Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот mayma » Сря 20 сеп 2017 22:41


krraynov написа:
fockers написа:Вие бихте ли обновили софтуера си по сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)?

Два три месеца след като купих втора ръка такъв пасат, при извършване на ТО ме попитаха дали да направят ъпдейт, за което получих 100лв отстъпка за услуги в сервиза.
Първоначално сякаш нямаше особена разлика в поведението на двигателя, след това започнаха тия чести регенерации, които и не приключват понеже на кратки разстояния градско шофиране няма как да приключат. Принудих се един ден карах по магистралата на доста високи обороти около 30-40км и от тогава като че ли нещата се пооправиха. Забелязвам че ако на десетина дни градско каране има и около 300-400км извънградско - няма принудителна регенерация.
Сложих в горивото и една добавка за снижаване на температурата на изгаряне..та да видим до кога така...

Интересно ми е в дилърството, какво казват за проблема с честите регенерации ?
Ако имах кола засегната от акциите, щях да ги направя. И ако след това има проблем със съответното шаси, като българите не реагират адакватно, има кораб майка в Германия. Ще се отведе въпроса до там. Там всички проблеми имат решение(казвам го от първа ръка)




Потребителски аватар
krraynov
Мнения: 969
Регистриран на: Чет 30 сеп 2004 19:34
Автомобил: VW Passat B7 Alltrack
Двигател: CFGB 2012
Контакти:

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот krraynov » Чет 21 сеп 2017 7:33


mayma написа:Интересно ми е в дилърството, какво казват за проблема с честите регенерации ?
Ако имах кола засегната от акциите, щях да ги направя. И ако след това има проблем със съответното шаси, като българите не реагират адакватно, има кораб майка в Германия. Ще се отведе въпроса до там. Там всички проблеми имат решение(казвам го от първа ръка)

В интерес на истината все още не съм ходил в сервиза след това, тъй като не е дошло ред за периодично ТО или пък друг проблем и по тази причина те не знаят за тия симптоми на моя автомобил. А аз ги сметнах за нормални - тъй като всички и навсякъде пишат че така се получава след сервизната акция...
А снощи нали писах че се разредиха регенерациите, но ето че тази сутрин отново с нова сила :) и колегата на работа идва и вика - стои на паркинга, заключена обаче се готви да излита...


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот netizen » Чет 21 сеп 2017 7:41


krraynov написа:те не знаят за тия симптоми


много добре знаят!


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот megatronS » Чет 21 сеп 2017 10:03


За съжаление е така, омазани са нещата с този ъпдейт. Наблюдават се чести регенерации, намаляване на мощността с 5-10 процента, при някои и лека задименост. Ще бъде пусната нова версия на софтуера от VW Германия, но кога не се знае. Който не е доволен от ъпдейтите, да си остане със оригиналния софтуер, а който го е сменил, да изчака следващи ъпдейти или да си върне ако е възможно предишния софтуер. Възможно е да предяви и иск през дилъра до VW за проблеми причинени от смяната на новия софтуер, поне такава е практиката по другите държави и набира голяма скорост.

Физическото премахване на ДПФ и промяната на софтуера, също решават нещата, но отварят съвсем други проблеми.

Разполагам с оригинални софтуери за следните двигатели /и по-стари без ДПФ и по-нови с ДПФ/, който иска ще му бъде изпратен:

1.9 - 90 кс; 1.9 - 105 кс; 1.9 - 110 кс.; 1.9 - 115 кс; 1.9 - 130 кс.; 2.0 - 140 кс.

Ще се постарая за софтуер и на най-новите двигатели на по-късен етап.


Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 274
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот deodriver » Чет 21 сеп 2017 22:13


megatronS написа:
Физическото премахване на ДПФ и промяната на софтуера, също решават нещата, но отварят съвсем други проблеми.



Какви тези проблеми при VW?


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот pavel_andreev » Пет 22 сеп 2017 9:21


Колеги, преди да си реша въпроса със сервизната акция, така, както го описах по-горе направих всичко възможно да си реша въпроса чрез официалният представител на VW - Порше България ! Никой, който като мен е давал шестцифрени суми за нови фолцвагени няма с лека ръка да посегне на фабрично произведените системи и устройство и то по двигателя ! Да загубих си времето за да отида до полята край село Лозен ... Да, те знаят всичко това с регенерацията ... Да, ще ви вземат няколко хиляди лева след като DPF филтъра квикне, че е за смяна ... Не, няма да са няколко стотин както някой е написал по-горе ... А неофициално приемчиците, които ме познават по физиономия (защото години наред си купувам и обслужвам пасати там) ми казаха, че е голяма грешка човек да се съгласи да му инсталират тази сервизна акция 23R7.

