Audi A3 1.9 TDI 1998 г. - Скърцащ звук при даване на първа скорост

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
ChiefLo
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 16 ное 2017 0:18
Автомобил:
Двигател:

Audi A3 1.9 TDI 1998 г. - Скърцащ звук при даване на първа скорост

Мнениеот ChiefLo » Чет 16 ное 2017 0:33


Добър ден,

Купих си Audi A3 1.9 TDI 110 коня 1998 г. Днес го взех и по едно време се появи един проблем - почти винаги (90% от опитите) издава някакъв хърцащ звук, като давам на първа. Натиснал съм съединителя до долу и гледам внимателно да превключвам, но пак се чува някакъв скърцащ звук. На никоя друга скорост не се чува това, само на първа. Като я взех нямаше такъв проблем и след няколко часа се появи. Някаква идея от какво може да е това? Утре ще ходя и на монтьор да видим какво ще каже.

Другото което е - леко трепти съединителят като го натисна и на неутрална и на скорост като е, но това май е нормално според тази тема - viewtopic.php?t=24743

Последна промяна от ChiefLo на Пет 17 ное 2017 14:59, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
bobitur
Мнения: 1172
Регистриран на: Съб 02 юни 2007 17:26
Автомобил: ford galaxy 1.9 tdi 90+chip
Двигател: 1Z
Местоположение: Пловдив

Re: Audi A3 1.9 TDI 1998 г. - Скърцащ звук при даване на първа скорост

Мнениеот bobitur » Чет 16 ное 2017 21:42


Маховик е проблема. Ех тези джамбази за трепане са. При мен на една ибиза като загрее не включваше на задна. След смяна на маховика се оправи.


ChiefLo
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 16 ное 2017 0:18
Автомобил:
Двигател:

Re: Audi A3 1.9 TDI 1998 г. - Скърцащ звук при даване на първа скорост

Мнениеот ChiefLo » Пет 17 ное 2017 10:30


Още не съм сменял масла и т.н. , в Понеделник ще стане това, може и от там да е. Като натисна съединителя и изчакам няколко секунди и включа първа го няма стърженето. Също и като дам първо на втора и след това първа.

Другото, което ме притеснява е треперенето на съединителя. Като я купувах ходих с един монтьор и уж каза била със здрав съединител, дано това, дето казват в другата тема е вярно и е нормално :biggrin



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: stoian55 и 52 госта