Passat B5.5 2.0TDI BGW 136 к.с - вибрации в купето на ниски обороти

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Passat B5.5 2.0TDI BGW 136 к.с - вибрации в купето на ниски обороти

Мнениеот ecm » Сря 10 май 2017 9:32


Passat B5.5 2.0TDI BGW 136 к.с. Има вибрации в купето на празен ход, както на място, така и на празен ход, в движение, на 800 оборота. Вибрациите са нискочестотни, като резонанс някакъв, като карам, в резонанс влизат ту предните части на интетиора, ту задните. На задния ред седалки се усещат по-слабо, отколкото на шофьорското място. При подаване на малко газ, над 1000 оборота изчезват, дори и на незацепен съединител. Наскоро смених съединител + маховик, и като че ли се появиха след тая смяна. Не мога да съм сигурен обаче, защото имах и един проблем заради липсващ тампон и крепежни елементи на гърнето към скоростната кутия, които преди смяната на съединителя ми предизвикваха вибрации като пърдене на средното гърне при подаване на газ в ниски обороти, или понякога на празен ход. След смяната на съединителя тия вибрации в средното гърне изчезнаха при подаване на газ, но вече бяха постоянни на празен ход. Купих тампона + всички останали болтове и каквото още имаше за монтирането му, и след като го сложиха, изчезна пърденето в средното гърне, но тогава вече забелязах вибрациите в купето. Самият нов съединител и маховика, се надявам да не са причина за вибрациите в купето, но тогава коя от другите възможни причини, за които чета, може да е - мека връзка, ниски обороти на помпата, запушена дюза, тампон на скоростна кутия? При смяна на съединителя ми смениха и маслото на скоростната кутия, но за тампони нищо не ми казаха. Минал съм към 1000 км. от тогава, и иначе колата си върви, няма други драми заради съединителя. Лятото на 2015 г. смених двата тампона на двигателя с оригинални, хидравлични.




Потребителски аватар
Jeka
Мнения: 188
Регистриран на: Чет 17 май 2012 15:13
Автомобил: Passat B5 Variant
Двигател: AJM++
Контакти:

Re: Passat B5.5 2.0TDI BGW 136 к.с - вибрации в купето на ниски обороти

Мнениеот Jeka » Сря 10 май 2017 19:05


За дюза трябва да я закачиш на диагностика. По прочетеното ми се струва, че става въпрос за вибрации от маховика. За да разбереш най-лесно дали е от тампона, който преди това е липсвал, го откачи за пробата и виж дали още ги има вибрациите на празен ход.


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 2.0TDI BGW 136 к.с - вибрации в купето на ниски обороти

Мнениеот ecm » Чет 11 май 2017 8:58


Когато е откачен тампона за ауспуха, има постоянни вибрации в средното гърне, които може би маскират тези в купето, и за това не съм ги усетил до сега. Маховикът е нов - може ли неправилен монтаж да предизвиква вибрации? Между другото, зачетох се за проблема с балансиращия вал на BHW двигателя, който е същият като моя (BGW), но моят май няма балансиращ вал. Тъй като BHW има проблем именно с балансиращия вал, по щатските форуми чета, че доста хора са го махнали и после се оплакват точно от вибрации в купето, та може и да е нормално, но пък преди смяната на съединителя и маховика, като че ли ги нямаше при мен.


Потребителски аватар
okti_1
Мнения: 891
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Passat B5.5 2.0TDI BGW 136 к.с - вибрации в купето на ниски обороти

Мнениеот okti_1 » Чет 11 май 2017 18:18


Какъв съединител сложи ?


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 2.0TDI BGW 136 к.с - вибрации в купето на ниски обороти

Мнениеот ecm » Пет 12 май 2017 10:03


Luk


Потребителски аватар
иван.вълчев2
Мнения: 19
Регистриран на: Пет 13 яну 2017 7:30
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5.5 2.0TDI BGW 136 к.с - вибрации в купето на ниски обороти

Мнениеот иван.вълчев2 » Пет 12 май 2017 11:10


Относно меката връзка,при мен имаше същата вибрация,AFN двигател.Сложих две скоби за водни съединения върху нея и я стегнах,вибрациите спряха.Ясно е,че ще я сменям. Пробвай и ти, две качествени скоби са около 5лв.,няма по никакъв начин да навредиш на връзката но поне ще знаеш дали е от там.Иска се здраво стягане.


Потребителски аватар
Jeka
Мнения: 188
Регистриран на: Чет 17 май 2012 15:13
Автомобил: Passat B5 Variant
Двигател: AJM++
Контакти:

Re: Passat B5.5 2.0TDI BGW 136 к.с - вибрации в купето на ниски обороти

Мнениеот Jeka » Нед 14 май 2017 23:05


Провери дали всички тампони на мотора са здрави. Също може да е и от кофти нафта, но малко вероятно. Провери/смени горивния филтър ако не е правено скоро. В ауто-датата излиза, че дори и проблем в температурния датчик може да причини вибрации на празен ход, но това вече една диагностика ще си го покаже ако е от него.


ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 2.0TDI BGW 136 к.с - вибрации в купето на ниски обороти

Мнениеот ecm » Вто 16 май 2017 16:07


Двата тампона на мотора ги смених преди по-малко от две години с оригинални. Горивният филтър е сменен преди около 6000 км. заедно с маслото. Нафта сипвам почти само от едно и също ОМВ, само Max Motion, дори и лятото.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: steni и 66 госта