Passat b6 2.0tdi висок разход на гориво при работещ климатроник и други проблеми

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
kombokop
Мнения: 4
Регистриран на: Пон 03 май 2010 7:11
Автомобил: vw passat b6
Двигател: BKP
Местоположение: SOFIA

Passat b6 2.0tdi висок разход на гориво при работещ климатроник и други проблеми

Мнениеот kombokop » Сря 12 юли 2017 13:24


Здравейте колеги. Да си кажа и аз болката. Автомобила го купих 2015 на 150к км. реални ( проверени във vw ) и след околко 1g година шофиране се почнаха най-различни проблеми. Последно разхода на гориво се повиши почти двойно ( по груби изчисления), когато е включен климатроника. Бордкомп. ми показва 7,5л/100 среден разход след цял ден шофиране из града, а горивото направо си изчезна. Наред с това се налага да натискам педала на газта двойно за да поеме в ниските обороти, едвам тргвам от место. Да уточня че й е сменян едния вал преди години и сменяни дюзи във vw . Иначе без климатроника работи горе-долу добре. На моменти губи мощност, сякаш не сработва турбото, но реално се усеща и чува. Харчи си масло, както и когато си прецени :biggrin . 4motion е, но скоро даде грешка на esp и сега се изключва при всяко палене и реално и 4x4 нямам. Водих я да й направят диагностика и грешката, която показа е 01324. Други грешки не се отчетоха. Автоматичната ръчна спирачка няколко пъти я ремонтирам ( сам си рециклирах моторчетата ). Има и други проблеми, но няма смисъл да пиша повече, тези са основните. Не знам какво да правя. Все още не съм я водил на специалист, бих искал да дадете мнение, какви може да се причините за проблемите и дали ремонтите ще са солени. Благодаря предварително.




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Passat b6 2.0tdi висок разход на гориво при работещ климатроник и други проблеми

Мнениеот stefan4o » Сря 12 юли 2017 19:48


Ако можехме да познаваме такива неща, щяхме да играем тото и да станем милионери.
Закачете я и вижте за грешки на първо време. После живи данни и т.н.


Потребителски аватар
BluePower
Мнения: 157
Регистриран на: Нед 31 авг 2008 15:18
Автомобил: Golf 4
Двигател:
Местоположение: Велинград

Re: Passat b6 2.0tdi висок разход на гориво при работещ климатроник и други проблеми

Мнениеот BluePower » Пон 28 авг 2017 10:33


Дано това ти помогне: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/01324



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: neronika и 143 госта