Който не я е направил до момента ДА НЕ Я ПРАВИ ! Ако беше отключена темата за VW Пассат B7, която аз започнах, щях да я завърша с такъв призив към собствениците на такива автомобили !

Що се отнася до mayma и неговите постове. Не искам по никакъв начин да ви обидя. Не можете да искате от нас обаче, да не ви коментираме, след като така активно се рекламирате и то на чуждия гръб на клиентите пострадали от търговски произвол на корпорация , с която ни уверявате, че сте в някакви официални отношения - не ме интересува по каква линия (Порше да не би да са в отношение с VAG по "българска" или "корейска" линия ?!).

Що се отнася до цялата VAG група - там очевидно има много големи проблеми. Вече не искат да продават и доставят дизелови автомобили ! Имам приятел, който плати в брой новия Тигуан със 190 к.с. дизел през февруари (над 100 хил.лева е цената) и все още не му доставят колата ! Имам приятели които са платили джипки Порше с дизелови двигатели и сред дълго чакане, от Порше им казха, че ще им ги доставят с бензинови двигатели - отказват дори да им върнат парите - май се съдят в момента. Ако от VAG групата не бяха толкова алчни преди 5-7 г., ако бяха лъгали по-малко за разхода на автомобилите и емисиите (нещата са свързани) сега нямаше да са застрашени от фалит при положение че са претрупани с поръчки. Но не се каня аз да плащам за тяхната алчност и лъжливост ....


Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот mayma » Съб 23 сеп 2017 18:50


pavel_andreev написа:
Що се отнася до mayma и неговите постове. Не искам по никакъв начин да ви обидя. Не можете да искате от нас обаче, да не ви коментираме, след като така активно се рекламирате и то на чуждия гръб на клиентите пострадали от търговски произвол на корпорация , с която ни уверявате, че сте в някакви официални отношения - не ме интересува по каква линия (Порше да не би да са в отношение с VAG по "българска" или "корейска" линия ?!).




Колега не се рекламирам ни най-малко даже. Мнението ми беше насочено с цел, да споделя това, което знам! А именно това, че акцията не сменя самия софтуер, а адаптационните стойности на вече съществуващия, които след това може да се възстановят без много усилия.
Колкото до Порше БГ, те са официални представители за България и са по линия на "австрийците", за това казах, че оплаквайки се в представителството в БГ, случаите не стигат до Германия.

Важно е да отбележа, че не защитавам "VW" и няма как да го правя. Споделих опита си с коли минали по акция и споделили впечатления.


Ако някой си е омазал софтуера и не може да се оправи, мога да поръчам всеки един софтуер оригинален готов за наливане.

Поздрави


Потребителски аватар
ulipet
Мнения: 616
Регистриран на: Чет 16 апр 2009 22:34
Автомобил: VW PASSAT B7
Двигател: CFF
Местоположение: пловдив

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот ulipet » Нед 24 сеп 2017 19:25


"убуу" че си купих кола втора ръка от германия
за 1м 1път ми вдигна обороти
иначе не повече от 3пъти месечно не повече от 2-3пъти
явно дизела/качеството/оказва влияние


Потребителски аватар
borri
Мнения: 437
Регистриран на: Съб 26 фев 2011 19:57
Автомобил: VW PASSAT CC
Двигател: CBAB 2.0tdi 140kc
Местоположение: Червен бряг

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот borri » Нед 24 сеп 2017 21:42


колеги и в крайна сметка как се оправят нещата ?
стана ясно,че май само с ремап и премахване на филтъра,но това в България.
а за хората в чужбина как да процедираме?
така съжалявам,че я направих,ама вече е факт.


Потребителски аватар
deodriver
Мнения: 274
Регистриран на: Нед 21 сеп 2008 15:26
Автомобил: Passat B7 DSG 4motion
Двигател:
Местоположение: ...

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот deodriver » Пон 25 сеп 2017 20:01


borri написа:колеги и в крайна сметка как се оправят нещата ?
стана ясно,че май само с ремап и премахване на филтъра,но това в България.
а за хората в чужбина как да процедираме?
така съжалявам,че я направих,ама вече е факт.


Трябва да скочиш до БГ и да се срещнеш с Пепи.Вероятно той може да ти я оправи без да ти маха DPF-а и без ремап.
Един познат с 1.6TDi Октавия си беше дошъл от Германия сега и разказваше,че има писмо и трябва като се прибере да ходи за актуализация на софта.Казах му да си свали оригиналния файл,за да си го има и като си направи актуализацията да си вземе документа и обратно стария файл.Това разбира се,ако има проблем.Така и не ме послуша,но ще го видя догодина,като си дойде какво е положението.


