Bora TDI PD губи много вода. Няма видим теч и не е глава

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Bora TDI PD губи много вода. Няма видим теч и не е глава

Мнениеот maladec » Съб 08 ное 2014 1:24


Bora TDI , 01 , AJM .Губи по половин литър на 100 километра .
Купих колата от Германия и си я докарах на ход без никакви ядове . Обслужих я , нагласих си я и всичко беше 6 . Наложи ми се да отсъствам от БГ и я дадох на брат ми да я кара докато си дойда . Докато ме няма , започва да губи вода . Сменят гарнитура на глава , но проблема си остава . ( брат ми е програмист и също така съм далеч от мисълта , че има умисъл в действията му . Просто сега и е дошло времето на тази кола .)
Дойдох си в БГ и забелязах , че има вода в маслото . Във водата нямаше мизерии , не надуваше маркучи . Също забелязах повишен разход и по трудно палене . Свалих главата видях цепнатина в посока от водната риза към цилиндъра . Веднага смених главата с друга . Шлайф , преглед и пълна ревизия.
И в момента губя по около половин литър на 100 километра . Няма видим теч , не пуши , не надува , водата е бистра , няма "бал бук" в казанчето . Минал съм 300 км. и съм долял литър и половина вода . Маслото така и не иска да се пресече . Сменил съм капачката на разширителя и съм изолирал парното . Та това ми е мъката .
Ако вкарва водата в цилиндрите , би трябвало да надува маркучите ? ( в цилиндъра налягането е по - високо от това на водата )
Ако вкарва водата директно в маслото , би трябвало да омасли водата ? ( масленото налягане е по - високо от водното )

Моля колеги дайте някакъв съвет . Не искам да я продавам . Турбото е ново , съединител , главата е с нови части , блока нямаше и следа от износване, вътре си е кукличка , стенда не показва следи от удари , корозията липсва . И друга да взема , всичко започва от начало .
Дайте съвет ,от къде може да губи толкова много вода и то незабелязано .
Благодаря предварително на всички колеги .




Потребителски аватар
niks76
VW експерт
VW експерт
Мнения: 5312
Регистриран на: Нед 25 юни 2006 19:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Париж

Re: TDI PD . Губи много вода . Няма видим теч и не е глава

Мнениеот niks76 » Съб 08 ное 2014 8:09


между двата колектора имаш топлообменник-изолирай го и му свържи байпасно маркучите icon_idea


Потребителски аватар
okti_1
Мнения: 891
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 21:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Асеновград

Re: Bora TDI PD губи много вода. Няма видим теч и не е глава

Мнениеот okti_1 » Съб 08 ное 2014 13:19


Нищо неспоменаваш за радиатора.Предполагам че си го огледал както и снадките.
Вадата трудно остава следи след като изветрее.Ако е антефриз по-лесно ще видиш за външни течове.


maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: TDI PD . Губи много вода . Няма видим теч и не е глава

Мнениеот maladec » Съб 08 ное 2014 13:34


niks76 написа:между двата колектора имаш топлообменник-изолирай го и му свържи байпасно маркучите icon_idea

Прощавай колега , но това с топлообменника не го разбрах . Нали говорим за 1.9 , ТДИ , ПД , 115 коня . М/у двата колектора няма нищо . Предполагам ми говориш за един тънък маркуч , който излиза от главата и е разположен на няколко см. от тандем помпата . Водата от там отива директно в разширителя .
Долу на масления филтър да взема да изолирам водата ? Като за проба ще се загрее ли много маслото ?


maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Bora TDI PD губи много вода. Няма видим теч и не е глава

Мнениеот maladec » Съб 08 ное 2014 13:47


okti_1 написа:Нищо неспоменаваш за радиатора.Предполагам че си го огледал както и снадките.
Вадата трудно остава следи след като изветрее.Ако е антефриз по-лесно ще видиш за външни течове.

Махнал съм корите отгоре и така карам ( уж да се вижда по - добре ) . С антифриз G12 нищо не се вижда . Склонен съм да сложа и някакъв оцветител в течността , но не знам какъв да е . Дайте предложение . ( много държа да е безвреден за мотора ).
Благодаря за отзивите ви .


