VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
saltik
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 08 юни 2014 9:43
Автомобил: VW Tiguan
Двигател: 2008

VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот saltik » Вто 31 окт 2017 20:21


Здравейте колеги, притежавам VW Tiguan TDI 2.0 140 коня.. поради някаква причина антифриза почна да намалява, закарах го на сервиз направиха тест за изгорели газове и казаха че гарнитурата е за смяна след което ми го смениха, главата е шлайфана и проверена за пукнатини.. Взех колата от сервиза с надеждата че вече всичко е наред да ама не след няколко седмици каране антифриза отново почна да намалява доливам около 1 литър на 100км.. Видими течове няма по двигателя под двигателя.. само тази седмица съм долял 7-8 литра течност.. Закарах колата в официален представител на фолкцваген в гр. Русе и там ми казаха че налягането в цилиндровата глава е двойно по високо от нормалното и като извод цялата работа ми предложиха да ми сменят глава + гарнитура но не са 100 % сигурни че ще се разреши проблема.. Теста за наличие на изгорели газове отново е положителен ... Моля ви за помощ какво да направя, някой имал ли е подобен проблем? Може ли проблема да е на друго място ?




Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот Karaboev » Сря 01 ное 2017 19:35


А главата пращахте ли я на скенер, как я провериха за пукнатини. Съмнява ме че пак е заминала гарнитута щом се е оправила за седмица две. Блока проверяваха ли за посукване. Щом не ти меши масло и антифриза, и не тече някъде го вкарва във горивната камера, а няма много места от които да влезе там


saltik
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 08 юни 2014 9:43
Автомобил: VW Tiguan
Двигател: 2008

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот saltik » Сря 01 ное 2017 19:45


Главата я пратиха на скенер, за други проверки не знам маслото е добре.. Днес двигателя угасна по време на движение и и отне ми малко докато го запаля наново след което почна да изкарва бял пушек и мирише на нещо изгоряло и след около 5 мин каране разширителния съд беше празен


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот Karaboev » Сря 01 ное 2017 20:52


Ужас, щом са я пращали и няма проблем с главата, най вероятно пак е заминала гарнитурата, но защо?
Но те съветвам да не я караш така, старата гарнитура беше ли прегоряла някъде?


saltik
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 08 юни 2014 9:43
Автомобил: VW Tiguan
Двигател: 2008

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот saltik » Сря 01 ное 2017 21:12


Странното е че и гарнитурата беше здрава видими следи нямаше.. бяха ми казали че главата имала малко изкривяване но защо ? Каква е причината ? Имам грешка за coolant pump 2 това може ли да е свързано с нещо ?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот radotom » Сря 01 ное 2017 21:32


Че ще се обезглавява - това е ясно!
Проверете блока за равнинност - може там да е отдал, ако е яко прегрявана колата.
Ако и това не е, значи ще да е пукнатина в блока.
Казха ли ти предния път в кой цилиндър е влизла водата?


saltik
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 08 юни 2014 9:43
Автомобил: VW Tiguan
Двигател: 2008

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот saltik » Сря 01 ное 2017 21:48


За много подробности не съм ги питал майторите.. обвиниха ме че може да съм прегрял колата и не е тяхна вината...

Последна промяна от IvanMan на Сря 01 ное 2017 21:49, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон "нов отговор"!


IRRITATING
Мнения: 2102
Регистриран на: Чет 29 ное 2012 15:32
Автомобил: VW Passat
Двигател: AVF
Местоположение: София

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот IRRITATING » Сря 01 ное 2017 21:58


ЕГР охладителя гледан ли е на тази джипка?


saltik
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 08 юни 2014 9:43
Автомобил: VW Tiguan
Двигател: 2008

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот saltik » Сря 01 ное 2017 23:38


Когато го водих в официалния представител на фолксваген споменах да проверят ЕГР охладителя и човека от сервиза категорично ми отказа и каза че не може да е от него има ли са подобни случаи и с смяната му проблемът не се е разрешил...


Stif
Мнения: 699
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот Stif » Чет 02 ное 2017 13:15


По принцип може да губи антифриз от охладителя на АГР,но според мен не в такива количества. Има руски сайт tiguans.ru мисля че беше, там има голяма тема за загуба на антифриз при Тигуан.


saltik
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 08 юни 2014 9:43
Автомобил: VW Tiguan
Двигател: 2008

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот saltik » Чет 16 ное 2017 0:08


Здравейте приятели, искам да се похваля че диагностицираха проблема на колата, оказа се че ЕГР охладителя е пробит до такава степен че за 20км растояние доливам 1 литър антифриз..Развиха тръбата на ЕГР охладителя която се присъединява към всмукателния колектор, надуха системата до 1,5 атмосфери и при форсиране на двигателя почна да пръска(по точно направо течеше антифриза) .. Още от самото начало проблема е бил в ЕГР охладителя, което означава че напразно са ми сменили гарнитурата на глава колата:( ... Пиша за да няма прекарани други като мене,
признаците за пробив в охладителя при мене бяха:
-Намаляване на антифриза след като се отвори капачката се връщаше малко количество,
-бял пушек,
-положителен тест за изгорели газове в охладителната течност,
-трудно палене сутринта или след няколко часа седене на място,
-грешка в ЕГР клапана след което колата влиза в авариен режим общо взето е това..
Някои признаци са много сходни с пробита гарнитура или пукната глава и в сервиза в която решиха че гарнитурата ми е издухана направиха един единствен тест за изгорели газове в антифриза, вследствие след смяната проблема не се разреши, но поради някаква причина известно време антифриза не намаляше.
Какъв е извода ? Вече винаги ще търся второ мнение даже трето ... Интересното е че официалният представител на фолксваген Хоби кар в гр. Русе (което бяха първо мнение) диагнотицираха за смяна на глава + гарнитура без да ми дадат няква гаранция въпреки че изрично подчертах да ми проверят ЕГР охладителя а те ми отговориха че категорично не може да е от това и са ремонтирали други подобни коли и главите им били спукани... Това е от мен за сега колеги, след като сменят ЕГР охладителя ще потвърдя диагнозата ако има пропуски ще допълня


Потребителски аватар
Andonov
Мнения: 3925
Регистриран на: Вто 06 мар 2007 8:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот Andonov » Чет 16 ное 2017 7:53


Винаги първата работа при загуба на антифриз и ненадуване в системата се проверява (премахва) ЕГР кулера.
На дизел никога не правете тест за изгорели газове - само ще ви подведе да сваляте глави. Теста е 99% успешен само при бензинови коли.


Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот toraborat » Чет 16 ное 2017 9:18


то ако влиза по 1 литър на 100км как ще върви изобщо този двигател, направо на хидравличен удар отива...


saltik
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 08 юни 2014 9:43
Автомобил: VW Tiguan
Двигател: 2008

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот saltik » Чет 16 ное 2017 9:37


Напоследък на 20 км почнах да доливам 1 литър не на 100 км то не го вкарва целия антифриз в главата а го изхвърля директно през ауспуха


saltik
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 08 юни 2014 9:43
Автомобил: VW Tiguan
Двигател: 2008

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот saltik » Пон 25 дек 2017 21:13


Здравейте, Искам да се похваля че проблемът с загубата на антифриза е окончателно решен с смяната на въпросния ЕГР охладител



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11 и 172 госта