VW Touran 2000 TDI, 2005, година производство, 143 к.с. проблем със запалването на двигателя

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
krivlev
Мнения: 4
Регистриран на: Съб 08 дек 2007 11:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

VW Touran 2000 TDI, 2005, година производство, 143 к.с. проблем със запалването на двигателя

Мнениеот krivlev » Чет 12 окт 2017 9:41


Здравейте колеги, имам VW Touran 2000 TDI, 2005, година производство, 143 к.с. Три години нямах никакви проблеми, но преди няколко месеца отначало един път в месеца после един път в седмицата, а а след това всеки ден имах проблем със запалването на двигателя след като е бил на паркинг независимо дали двигателя е топъл или студен.Сега двигателя се запалва когато му скимне, при това когато заработи карам колата без проблем, но след изключване на двигателя и паркиране отново откази при стартирането.При стартиране двигателя се запалва, но след няколко секунди се изключва и на индикатора излизат изображенията на всички възможни грешкиХодех при разни майстори и на диагностика, изръсих се с маса пари, но никой не може да ми каже каква е причината, но всички са сигурни, че проблемът не е в мобилайзера.Тъй като по професия съм компютърджия си мисля, че компютъра на колата е бъгнат и трябва да се обнови софтуера или да елиминира мобилайзера.Някой имал ли е такъв проблем и как го е решил?Ще ви бъда много благодарен за всеки съвет.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19686
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Проблем със запалването на двигателя

Мнениеот Vlad777 » Чет 12 окт 2017 9:46


dobrin написа:Модела на колата (Passat), вид на купето (3BG или B5.5), година на производство (пр.2002г.), букви (код) на мотор/двигател (пр. ASZ) - , проблем за който се пуска темата.

пример: Passat 3BG 2002г. ASZ - висок разход


Всяка една тема със заглавие, различно от описания начин, ще бъде моментално заключена!


october
Мнения: 70
Регистриран на: Нед 01 окт 2017 10:05
Автомобил:
Двигател: ваг ком
Местоположение: Стз + Плд

Re: Проблем със запалването на двигателя

Мнениеот october » Чет 12 окт 2017 18:39


напиши какви грешки ти излизат. МОже да насочи нещо.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: lubo2419, stan7 и 56 госта