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: Bora TDI PD губи много вода. Няма видим теч и не е глава

Мнениеот IRRITATING » Съб 08 ное 2014 13:50


Ако гори литър за 100км зад теб трябва да е димна завеса Търси от къде тече


maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Bora TDI PD губи много вода. Няма видим теч и не е глава

Мнениеот maladec » Съб 08 ное 2014 22:56


Какво мислите относно слагане на боя за яйца в охладителната система ? Или нещо друго , което би се отмило по лесно после ?


maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Bora TDI PD губи много вода. Няма видим теч и не е глава

Мнениеот maladec » Вто 11 ное 2014 18:24


Тази Бора съвсем се побърка . От 1 седмица не съм доливал нищо и нивото си е същото .
Мисля си , че ще е добре да занеса главата някъде на скенер . Някой да знае къде има скенер на близо ?


DidoTDI
Мнения: 49
Регистриран на: Чет 20 мар 2014 20:30
Автомобил: Golf
Двигател:

Re: Bora TDI PD губи много вода. Няма видим теч и не е глава

Мнениеот DidoTDI » Вто 11 ное 2014 19:53


Да не би след ремонта като сте сипвали водата да не сте го направили както трябва и да е останал въздух и като си я загрял после е поела още вода ? а не че е изтекла. :yahoo_09


maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Bora TDI PD губи много вода. Няма видим теч и не е глава

Мнениеот maladec » Сря 12 ное 2014 0:25


500 километра и около 2,5 литра вода .


maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Bora TDI PD губи много вода. Няма видим теч и не е глава

Мнениеот maladec » Вто 06 яну 2015 1:35


Вече си пушим отзад , кадърно . После спре да пуши и така си карам . Топла , студена , когато си реши . Сложих боя за яйца в течността и отзад зад турбото се оцвети . Значи има вътрешен и външен теч . Така като гледам отивам за блок . Главата е последен ремонт . Страхувам се да шлайфам блока и да сложа същата глава . Хем да не удари , хем от накълван цилиндър . Мисля си да взема от 101 коня . Хем ще ми падне данъка . Само не знам как стоят нещата с бащината после . Моля споделете .


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Bora TDI PD губи много вода. Няма видим теч и не е глава

Мнениеот red.devilll » Вто 06 яну 2015 21:41


Технотест с друг блок.Ако си намериш двигател без номер си оставаш със същия данък и си свиркаш


maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Bora TDI PD губи много вода. Няма видим теч и не е глава

Мнениеот maladec » Пон 12 яну 2015 23:30


Това с блок без номер го разбирам като : Не знам , доктор съм и не разбирам от коли . С прегледите ОК оправен съм , но с " интелигенцията " при продажба как стоят нещата ?


red.devilll
Мнения: 1385
Регистриран на: Чет 23 сеп 2010 21:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Bora TDI PD губи много вода. Няма видим теч и не е глава

Мнениеот red.devilll » Сря 14 яну 2015 9:33


Ако ти е по-лесно да го разбереш-загниват не се чете.Преди около 3 месеца един познат си сменява двигателя на Ауди А4 и като дойде мотора си имаше номер,но като отиде в кат за пререгистрация за докато търкаха номера за да го видят и той взе че се отлюпи целия(боята) и не се виждаше нищо вече и се записа в новия талон без номер.Ето така става един мотор да е без номер.Другия вариант е да е изтрит умишлено.


maladec
Мнения: 97
Регистриран на: Нед 20 дек 2009 14:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Gabrovo

Re: Bora TDI PD губи много вода. Няма видим теч и не е глава

Мнениеот maladec » Сря 14 яну 2015 19:45


Благодаря колега . Днес ходих в КАТ да питам как се решава проблема ми . Трима " интелектуалци" с болтове , три различни отговора . Толкова силно нямаше смисъл в думите им , че не намирам за нужно да споделям с вас .
Още веднъж благодаря колега :th_up



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта