Golf MK5 2.0 TDI DSG - чукане/щракане при сваляне на предавки и подаване/отнемане на газ

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
phipe
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 16 юни 2009 23:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Golf MK5 2.0 TDI DSG - чукане/щракане при сваляне на предавки и подаване/отнемане на газ

Мнениеот phipe » Чет 27 апр 2017 23:54


Здравейте колеги. Имам проблем с 2.0 ТДИ DSG 140кс 2007г. Колата е на 175 000км. Проблемът се изразява в чукане при рязко отпускане и подаване на газ и при намаляване на скоростта в режим на спиране, когато автомата намалява от трета на втора и на първа. Чува се щтракане/чукане.

Първата присъда беше - мехатроник. Смехиме го. Ефект 0.
Адаптация на кутията - не помага.
След това демпферния маховик - той се оказа в последствие за смяна така или иначе. Чукането обаче не се повлия.
Тази седмица сменихме и тампоните на скоростите и двигателя. Колата все още щтрака/чука при сваляне на предавки (от 3 на 2 най-вече) и при отнемане и подаване на газ.

Някой, накакви идеи ? Вече съм пред нервна криза!

Поздрави!
Фил




Потребителски аватар
zzzzzzz
Мнения: 1005
Регистриран на: Чет 24 юли 2008 13:31
Автомобил: Golf Mk3
Двигател: ADD
Местоположение: Димитровград

Re: Golf MK5 2.0 TDI DSG - чукане/щракане при сваляне на предавки и подаване/отнемане на газ

Мнениеот zzzzzzz » Пет 28 апр 2017 0:41


Носачите как са? ....Взето от една тема "Втулките на предните носачи се разбиват доста, както и конзолите с тампоните.Тампоните може да се избият от алуминиевата конзола и да се сменят само те.Има два вида носачи- чугунени и ламаринени.Чугунените им се износва шестограма,който влиза в тампона и след време започва да хлопа.Ламаринения носач няма такива проблеми.Взаимозаменяеми са с чугунения."


phipe
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 16 юни 2009 23:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK5 2.0 TDI DSG - чукане/щракане при сваляне на предавки и подаване/отнемане на газ

Мнениеот phipe » Пет 28 апр 2017 7:55


Двама различни майстори - и двамата приятели на които вярвам, прегледаха внимателно окачването, защото и те се съмняваха там. Проблеми никакви. Даже учудващо здраво е всичко. В една друга тема, човек с подобни симптоми твърди, че са вътрешни карета. Не ми се вярва ама то много други неща не останаха...


milenski75
Мнения: 68
Регистриран на: Пет 03 апр 2009 17:12
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Golf MK5 2.0 TDI DSG - чукане/щракане при сваляне на предавки и подаване/отнемане на газ

Мнениеот milenski75 » Пет 05 май 2017 20:34


Проверете вътрешните карета,слабо място са на DSG то.


mikil11
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 15 юни 2012 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: simitli

Re: Golf MK5 2.0 TDI DSG - чукане/щракане при сваляне на предавки и подаване/отнемане на газ

Мнениеот mikil11 » Чет 11 май 2017 21:11


Колеха при вътрешни карета ще имаш и вибрации при ускорение особено по байр ака са малко тръгнали и след като се разбият напълно почва яко тресене като подаваш газ имаш чувството че предните колела ще изпаднат казвам го от опит преди седмица ги смених направо с пулуоски и външни карета във vw edinburgh за това удоволствие тук ми взеха 500 паунда елементарен тест който може да направиш за тях е минавай от d към n и после на r после ибратно ако го има това чукане 100 процента карета


mikil11
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 15 юни 2012 12:04
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: simitli

Re: Golf MK5 2.0 TDI DSG - чукане/щракане при сваляне на предавки и подаване/отнемане на газ

Мнениеот mikil11 » Чет 11 май 2017 21:13


А има и една особеност при някои dsg дясно вътрешно каре не се сменя само то върви с пулуоска като тя е на две части ако е тъка при скоростите е на шлеци мъжко и женско може там също да се е разбило


atanasi4a
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 06 ное 2016 22:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK5 2.0 TDI DSG - чукане/щракане при сваляне на предавки и подаване/отнемане на газ

Мнениеот atanasi4a » Сря 22 ное 2017 11:50


Колега phipe, имам същия проблем, моля те, ако имаш някакво решение или допълнителна информация да я споделиш, също като теб съм пред нервна криза :biggrin :banghead


Atanas85
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 16 мар 2016 18:24
Автомобил: Vw touran 5Т1
Двигател: DFEA 2016

Re: Golf MK5 2.0 TDI DSG - чукане/щракане при сваляне на предавки и подаване/отнемане на газ

Мнениеот Atanas85 » Сря 22 ное 2017 18:22


Колега имаш ли някакви вибрации или тресене при ускорение, ускорение в завой(ляв или десен)?


atanasi4a
Мнения: 2
Регистриран на: Нед 06 ное 2016 22:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK5 2.0 TDI DSG - чукане/щракане при сваляне на предавки и подаване/отнемане на газ

Мнениеот atanasi4a » Чет 23 ное 2017 13:37


Нямам тресене при ускорение и завой. Щракане/чукане при сваляне от 3-та на 2-ра и понякога и от 4та на 3та но рядко и по-слабо. Когато колата е загряла и била в движение доста време (повече от час), спира да щрака или ако има прещракване е много по-неуловимо, за разлика от когато е студена. Напоследък забелязах, че когато е включена на ръчно сменяне на предавките сваля много по-плавно от 3та на 2ра и няма чукане/щракане.


Потребителски аватар
vakata
Мнения: 37
Регистриран на: Вто 10 мар 2009 23:44
Автомобил: Vw Touran
Двигател: BKD 2009
Местоположение: Несебър

Re: Golf MK5 2.0 TDI DSG - чукане/щракане при сваляне на предавки и подаване/отнемане на газ

Мнениеот vakata » Чет 23 ное 2017 15:07


И при мен го има това единично изчаткване ако мога така да го нарека. Даже понякога когато ръката ми е на скоростния лост се усеща съвсем леко. И а бих се радвал ако някой помогне за проблема. Предстои ми смяна на масло. След това ще пиша ако има подобрение.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Golf MK5 2.0 TDI DSG - чукане/щракане при сваляне на предавки и подаване/отнемане на газ

Мнениеот netizen » Чет 23 ное 2017 15:29


Някой беше писал за някакви вилки които се износвали и се чувало такова чаткане.... Ама не помня в коя тема.


Потребителски аватар
vekatap
Мнения: 209
Регистриран на: Пон 18 юли 2005 16:27
Автомобил: Lupo
Двигател: AUA
Местоположение: Пловдив
Контакти:

Re: Golf MK5 2.0 TDI DSG - чукане/щракане при сваляне на предавки и подаване/отнемане на газ

Мнениеот vekatap » Чет 23 ное 2017 19:35


И мойта щракаше, оказа се дясно върешно каре. Смениха ми само карето, а не цялта полуоска, вече се продавали и отделно. Така че сменяйте си каретата и се радвайте на тия DSG- та. :drunk


Atanas85
Мнения: 101
Регистриран на: Сря 16 мар 2016 18:24
Автомобил: Vw touran 5Т1
Двигател: DFEA 2016

Re: Golf MK5 2.0 TDI DSG - чукане/щракане при сваляне на предавки и подаване/отнемане на газ

Мнениеот Atanas85 » Чет 23 ное 2017 22:18


Смени ли масления тампон? При моя пасат три сервиза проверяваха всички тампони, защото имах вибрации, а само един се сети за тампон,който се намира под акумулатора, за да се огледа тампона акумулатора долу. Нали се сещате колко майстори ще си направят труда...,


Потребителски аватар
jmiim
Мнения: 23
Регистриран на: Пон 07 май 2007 2:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK5 2.0 TDI DSG - чукане/щракане при сваляне на предавки и подаване/отнемане на газ

Мнениеот jmiim » Нед 29 яну 2023 16:32


phipe написа:Здравейте колеги. Имам проблем с 2.0 ТДИ DSG 140кс 2007г. Колата е на 175 000км. Проблемът се изразява в чукане при рязко отпускане и подаване на газ и при намаляване на скоростта в режим на спиране, когато автомата намалява от трета на втора и на първа. Чува се щтракане/чукане.

Първата присъда беше - мехатроник. Смехиме го. Ефект 0.
Адаптация на кутията - не помага.
След това демпферния маховик - той се оказа в последствие за смяна така или иначе. Чукането обаче не се повлия.
Тази седмица сменихме и тампоните на скоростите и двигателя. Колата все още щтрака/чука при сваляне на предавки (от 3 на 2 най-вече) и при отнемане и подаване на газ.

Някой, накакви идеи ? Вече съм пред нервна криза!

Поздрави!
Фил
здр.Колега реши ли проблема и ако кажи как и аз имам същия проблем с пасат б 6 2006 BKP само.че при рязко подаване и отпускане на газта при движение го няма или аз не го чувам :11 :bowdown



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: asasho и 76 госта