Проблем с турбото Peugeot 307SW 1.6hdi 110hp

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
eras3r
Мнения: 763
Регистриран на: Вто 23 сеп 2008 22:13
Автомобил: Citroen C5 2014г
Двигател: 2 0hdi 163hp
Местоположение: София
Контакти:

Проблем с турбото Peugeot 307SW 1.6hdi 110hp

Мнениеот eras3r » Сря 19 юли 2017 8:26


Здравейте колеги (колеги понеже преди имах VW, но минах на френска вална). Проблемът не е тясно свързан с марката колкото до търсенето на серзив за ТУРБО в гр.София или поне насоки какво може да е (и VW имат турбини хехе). Та проблемът е следния:
Ето това се чува като подавам газ (не смятам, че това е нормалният звук)
1. https://www.youtube.com/watch?v=B6mXNY2XCn8

А това се чува като съм в 'покой'. Започва за малко и спира самичко или спира когато подам лекичко газ:
2. https://www.youtube.com/watch?v=-OKyGGogbrM

3. А това е някакъв нагар на турбото където като дам газ и 'изпушва' нещо дали са газове от ауспуха не знам...
Изображение

Ако може дайде човек който да я погледне и да я отремонтира за гр. София става въпрос. Благодаря!
Колата е 307SW 1.6hdi 110hp 2004г. (ако има някакво значение)




Потребителски аватар
PzKpfW
Мнения: 209
Регистриран на: Нед 02 ное 2008 3:48
Автомобил: Golf 6
Двигател: CAYC
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем с турбото Peugeot 307SW 1.6hdi 110hp

Мнениеот PzKpfW » Чет 20 юли 2017 19:51


Здравей колега. Баща ми кара Пежо 307 със същия двигател. Звука на първото клипче е нормалния звук на тази кола. На второто клипче наистина се чува нещо нередно, но според мен преди да правиш каквото и да е най-добре си провери въздухопроводите преди и след турбината. Опитай се да проследиш откъде точно идва звука. При този двигател има проблем с тръбата, която влиза в смукателната част на турбината, обърни и внимание. Ако трябва я проследи до въздушния филтър, огледай мястото, където е вързана за картерната вентилация. Нехерметичност при някой от турбопътищата със сигурност ще усили шума на турбината.
Може да пробваш да свалиш ламарините и да огледаш и там, да видиш откъде изпушва. Огледай захватите на охлювите към централното тяло.

Хубаво си се сетил да пишеш тук, защото във форумите за френски коли не може да научиш почти нищо :smile



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deqnak__ и 180 госта