Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ! РЕШЕНО!

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
ponko
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 13:46
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 06 2.0 TDI BKP
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ! РЕШЕНО!

Мнениеот ponko » Вто 18 юли 2017 10:40


Здравейте,

От известно време около година имам проблеми с Пасатника... В горещо време, при достигане на работно температура ми влиза в Авариен режим и нито гасене на мотора, нито триене на грешка помога.... Данните от диагностиката показват 1 бар налягане на турбина на обороти, а при изгасен мотор 0.25 бар. Грешките, които записва са за МАП и МАФ сензора. От начало по препоръка на момчето, което се занимава с автомобила ми, сменихме МАП-а с оригинален, пробвахме и с нов МАФ, но проблема остана.

Оказа се, че проблемът най-вероятно е в ЕКУ-то на мотора, тъй като има следи от влага, а й беше отваряно и незатворено добре (явно джамбазът е експериментирал преди да я закупя).

И така решихме да сменим ЕКУ-то и тук започна филма... Цял месец вече и аз и той се опитваме да намерим същото ЕКУ, но няма и няма... Дори търсих в ebay.co, но и там не излиза със точно същия номер.

Въпроса ми към някой, който повече знае може ли да се пренесе информацията от моето на ЕКУ, на друго, което не е абсолютно същото или пък подлежи ли на ремонт и къде?

Прилагам и снимка http://prikachi.com/images.php?images/580/9149580h.jpg

Поздрави

Последна промяна от ponko на Сря 16 авг 2017 22:23, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ!

Мнениеот Andonov » Вто 18 юли 2017 14:20


Може и ЕКУ-то да е но все пак виж как е кабелния сноп под въздушния филтър, който идва от мотора и се качва към купето. Скоро имах такъв проблем със Пасат, който се оказа че точно там е проблема, поради челен удар в миналото.


storms
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 13:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ!

Мнениеот storms » Вто 18 юли 2017 15:02




ponko
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 13:46
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 06 2.0 TDI BKP
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ!

Мнениеот ponko » Вто 18 юли 2017 17:18


Andonov написа:Може и ЕКУ-то да е но все пак виж как е кабелния сноп под въздушния филтър, който идва от мотора и се качва към купето. Скоро имах такъв проблем със Пасат, който се оказа че точно там е проблема, поради челен удар в миналото.


Благодаря колега за съвета. Питах майстора, каза, че е възможно, но в такъв случай проблемите са малко по-различни.


ponko
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 13:46
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 06 2.0 TDI BKP
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ!

Мнениеот ponko » Вто 18 юли 2017 17:20




И на теб благодаря колега.

Свързах се с продавача, мисля да го купя само ме притеснява, че цената е прекалено добра. Дано да работи :th_up


storms
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 13:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ!

Мнениеот storms » Сря 19 юли 2017 13:43


За нищо :beer
Предполагам знаеш, че новото ECU си има собствен PIN и трябва да го знаеш, иначе няма да можеш да обучаваш ключ/ключове към него.
Успех!


ponko
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 13:46
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 06 2.0 TDI BKP
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ!

Мнениеот ponko » Сря 19 юли 2017 17:43


Продавача ли трябва да ми го каже? Ако не го знае има ли вариант за отключване?


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ!

Мнениеот Andonov » Чет 20 юли 2017 6:43


Дори и да не знае ПИН-а (а той със сигурност не го знае) отиваш при един ключар и ще ти запали колата с новото ЕКУ.
Ако имаш ПИН-а ме съмнява да можеш само да го направиш, така че винаги ще ти е нужна помощ от ключар.


ponko
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 13:46
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 06 2.0 TDI BKP
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ!

Мнениеот ponko » Пет 21 юли 2017 18:39


Каза, че нямат ПИН тия ЕКУ-та... Така или иначе го поръчах, когато дойде ще го мислим ;)


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ!

Мнениеот Andonov » Нед 23 юли 2017 23:28


Така де, грешката е моя. ЕКУ-то няма ПИН, но за да го обучиш ти трябва ПИН-а на таблото ти


storms
Мнения: 56
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 13:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ!

Мнениеот storms » Пон 24 юли 2017 13:38


Не знам как е при Passat B6 2.0 TDI, но за Octava I 1.9TDI ECU-то си има PIN. За да се подмени старото с ново ECU, трябва да се знаят и двата PIN-а.
Процедурата е описана от ross-tech тук: http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/Immobilizer_III_ECU_Swapping.

PIN-а на ECU-то може да се прочете(също и да се обучават ключове) с кабел VAG K+CAN Commander 1.4 закупен от тук :https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&_nkw=VAG+K%2BCAN+Commander&rt=nc&LH_BIN=1

Възможно е при Passat B6 нещата да стоят по-друг начин, просто споделям собствен опит с Octava I.


ponko
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 13:46
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 06 2.0 TDI BKP
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ!

Мнениеот ponko » Пон 24 юли 2017 19:36


Колеги, нямам идея как стоят нещата при смяна на ЕКУ-то... Въпреки това си поръчах екземпляра, който колегата storms ми намери... Като дойде ще споделя за развръзката.

Поздрави! :beer


ponko
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 13:46
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 06 2.0 TDI BKP
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ!

Мнениеот ponko » Сря 16 авг 2017 22:23


Здравейте, колеги.

Драмата с ECU-то може би приключи.

Новото-старо ECU пристигна благополучно от Литва и вече е монтирано. Проблемите с аварийния режим изчезнаха, както и се усещат някой подобрения в управлението на автомобила, най-вече в DSG. Потегля малко по-плавно и връща предавките надолу като, че ли една идея по-меко.

Старото ЕКУ имаше едно кафяво петно върху капака, където метала беше доста корозирал - предполага се, че е проникнала вода, което не е толкова необичайно...

Относно подмяната, човека, който се занимава каза, че е доста трудно понеже Siemens ЕКУ-тата не позволяват да се копира информацията от едно на друго като при останалите. Ако на някого се наложи такава интервенция не се доверявайте на хора, които ще експериментират с автомобила ви. :beer


villystyle
Мнения: 163
Регистриран на: Сря 12 сеп 2012 16:08
Автомобил: VW Passat B6 2.0 FSI variant
Двигател: BLR 2005
Местоположение: София

Re: Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ! РЕШЕНО!

Мнениеот villystyle » Чет 17 авг 2017 10:38


Супер че всичко е свършило ок, само да добавя че АКО в близките дни и седмици(не е задължително де) се появи пак писукане или поява на сигнали по таблото, не винаги новотo ECU е получило всички настройки от старото и тогава вариант е update на системата до последна версия (не би трябвало да е повече от 100-200 лв) в Порше и всичко заспива.


Потребителски аватар
beboyan
Мнения: 303
Регистриран на: Сря 11 апр 2012 8:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България

Re: Проблем с ECU на Passat B6 2.0 TDI! Нужна е помощ! РЕШЕНО!

Мнениеот beboyan » Вто 25 дек 2018 12:22


Да попитам, ако някой знае, какво е необходимо при смяна на еку-то на двигател на пасат б6 2.0 тди 2006. В смисъл, ключовете и имобилайзера да се обучат един с друг. Но се чудя за километража дали трябва да се прави нещо. Необходимо ли е обучаване на табло и други части?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 52 госта