VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
simo77
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 26 мар 2018 15:36
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот simo77 » Чет 03 май 2018 10:48


Браво, че си решил проблема! Тъй като аз имам подобен проблем със същия автомобил и двигател, но доста по-малка загуба на антифриз, би ли уточнил какви пари ти излезе този охладител на ЕГР и колко за работата? Защото виждам, че е на доста лошо място, отзад на двигателя и си е доста разглобяване и играчка- сигурно го монтират в завода на свален двигател... При мен загубата е по 100-200 мл. на 1 000 км., но все пак не трябва да е така. Замерване на газовете в антифриза правих, но нямам дори минимални колечества там, което е успокоително, но пък и различно от твоя случай. Оцветявахме с жълто антифриза, оглед сериозен с лампа правихме отдолу, дори кората свалихме, но теч няма никъде. Проблем с паленето нямам, нито някакъв друг проблем с работа на мотор и т.н. Така като гледам си отишъл над 1 000 лева, а при мен загубата е малка, дали си струва операцията? Че и няма на 100% гаранция за решаването на проблема. Иначе има логика да го изпарява антифриза през ауспуха и да не се вижда... На мен майстора ми каза цена от около 700 лева (с отстъпката, че ми е близък) за нов охладител. Проверих по морги, втора ръка може да се намери за около 150 лева. Но е различен за различните кодове двегатели, в случая аз съм като твоя CBAB. Обаче нямам гаранция този вотарта ръка дали няма да има подобен проблем, явно е проблемна част. Няма и как да се надуе по някакъв начин за да се провери преди да го купувам... вътре са едни каналчета по които може да има мини пукнатини от където се изпарява антифриза при високата температура и налягане, но не може да се види с просто око. Та да ръчкам ли проблема искам да си изясня...?




saltik
Мнения: 13
Регистриран на: Нед 08 юни 2014 9:43
Автомобил: VW Tiguan
Двигател: 2008

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот saltik » Вто 21 дек 2021 15:20


След 2 години каране пак ми създаде проблеми и накрая изолирах охладителя сега нямам проблеми :smile :smile


Stif
Мнения: 698
Регистриран на: Пон 09 яну 2006 15:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: VW Tiguan TDI 2.0 140 коня сериозна загуба на на антифриз

Мнениеот Stif » Вто 21 дек 2021 20:48


Изолира охладителя на ЕГР или САМИЯ ЕГР?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта