Загуба на антрифриз и течност за чистачки Голф 4 TDI 101 кс

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
iglika.chobanova
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 03 авг 2017 8:11
Автомобил:
Двигател:

Загуба на антрифриз и течност за чистачки Голф 4 TDI 101 кс

Мнениеот iglika.chobanova » Чет 03 авг 2017 8:25


Здравейте!
Наскоро се сдобих с Голф 4, ТДИ, 2001. Закупена от автокъща , като по талон пише 131коня, а по проверка на по номера двигателя 101коня, абе проблеми от самото начало.
Основния проблем: губи от антифриза и течността за чистачки.
След четене тук във форума установих някои възможни проблеми, а тази сутрин хванах и самия теч.
Като се паркира под наклон на ляво видях, че капе от един елемент от колата. Предполагам, че това е този "тройник" за който четох, но желая второ мнение , като прикачвам снимка от "местопрестъплението".
Другия основен въпрос е, ще мога ли да го сменя сам и когато търся да купувам новия елемент съм объркан какъв точно трябва да е и дали има значение дали ще е за 131к.с или 101к.с.
Надявам се за патило/опитно око снимката да е разбираема.
WP_20170803_09_07_05_Pro.jpg




Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Загуба на антрифриз и течност за чистачки Голф 4 TDI 101 кс

Мнениеот Sonny_89 » Чет 03 авг 2017 14:22


Да ме поправят колегите, но мисля че там се намира температурният датчик. Ако е правен опит да бъде ваден, заменен или просто да се откачи буксата му, вероятно след това не е бил закрепен. Опитай се да хванеш буксата отзад и да побутнеш в посока напред към радиатора. Аз имах подобен теч след един мой опит да стартирам зимата с извадена букса на въпросният датчик (просто не бях я закрепил).
Не си споменал г/д каква е загубата на антифриз? При мен беше минимална (около 100 мл за месец-два).


Потребителски аватар
iglika.chobanova
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 03 авг 2017 8:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Загуба на антрифриз и течност за чистачки Голф 4 TDI 101 кс

Мнениеот iglika.chobanova » Чет 03 авг 2017 15:30


Благодаря за отговора!
При мене става дума за обилна загуба, ако напълня контейнерчето за антифриз до максимума, който е позволен, до края на деня изтича цялото количество. Колата е постоянно спряна под наклон и това допълнително стимулира капането /при определени наклон направо си тече като ракия/ . При огледа на колата, преди да бъде закупена беше на равна повърхност и с това си обяснявам, факта, че не е капало.
Пробвах да го бутна навътре , но пак си капе леко. Ще пробвам с повече сила.
А трябва ли да има някаква скоба , която да го придържа, защото нямаше ?


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Загуба на антрифриз и течност за чистачки Голф 4 TDI 101 кс

Мнениеот vlado_tonev » Чет 03 авг 2017 19:55


Да,датчика трябва да го държи фиба,която е пластмасова или метална.Огледай хубаво отново!


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 812
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Загуба на антрифриз и течност за чистачки Голф 4 TDI 101 кс

Мнениеот Sonny_89 » Чет 03 авг 2017 20:38


iglika.chobanova написа:При мене става дума за обилна загуба, ако напълня контейнерчето за антифриз до максимума, който е позволен, до края на деня изтича цялото количество.


Хм...толкова голяма загуба от там :gruebel Вероятно имаш локва върху корпуса на скоростната кутия, поне при мен се получаваше...


Потребителски аватар
iglika.chobanova
Мнения: 3
Регистриран на: Чет 03 авг 2017 8:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Загуба на антрифриз и течност за чистачки Голф 4 TDI 101 кс

Мнениеот iglika.chobanova » Нед 06 авг 2017 21:12


Да, абсолютно същия случай е.

Тази седмица ще я карам в някой сервиз, че много дефекти се появиха вече. Надявам се да се вмъкна в бюджет от 500-1000лв за пълно обслужване и необходими ремонти.

А можеш ли да ми кажеш как бих могъл да си сменя регистрацията в КАТ. По талон е 131к.с, а след проверка на двигател 101к.с. . В КАТ я начислиха за голям данък, който ся трябва да плащам, а го взех само защото "уж" беше малкия данък...


danaildel4ev
Мнения: 139
Регистриран на: Чет 23 окт 2008 17:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Хасково

Re: Загуба на антрифриз и течност за чистачки Голф 4 TDI 101 кс

Мнениеот danaildel4ev » Чет 10 авг 2017 16:10


Колега напиши кода на двигателя или виж лепенката в багажника там пише кодовете на двигателя и скоростна кутия.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: madmen, powerade, Radkoyy, ton4o7601@abv.bg и 161 госта