замяна на горивен филтър с друг вид

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
nebeto
Мнения: 988
Регистриран на: Пет 18 дек 2009 17:46
Автомобил: VW Passat B4 1.9TDI
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Варна

замяна на горивен филтър с друг вид

Мнениеот nebeto » Сря 01 ное 2017 21:25


Привет колеги.Искам да си сменя стандартния горижен филтър с друг модел.Целта на подмшната е,че на стандартния горижен филтър отгоре има една пласмасожа тетка с клапанче на изливното гориво от където дърпа въздух.Самата тетка се оплътняжа с гумияка и от студа се втърдява и съответно не оплътнява.Това се наблюдава през прозрачната шлаухка,която е след филтъра.Преди време на някакжа кола бях виждал подобен филтър само,че отгоре е с трабички за излишното гориво.Немога да се сетя каква беше колата?
VW passat B4 1.9TDI AFN 96'.
filter.jpg
filter.jpg (26.74 KиБ) Видяна 2241 пъти




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7654
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: замяна на горивен филтър с друг вид

Мнениеот goppa » Сря 01 ное 2017 21:57


Голф 2


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: замяна на горивен филтър с друг вид

Мнениеот Zinoto » Чет 02 ное 2017 16:50


Става, но го напълни отдолу през пробката с нафта преди да го сложиш.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: замяна на горивен филтър с друг вид

Мнениеот Водния дух1 » Чет 02 ное 2017 20:12


Някои сега ще кажат ,че тоя с клапана е по-добър,щото топлел нафтата и т.н...Аз също съм с 2ков и нямам проблеми със студа,ама нямам и проблеми с въздуха... :th_up


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: замяна на горивен филтър с друг вид

Мнениеот Karaboev » Чет 02 ное 2017 20:53


И аз съм съгласен със замяната особено при помподюзите защото и бездруго няма смисъл от допълнително затопляне на нафтата даже обратното. Рано или късно опръстените се "вдървяват" и навлиза въздух в системата. С 2 ръце гласувам за филтър от Голф 2


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: замяна на горивен филтър с друг вид

Мнениеот samo_pechka » Чет 02 ное 2017 22:43


Zinoto написа:Става, но го напълни отдолу през пробката с нафта преди да го сложиш.

:eek как се пълни отдолу ? И защо отдолу?
nebeto написа:Привет колеги.Искам да си сменя стандартния горижен филтър с друг модел.Целта на подмшната е,че на стандартния горижен филтър отгоре има една пласмасожа тетка с клапанче на изливното гориво от където дърпа въздух.Самата тетка се оплътняжа с гумияка и от студа се втърдява и съответно не оплътнява....

Не говориш сериозно колега...Оправи проблема , смени пръстена.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: замяна на горивен филтър с друг вид

Мнениеот vanesto » Пет 03 ное 2017 6:32


С ръчна или ел помпичка го пълня, за 2 мин работа е. От 4г съм без клапанче и без въздух.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: замяна на горивен филтър с друг вид

Мнениеот samo_pechka » Пет 03 ное 2017 11:24


Имайте в предвид, че понякога за да смучи от клапанчето въздух се дължи не на проблем с О-пръстени и т.н. , а на замърсена кошница/цедка в резервоара. Много лесно се разбира дали е оттам , като аз ползвам от ситроен една гумена помпичка за гориво ( подобна на тези за мерене на кръвно налягане) Слагам я преди филтъра и ако се смачка-ясно. Така, че оправяйте си колите навреме , а не при първото засмукване на въздух-хоп двойков филтър ?! И няма проблем! Няма , ама има!
vanesto написа:С ръчна или ел помпичка го пълня, за 2 мин работа е

Е добре де, отдолу през пробката ли го пълниш? Щото честно казано се изненадах от поста на Zinoto...
Аз все отгоре си ги пълня и не виждам проблем .


