Fuel Temp Sensor FAIL Passat 2.0tdi 140hp b6 2007

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
ipivanov11
Мнения: 3
Регистриран на: Пет 10 юни 2016 21:52
Автомобил:
Двигател:

Fuel Temp Sensor FAIL Passat 2.0tdi 140hp b6 2007

Мнениеот ipivanov11 » Нед 25 юни 2017 12:10


Здравейте, скоро смених масло и докато занулявах сервизния интервал ми светна чек мотор индикатора на таблото. След скан ми изкара следния ерор код:

VAG Error Code: 16567/4967/000387
EOBD II Error Code: P0183

Fault Location:
Fuel Temperature Sensor 1 (G81) - Open Circuit/Short Circuit to Positive

Possible Cause:
Malfunction Indicator Lamp (MIL)(K83) active.

Fuse(s).
Wiring/Connector(s).
Fuel Temperature Sensor 1 (G81) faulty.

Possible Solutions:
Check/Replace Fuse(s).
Check/Replace all faulty Wiring/Connector(s).
Read Measuring Value Blocks (MVB).
Check/Replace Fuel Temperature Sensor 1 (G81).

When is the code detected?:
An excessively high voltage from the sensor is sent to Engine Control Module (ECM).

Description:
The fuel tank temperature sensor is used to detect the fuel temperature inside the fuel tank. The sensor modifies a voltage signal from the Engine Control Module (ECM). The modified signal returns to the Engine Control Module (ECM) as the fuel temperature input. The sensor uses a thermistor which is sensitive to the change in temperature. The electrical resistance of the thermistor decreases as temperature increases.


As taken from my new EOBD II Fault Codes Software


До колкото разбирам този датчик се активира когато горивото е под -40 градуса и не позволява на двигателя да запали, а аз с това зануляване на сервизния интервал да съм объркал волтажа, който се подава към датчика и да се е шашнал нещо.

След като зачистих грешките не се върна чекина на таблото след известно изминато разстояние, гасене палене и т.н.

Въпроса ми е къде се намира този датчик и съответно бушона от контролното табло, за да мога по-добре да ги огледам и да преценя дали са за смяна?

Благодаря предварително!




Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 136 госта