Passat B5.5 г. AVF въздух в охладителната система

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B5.5 г. AVF въздух в охладителната система

Мнениеот Iezekil » Нед 19 ное 2017 1:08


Не четеш,нямам предвид мен,а въобще.Още първият ти пост беше излишен, изцяло лишен от съдържание.




Потребителски аватар
vanko_0390
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 26 яну 2013 19:11
Автомобил: Passat b5
Двигател: AFN
Местоположение: Burgas

Re: Passat B5.5 г. AVF въздух в охладителната система

Мнениеот vanko_0390 » Пон 27 ное 2017 20:31


Колеги капачки съм сменял 2 бр. от други коли работещи и пак така. През малкия маркуч не хвърля антифриз нито студена нито топла. Маркуча не е запушен защото като стисна големия на радиатора и тогава хвърля в казанчето. Воднаа съм я сменил 2 Ра пак с нова. Иначе колата започва да духа топло на 3 минута. Карам от порядъка на 400 км на ден и нямам проблеми а в края на пътуването антифриза в казанчето е ледено студен,ако е затоплен то ще е от отварянето на капачката и вращането на антифриза от малкия маркуч. Термостати съм сменял и тях 2 бр. Проблема не е решен още се.Поздрави


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Passat B5.5 г. AVF въздух в охладителната система

Мнениеот milmar » Вто 28 ное 2017 10:03


Провери все пак отново, дали няколко часа след каране налягането в системата спада. Ако не спада и маркучите са под налягане, не виждам друга причина за това, освен навлизане на изгорели газове. Нормално е налягането в охладителната система, когато двигателя е студен да е 0 или дори малко под атмосферното. Капачката има клапанче както за налягане, така и за подналягане, то се отваря в такива случаи.
Не бива да остава под някакво налягане.

През разширителния съд по принцип циркулира малко количество флуид, само от обезвъздушаващото маркуче, така че е нормално да е по-студено от двигателя. Но ако е напълно студено, значи въобще не минава нищо през маркучето. След като имаш парно, значи помпата все пак работи и малкият кръг върви, но вероятно има запушване някъде след термостата. Или пък помпата работи, но не както трябва и не осигурява нормалните дебит и налягане.


Потребителски аватар
vanko_0390
Мнения: 9
Регистриран на: Съб 26 яну 2013 19:11
Автомобил: Passat b5
Двигател: AFN
Местоположение: Burgas

Re: Passat B5.5 г. AVF въздух в охладителната система

Мнениеот vanko_0390 » Вто 28 ное 2017 21:18


И аз така си мислех за помпата колега и точно затова взех за втори път нова друга марка.Радиатора съм го свалял не е запушен, а термостата ми е на блока.Незнам какво може да е запушено и да държи налягане.умам чувството че колата работи само на малкия краг


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B5.5 г. AVF въздух в охладителната система

Мнениеот Iezekil » Вто 28 ное 2017 23:05


Щом минаваш такива километри и най-вече не губиш антифриз,значи всичко е наред.Ако губиш антифриз и от време на време парното-тогава има проблем.
viewtopic.php?t=102815
Ето ти тема с подобен проблем/ако е проблем/.


Потребителски аватар
Pet_rov
Мнения: 4414
Регистриран на: Сря 08 май 2013 16:16
Автомобил: Passat Variant B4
Двигател: ADZ 1996
Местоположение: Шумен

Re: Passat B5.5 г. AVF въздух в охладителната система

Мнениеот Pet_rov » Сря 29 ное 2017 13:08


Мисля си, щом всичко е наред по системата, но малкото маркучле не тече, защо не го извади автора от казанчето и от другия край и не провери дали случайно щуцерът от другия край не е запушен? Също е възможно някоя мизерия от охладителната система да се е загнездила някъде там и да играе ролята на клапа? Може и самото маркуче да се е разложило някъде отвътре и да прави номера? Подчертавам, че не съм наясно с този двигател. Успех с отстраняването на проблема.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Passat B5.5 г. AVF въздух в охладителната система

Мнениеот Iezekil » Сря 29 ное 2017 16:22


Ми като стисне маркуча тече,значи няма запушване.....за това и дадох оная тема,където в последното мнение пита и обяснява за някакви клапи по маркучето,да не е да има нещо такова ,де да знам.
Има много неясноти.Като е взел 2 капачки от други коли,що не е поверил техните казанчета студени ли са?
Принципно това маркуче се свръзва към големия маркуч за радиатора и понеже термостата спира водата да минава през радиатора,тя избива по тънкото маркуче през разширитела и се връща в мотора през другия маркуч на разширитела..нямам обяснение как може да се получи студен разширител,освен някак всичкия дебит да минава през парното...Или ремъка на водната помпа да е зацепен наобратно...
От друга страна тая кола ако надува или има запушване,или помпата не върти,щеше да губи антифриз от прегряване или от въздушната възглавница..Щеше да си губи антифриз системно.Също и парното се губи,когато мине въздуха през него,че и често си остава там...а тук нямаме никакви аварии.
Единствено за проблем може да разберем,ако се покара градско или със спряно парно,да може да направи някаква температура мотора,понеже дизела трудно загрява и лесно се охлажда.Но на етап в който няма никакви проблеми по колата,явно всичко е наред.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Passat B5.5 г. AVF въздух в охладителната система

Мнениеот milmar » Сря 06 дек 2017 12:43


Не зная от колко години в този форум пиша за неразбирането на проблема "налягане в охладителната система" и каква роля играе капачката. Това е просто физика. Току що видях тази тема :http://forum.vwclub.bg/viewtopic.php?f=24&t=467268
Само който желае да я прегледа. Там е обсъдено и коментирано достатъчно добре.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: w_smith и 83 госта