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: замяна на горивен филтър с друг вид

Мнениеот vanesto » Пет 03 ное 2017 11:36


samo_pechka написа:Имайте в предвид, че понякога за да смучи от клапанчето въздух се дължи не на проблем с О-пръстени и т.н. , а на замърсена кошница/цедка в резервоара. Много лесно се разбира дали е оттам , като аз ползвам от ситроен една гумена помпичка за гориво ( подобна на тези за мерене на кръвно налягане) Слагам я преди филтъра и ако се смачка-ясно. Така, че оправяйте си колите навреме , а не при първото засмукване на въздух-хоп двойков филтър ?! И няма проблем! Няма , ама има!
vanesto написа:С ръчна или ел помпичка го пълня, за 2 мин работа е

Е добре де, отдолу през пробката ли го пълниш? Щото честно казано се изненадах от поста на Zinoto...
Аз все отгоре си ги пълня и не виждам проблем .

Не, отгоре го пълня. То ако засмуква въздух от резервоара, ще го има и с двойковия филтър. В момента, след смяна на всички уплътнения на ГНП-то, и с двойков филтър, имам само едно много малко балонче в маркуча около 5мм, което си седи толкова. Преди смяната на уплътненията балончето варираше, но беше доста по-голямо - 2-3см, като в най-големият студ, след много въртене, маркуча направо се изпразни. Това ме накара да сменя уплътненията. Така че от помпата също може да смуче въздух. Не съм казал, че само от клапанчето може да смуче, но е едно от местата.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: замяна на горивен филтър с друг вид

Мнениеот Водния дух1 » Пет 03 ное 2017 18:09


Печка,Зиното е искал да каже-да обърне филтъра ,да го напълни и тогава вече да го сложи на колата,а не както е поставен.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: замяна на горивен филтър с друг вид

Мнениеот samo_pechka » Пет 03 ное 2017 18:23


vanesto написа:..То ако засмуква въздух от резервоара, ще го има и с двойковия филтър...

Не, не. Аз нямах в предвид за въздух от резервоара, а за затруднено засмукване на нафта поради проблем ( цедка да речем ) и какво се получава : сменя се филтъра щото онзи с клапанчето "не е хубав". Видимо се решава проблема донякъде с обикновения филтър , но в един прекрасен момент пак се появява въздух и се дължи на заминал семеринг на вала на ГНП.... Помпата се изпразва , почват трудни стартове и т.н. и т.н. За това ми беше мисълта ...
Водния дух1 написа:Печка,Зиното е искал да каже-да обърне филтъра ,да го напълни и тогава вече да го сложи на колата,а не както е поставен.

Едва ли. Няма смисъл да се обръща, кой ще му държи да не излиза нафта от щуцерите . На обикн.филтър има едно болче отгоре , като малка пробка е. Пълни се лесно оттам с една малка фунийка. А на тези с клапана- през дупката на клапана.
Както и да е.


red rider
Мнения: 1456
Регистриран на: Съб 13 яну 2007 7:47
Автомобил: virgine blue B3
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: замяна на горивен филтър с друг вид

Мнениеот red rider » Пет 03 ное 2017 18:28


Проблем има и в самите филтри. Мястото където влиза клапанчето доста пъти е калпаво направено дори и при известни марки филтри!


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: замяна на горивен филтър с друг вид

Мнениеот Karaboev » Пет 03 ное 2017 20:24


red rider написа:Проблем има и в самите филтри. Мястото където влиза клапанчето доста пъти е калпаво направено дори и при известни марки филтри!

Много точно казано, дори и да сменяте опръстените трябва да се смени и пластмасовия трипътник които влиза във филтъра защото от нагряване и изтиване се деформира. Ама е ден до пладне


Потребителски аватар
nebeto
Мнения: 988
Регистриран на: Пет 18 дек 2009 17:46
Автомобил: VW Passat B4 1.9TDI
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Варна

Re: замяна на горивен филтър с друг вид

Мнениеот nebeto » Пет 03 ное 2017 20:29


преди карах Г2 с обикновен филтър без излишната нафта.На много студено време понеже нафтата трудно минава през филтъра малко нямаше мощност докато не се постопли коша.Порада тази причина ми се иска да се затопля филтъра по някакъв начин.Резервоара е чист.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: замяна на горивен филтър с друг вид

Мнениеот Водния дух1 » Пет 03 ное 2017 21:32


Не е от филтъра-от скапано гориво е .При нас е по-студено.Слагай добавка против мръзнене .



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tih и 74 госта