Golf 3 TDi AFN 1996 - Блокирала хидравлична помпа

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Wartburg353W
Мнения: 39
Регистриран на: Пон 05 ное 2012 22:58
Автомобил: Vw Golf III GT
Двигател: TDi AFN 96
Местоположение: Добрич

Golf 3 TDi AFN 1996 - Блокирала хидравлична помпа

Мнениеот Wartburg353W » Пет 04 авг 2017 0:13


Хидравличната помпа блокира, бях си в нас до като стана проблема така че помогнах на ремъка който я задвижва да си отиде без мъки(започна да пуши и го срязох, после се усетих че можеше и да се свали :biggrin ) доста време преди да блокира имаше шум на триене в метал в метал, след като махнах ремъка шумът си остава(някакви предположения?), инерционната ролка на алтернатора също е блокирала също така има леко отклонение при въртене на демпферната шайба на коляновия вал.


Изображение

Как да процедирам с хидравличната помпа, нова, ремонт на тази или да търся втора употреба в неизвестно състояние?
За нова, цените които гледам са от 230лв за ELSTOCK до 567лв за TRW
За ремонт, не знам за майстор който ще я направи....

За ремъчната шайба и там цените са от 160лв за DAYCO до 562лв за Gates, има ли вариант за втора употреба при нея?

Цени за инерционната ролка на алтернатора от 50 до 200+ лева, не знам и в какво състояние е и самият алтернатор.

Друго което ми направи впечатление е обтегача на ролката на пистовия ремък, влиза в някакво положение при което не вибрира, като го бутна с щангата започва да вибрира и след известно време отново влиза в някакво блокирало положение....

Ако някой е правил ремонт от такова естество скоро моля да сподели какви марки части е избрал и т.н




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 TDi AFN 1996 - Блокирала хидравлична помпа

Мнениеот инжектопляктор » Пет 04 авг 2017 0:42


Щом бяга ролката на колянов вал задължително провери шпонката и зъбното колело на колянов вал.
Да не се окаже, че имаш ремонт много скъп много преди да смениш нещата, които казваш...



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 51 госта