Touran 1.9 TDI PD AVQ Всеки път при всякаква температура на двигателя при палене колата качва обороти

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
DJ Marto
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 04 фев 2017 23:10
Автомобил:
Двигател:

Touran 1.9 TDI PD AVQ Всеки път при всякаква температура на двигателя при палене колата качва обороти

Мнениеот DJ Marto » Пон 04 сеп 2017 22:50


Здравейте на всички,моля за малко помощ. VW Touran 1.9 TDI PD AVQ
Всеки път при всякаква температура на двигателя при палене колата качва обороти. Виждат се от снимката.
Двигателя работи забързано,което за мен не е нормално,защото като се покара малко и оборотите си спадат нормално около 800-850.
Казват ми температурен датчик,друг маховик,трети дюза и така.
Моля дайте мнение от какво може да прави тези магарии колата ,защото е доста дразнещо.

Единствено което съм забелязал,че колата колкото повече си загрява почва да си претриса съвсем леко ама може да е от маховика но не съм специалист.
Прикачени файлове
IMG_20170904_174012.jpg




Потребителски аватар
masiven
Мнения: 162
Регистриран на: Нед 15 юни 2008 10:54
Автомобил: Passat B6+Passat CC+Seat+Yaris
Двигател:
Местоположение: София

Re: Колеги ПОМОЩ. Странен проблем при палене 1.9 TDI PD AVQ

Мнениеот masiven » Вто 05 сеп 2017 14:07


Пробвай с темп. датчик, около 15лв е и се сменя лесно.

Иначе 1.9 ТДИ 105кс си имат софтуерен бъг с паленето които с трупане на километрите започва да се проявява и да прави номера.


Потребителски аватар
Modeup
Мнения: 144
Регистриран на: Пон 08 май 2017 21:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 1.9 TDI PD AVQ Всеки път при всякаква температура на двигателя при палене колата качва обороти

Мнениеот Modeup » Вто 05 сеп 2017 19:35


Разпределителния вал прегледай , ако не се получи с темп.датчик .


Потребителски аватар
nasko1978
Мнения: 2183
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nürnberg ,Перник

Re: Touran 1.9 TDI PD AVQ Всеки път при всякаква температура на двигателя при палене колата качва обороти

Мнениеот nasko1978 » Вто 05 сеп 2017 19:45


Често съвестни продавачи така "лекуват" проблема с топлото палене,като монтират разни съпротивления около температурният датчик!Огледай там за нещо необичайно.


DJ Marto
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 04 фев 2017 23:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 1.9 TDI PD AVQ Всеки път при всякаква температура на двигателя при палене колата качва обороти

Мнениеот DJ Marto » Вто 05 сеп 2017 23:13


Благодаря за мненията.
Колеги само да ми кажете къде да гледам за темп. датчик?
Другото което е ,че тези обороти ги държи за около 3-4 мин каране и си спадат. А може ли да е от маховика.Нещо свързано да има


Потребителски аватар
nasko1978
Мнения: 2183
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nürnberg ,Перник

Re: Touran 1.9 TDI PD AVQ Всеки път при всякаква температура на двигателя при палене колата качва обороти

Мнениеот nasko1978 » Сря 06 сеп 2017 6:40


Датчика е отстрани на главата,на тройник.
А защо държиш да е маховик??
"Майсторо" ли мисли така!!??
Провери по-евтините варианти първо!
Отиди при свестен майстор.


DJ Marto
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 04 фев 2017 23:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 1.9 TDI PD AVQ Всеки път при всякаква температура на двигателя при палене колата качва обороти

Мнениеот DJ Marto » Сря 06 сеп 2017 13:08


Понеже има вибрации,и люлеене в купето и заради това си мисля да не би нещо да е от съдинителя


DJ Marto
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 04 фев 2017 23:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 1.9 TDI PD AVQ Всеки път при всякаква температура на двигателя при палене колата качва обороти

Мнениеот DJ Marto » Пон 11 сеп 2017 20:37


Колеги къде е този датчик,гледах и гледах и пак не го виждам


Потребителски аватар
Modeup
Мнения: 144
Регистриран на: Пон 08 май 2017 21:49
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 1.9 TDI PD AVQ Всеки път при всякаква температура на двигателя при палене колата качва обороти

Мнениеот Modeup » Пон 11 сеп 2017 22:07


Не можа ли да напишеш в гугъл да видиш къде е . http://www.myturbodiesel.com/images/a4/ ... sensor.jpg - Coolant temperature sensor - под тандем помпата.
Махаш скобичката която го крепи (където пише Clip) , но очаквай да се излее охладителна течност и слагаш новия.


Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Touran 1.9 TDI PD AVQ Всеки път при всякаква температура на двигателя при палене колата качва обороти

Мнениеот vankat-2 » Вто 12 сеп 2017 13:32


DJ Marto написа:Благодаря за мненията.
Колеги само да ми кажете къде да гледам за темп. датчик?
Другото което е ,че тези обороти ги държи за около 3-4 мин каране и си спадат. А може ли да е от маховика.Нещо свързано да има

Колега я си замери алтернатора и акумулатура.Качва обороти защото пада волтажа и да компенсира ги вдига до 1000.Имаш хлабава връзка на масата или на плюса.Пускаш по един алтернативен кабел да компенсираш загубите.
Като ги вдигне замери волтовете и сам ще се обедиш.
Няма нищо общо с маховик темп. дачик и др.


DJ Marto
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 04 фев 2017 23:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 1.9 TDI PD AVQ Всеки път при всякаква температура на двигателя при палене колата качва обороти

Мнениеот DJ Marto » Сря 13 сеп 2017 0:56


Здравейте! Днес забелязах на първо палене колата вдигна пак 950 оборота.На второ палене след 3 мин колата заби на 850 оборота което е нормално,но ме зачуди защо става така.
Другото което е ,че колата не е местена понеже я чистех и не беше загряла и палеше трудничко ,което преди го нямаше
За колега който каза да си проверя акумолатора къде да търся проблема ,ппц колата студена пали от четвърт.


Потребителски аватар
vankat-2
Мнения: 267
Регистриран на: Сря 24 май 2006 13:34
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Touran 1.9 TDI PD AVQ Всеки път при всякаква температура на двигателя при палене колата качва обороти

Мнениеот vankat-2 » Сря 13 сеп 2017 7:39


Колега моята същите номера ги правише.Закарах я при Мишо в Герман той ми замери алтернатора и акумулатора и ми каза, че има разлика във волтовете.Ако от алтернатора излиза 14.2V примерно до акум. стига 13V.Когато падне под 14V с включени консуматори компа мери че има спад във V и за да го компенсира вдига оборотите.Аз пуснах един минус от акумулатора до купето има свободна гайка зад акумулатора и се оправи.Замери си проводниците и ще видиш къде се губят токовете.


DJ Marto
Мнения: 30
Регистриран на: Съб 04 фев 2017 23:10
Автомобил:
Двигател:

Re: Touran 1.9 TDI PD AVQ Всеки път при всякаква температура на двигателя при палене колата качва обороти

Мнениеот DJ Marto » Чет 14 сеп 2017 0:10


Колега днеска паля оборитите 900 ,гася. Пак паля оборотите са 800-850.
Значи казваш да не търся проблема в датчика а в токовете?
Трябва да отида в сервиза и ще видим къде проблема .



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dimitar.a.dimitrov, kukata_pasat, nikidimow и 187 госта