Touran 2.0 TDI 2006 г. - Проблем със съединителя

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
iliya1
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 10 дек 2015 11:26
Автомобил:
Двигател:

Touran 2.0 TDI 2006 г. - Проблем със съединителя

Мнениеот iliya1 » Сря 19 апр 2017 12:27


Здравей те колеги имам много неприятен проблем със съединителя на
Фолксваген Туран 2.0 тди 2006г.
Та въпросния съединител съм го сменил преди около месец с комплект съединител и матховик, но сега имам проблем като натисна педала на съединителя до долу и колата потегля леко.
Посъветваха ме да сменя и горна помпа и преди седмица я смених с оригинална ,но проблема остана ще съм много благодарен ако някой е имал подобен проблем или възможно решение, че съм в безизходица вече и нямам никакви идеи.
Само да спомена ,че когато обезвъздуша съединителя за няколко натискания съединителя се оправя но след това е същото.




Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Touran 2.0 TDI 2006 г. - Проблем със съединителя

Мнениеот PzKpfW » Сря 19 апр 2017 18:44


Аз имах подобен проблем, макар и с различен двигател. Както си карах, изведнъж усетих, че педала на съединителя омекна и скоростите започнаха да влизат с голямо усилие. На място колата се опитваше да потегли при опит да включа на скорост. Задна беше почти невъзможно да се включи. Тъй като карам колата от чисто нова, не предположих, че може да има механичен проблем със съединителя и след няколко обезвъздушавания направих като теб и смених горната помпа с оригинална. Резултата беше нулев. След известно мотане реших да сваля скоростите и притискателя и да огледам. Работната повърхност на притискателя и феродовия диск бяха като чисто нови. След доста дълго гледане и умуване открих, че диафрагмената пружина в притискателя е сцепена, цепката се виждаше едвам. След това смених притискател, феродов диск и лагер на съединителя и вече близо 50000км не съм имал оплаквания.

Съветвам те колега освен притискателя да провериш и вилката, най-вече лагеруването в долния и край. Проблем там може да доведе до недостатъчен ход. Също така провери и лагера, може да е някакво менте. Общо взето се подготви да сваляш скоростна кутия... :confused


Brinimir
Мнения: 24
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Touran 2.0 TDI 2006 г. - Проблем със съединителя

Мнениеот Brinimir » Сря 19 апр 2017 19:06


Ако кутията ти е със 6 скорости виж тази тема. https://www.skoda-bg.com/forum/viewtopic.php?f=46&t=731


iliya1
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 10 дек 2015 11:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 2.0 TDI 2006 г. - Проблем със съединителя

Мнениеот iliya1 » Сря 19 апр 2017 22:13


Да колега 6степенна е кутията но както и колегата казва и аз се съмнявам ,че долната помпа няма достатъчно ход ама това с потеглянето го прави 5 от 10 пъти а не всеки път след като колата потегли нямам никакви проблеми с превключването имам още едно нещо което не мога да разбера както си карам на 3 или друга предавка като подавам газ и държа крака върху съединителя като че ли има вакум при отнемане на газта съединителя остава по средата като подам газ се вдига до горе


Brinimir
Мнения: 24
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 18:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Varna

Re: Touran 2.0 TDI 2006 г. - Проблем със съединителя

Мнениеот Brinimir » Чет 20 апр 2017 7:06


Ти долната помпа навярно си я сменил със съединителя комплект. Ако ще сменята нея трябва да ти свалят скоростна кутия. Когато я свалиш погледни си вала дали има луфт. Като го хванеш дръпнеш и бутнеш по оста не трябва да мърда. Дано се разминеш с по малко пари и нерви.


iliya1
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 10 дек 2015 11:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 2.0 TDI 2006 г. - Проблем със съединителя

Мнениеот iliya1 » Пет 21 апр 2017 9:45


Става ясно че пак ще се сваля скоростна кутия само че някой майстори казват че може от маслото на скоростна кутия да е проблема защото аз смених масло с не оригинално ще свалим скоростна кутия и ще пиша след ремонта дано да е долна помпа а не скоростна кутия



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: jetta2009 и 74 госта