Потребителски аватар
netizen
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 12 юли 2004 22:12
Автомобил: Skoda Kodiaq
Двигател: DFHA
Местоположение: Велико Търново
Контакти:

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот netizen » Пон 25 сеп 2017 20:25




Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот mayma » Пон 25 сеп 2017 21:39


След преговори с немците от днес и при нас можем да върнем стойностите от преди да се направи акцията !
С това мога да помогна на засегнатите колеги към момента !
За сега опцията е активна за стеснен мащаб от модели, но обхваща по-голямата част.

***Клиента подписва декларация, че VW AG, както и сервиза не носи отговорност за двигателния компютър.



Поздрави


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот pavel_andreev » Вто 26 сеп 2017 6:54


mayma написа:След преговори с немците от днес и при нас можем да върнем стойностите от преди да се направи акцията !
С това мога да помогна на засегнатите колеги към момента !
За сега опцията е активна за стеснен мащаб от модели, но обхваща по-голямата част.


И това ако не е реклама - здраве му кажи !

mayma написа:***Клиента подписва декларация, че VW AG, както и сервиза не носи отговорност за двигателния компютър.

Вие, нямащите нищо общо с VW заедно с тях (VW) не носите никаква отговорност ако повредите модул струващ няколко хиляди лева ?!
Ще има ли луд който да се "върже" на тази постановка ? А какво ще ви попречи да потрошите двигателните компютри на повечето дръзнали да мислят за врщане от акцията 23R7 ? Или от поставянето на потрошен вече компютър от друга кола ? Що за схема тип "тука има тука нема" от 90-те - официалният сервиз ще ти потроши колата, а някакви световно неизвестни нови звезди, дето хем не са VW хем са те ще ти я оправят срещу заплащане, ама няма да носят никаква отговорност ?!


Потребителски аватар
mayma
!!!ИЗМАМНИК!!!
Мнения: 658
Регистриран на: Нед 24 юни 2012 20:43
Автомобил: VW Lupo 3L
Двигател: ANY
Местоположение: София

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот mayma » Вто 26 сеп 2017 7:33


pavel_andreev написа:
mayma написа:След преговори с немците от днес и при нас можем да върнем стойностите от преди да се направи акцията !
С това мога да помогна на засегнатите колеги към момента !
За сега опцията е активна за стеснен мащаб от модели, но обхваща по-голямата част.


И това ако не е реклама - здраве му кажи !

mayma написа:***Клиента подписва декларация, че VW AG, както и сервиза не носи отговорност за двигателния компютър.

Вие, нямащите нищо общо с VW заедно с тях (VW) не носите никаква отговорност ако повредите модул струващ няколко хиляди лева ?!
Ще има ли луд който да се "върже" на тази постановка ? А какво ще ви попречи да потрошите двигателните компютри на повечето дръзнали да мислят за врщане от акцията 23R7 ? Или от поставянето на потрошен вече компютър от друга кола ? Що за схема тип "тука има тука нема" от 90-те - официалният сервиз ще ти потроши колата, а някакви световно неизвестни нови звезди, дето хем не са VW хем са те ще ти я оправят срещу заплащане, ама няма да носят никаква отговорност ?!



Колега излагате се вече! Одавна не сме 90-те !Колкото до постановките се играят в театъра, оперетата и т.н. Това е форум.


Аз казвам с какво мога да съм полезен, като не ви се харесва това, което предлагам го подминавате! То не бяха глупости от рода, че Порше БГ са ни направили сервиза и не знам си какви глупости още...Заповядайте, до сервиза колега, за да се убедите, че имаме пре достатъчно работа и нямаме нужда от реклама в тема за сервизна акция :) Напрвил съм си труда и съм видял как мога да помогна по официален начин(нали за това е форума? За това е темата?). Кой мислите, че носи отоговорност, когато ви сменят софтуера в сервиз посочен по-горе като линк ? :)

Декларацията е превантивна мярка и се подписва във всеки сервиз в който извършват манипулация по даден модул ( говориме сервиз не в черния сектор)

За пореден път казвам, че сервиза има договор като "партньорска работилница" с VW Германия ! Описано е навсякъде официално и не е тайна за никого.Това не ни прави представители на VW или дилъри. Нямахме възможност да връщаме адаптационните канали , водихме преговор с немците , да ни отключат функцията в оригиналната програма. Получихме този достъп и към момента можем да сме полезни с това нещо, съответно го обявяваме тук.Не съм накарал никого на сила да идва или да не идва :)
Вие нали са оправихте проблема колега ? :11 И за компютъра сте си носил отговорност и за изрязването на ДПФ-а и за всичко.

Поздрави


pavel_andreev
Мнения: 401
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B7 2.0TDI сервизна акция 23R7 (Emissions recall campaign)

Мнениеот pavel_andreev » Вто 26 сеп 2017 9:31


Драги ми mayma, та вие дори говорите (пишете) с клишетата на VW рекламите ....
Хората не са глупаци, въпреки напъните на медийно-рекламните гурута - това искам да ви кажа.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 40 госта