Passat B5 1.9 tdi AFN 1999 г. - Центровка на ГНП?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
matence
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 15 окт 2014 13:51
Автомобил:
Двигател:

Passat B5 1.9 tdi AFN 1999 г. - Центровка на ГНП?

Мнениеот matence » Пон 27 ное 2017 13:06


Здравейте,
Пускам нова тема, понеже не намерих друга такава, та на проблема ми:
Колата е Vw Passat B5 1.9 tdi AFN 1999г , от доста време карам с една дразнеща вибрация при потегляне и при каране с 70-80km/h на 5 скорост, след като съм пипнал едвам гаста. Колата си пали нормално, но от известно време забелязвам че оборотите се колебаят независимо дали е студена или топла, и от се променя работата на двигателя. Има моменти когато работи добре и веднага след това леко се променят оборотите и двигателя почва да тресе и тропа, едва ли не като от повдигачи на клапани, но не са те след известно време пак се оправя. На ГНП- са сменени всички О пръстени преди една година от Ники-Герман, но и това не помогна- уж беше от тях и струшки в ел. блока на ГНП.
Колата я качвахме с един приятел на комп, и грешката която се показа е : Грешка в горивен клапан на ГНП, но той не е наясно много с центровката от PC не пипахме друго. Милиграмите на празен ход постоянно се менят и от там респективно и работата и шума на двигателя.
Сменени са всички ролки, ремъци, филтри, и съм със обикновен махових- махнах демфера преди време че си мислех че е от него,оказа се че не вибрациите продължиха. От няколко места ми казват проблема ти е в помпата, центровка и настройка на милиграмите.
Та въпроса ми е препоръчайте читав майстор в София, който би могъл да направи това или като цяло да установим причината за досадните вибрации при потегляне и при около 1800об.
Благодаря предварително!

Последна промяна от matence на Пон 27 ное 2017 13:40, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Центровка на ГНП

Мнениеот stefarata » Пон 27 ное 2017 13:29


каква е точно грешката от ваг-ком


matence
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 15 окт 2014 13:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Центровка на ГНП

Мнениеот matence » Пон 27 ное 2017 13:33


Ами грешката колега не си спомням да имаше номер, а само текст "Грешка в горивен клапан на ГНП". Ако има значение приятеля няма ВАГГ КОМ a DELPHI, ако въобще има някакво значение от програмата.


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Центровка на ГНП Vw Passat B5 1.9 TDI AFN

Мнениеот radi_nrj » Пон 27 ное 2017 17:09


Ето как може да си погледнеш предварението:


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Passat B5 1.9 tdi AFN 1999 г. - Центровка на ГНП?

Мнениеот goppa » Пон 27 ное 2017 20:43


Не само замърсен електронен блок може да причини подобен проблем. Наскоро отварях помпа със замърсен авансатор и симптомите бяха подобни. Центровката отиваше сама в голямо предварение заради заяждащо бутало на авансатора.
Направи лог в движение с vcds на канал 4 и виж при ускоряване дали искания и реалния момент на впръскване си отговарят!


matence
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 15 окт 2014 13:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 1.9 tdi AFN 1999 г. - Центровка на ГНП?

Мнениеот matence » Пон 27 ное 2017 21:13


Благодаря на предложенията колеги, но не разполагам с ВАГ-КОМ. Моля, предложете сервиз къде мога да го направя. Предпочитам да е майстор занимаващ се с помпи, че като направи диагностиката, той да ремонтира и помпата (ако е в нея в крайна сметка проблема).


kukata_pasat
Мнения: 867
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Passat B5 1.9 tdi AFN 1999 г. - Центровка на ГНП?

Мнениеот kukata_pasat » Пон 27 ное 2017 22:17


Колеги малко извън темата:Гледах клипа качен от колегата Ради малко по нагоре и не ми стана ясно за центровката,правилно ли разбрах,че трите болта държащи зъбното колело на помпата се разхлабват и се бута помпата или съм се объркал.Преди месец ми беше избягала центровката на Пасата ми АФН в закъснение малко под долната линия и пушеше и тогава като отидох на майстор ми казаха,че целия ангренаж се презацепва,ако съм разбрал правилно клипа,явно майстора ме е излъгал,само питам за информация и да не тъна повече в заблуда.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Passat B5 1.9 tdi AFN 1999 г. - Центровка на ГНП?

Мнениеот goppa » Пон 27 ное 2017 22:34


Клипа на ради е за мотор ALH. При него е по-различно от AFN.


kukata_pasat
Мнения: 867
Регистриран на: Вто 26 яну 2016 21:30
Автомобил: АУДИ А4 Б6
Двигател: AVF
Местоположение: Плевен

Re: Passat B5 1.9 tdi AFN 1999 г. - Центровка на ГНП?

Мнениеот kukata_pasat » Пон 27 ное 2017 22:47


Значи да разбирам,че с отхлабването на зъбното колело на помпата и мърдането и,на мотор АФН не се прави така настройката така ли.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Passat B5 1.9 tdi AFN 1999 г. - Центровка на ГНП?

Мнениеот goppa » Пон 27 ное 2017 22:50


При АФН се разхлабва помпата от стойката и се върти корпуса на помпата за настройка на момента на впръскване. При АЛХ се разхлабва колелото и се завърта вътрешността на помпата.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B5 1.9 tdi AFN 1999 г. - Центровка на ГНП?

Мнениеот °niksi° » Пон 27 ное 2017 23:05


Кой ти е дал диагноза преди година за този проблем. Аз нямам практика при чистене на блока да сменям всички о-пръстени, сменям само горната гарнитура. А помпа отварям при 2 възможности - или когато клиента си дойде с диагнозата или когато наистина има съмнение за проблем със стружки, но само при ясно изразени симптоми. След като съм я правил колата пак ли си остана проблема или изчезна поне в началото. И ако аз съм ти дал диагнозата и не е имало промяна защо не се обади да споделиш.


matence
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 15 окт 2014 13:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 1.9 tdi AFN 1999 г. - Центровка на ГНП?

Мнениеот matence » Вто 28 ное 2017 7:06


°niksi° написа:Кой ти е дал диагноза преди година за този проблем. Аз нямам практика при чистене на блока да сменям всички о-пръстени, сменям само горната гарнитура. А помпа отварям при 2 възможности - или когато клиента си дойде с диагнозата или когато наистина има съмнение за проблем със стружки, но само при ясно изразени симптоми. След като съм я правил колата пак ли си остана проблема или изчезна поне в началото. И ако аз съм ти дал диагнозата и не е имало промяна защо не се обади да споделиш.


Здравей, не се изразих коректно. Нещата се подобриха след ремонта за 2-3месеца, след което вибрациите пак се възвърнаха. Не се обадих повторно понеже не беше коректно да търся рекламация за ремонта след 2-3 месеца , и затова продължих да си карам така със същите вибрации. Така до преди 2 седмици, докато освен вибрацията започнаха и промяната на оборотите и вече не се търпи!
Между другото, преди няколко дни ти звънях няколко пъти, но не успях да се свържа- разбирам че сте натоварени. Днес пак ще ти се обадя, ако може да я погледнеш!


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B5 1.9 tdi AFN 1999 г. - Центровка на ГНП?

Мнениеот °niksi° » Вто 28 ное 2017 9:51


В това време хич не ме и търси. ;)


matence
Мнения: 22
Регистриран на: Сря 15 окт 2014 13:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B5 1.9 tdi AFN 1999 г. - Центровка на ГНП?

Мнениеот matence » Вто 28 ное 2017 10:15


Не става въпрос за днес, началото на другата седмица. Ще ти се занимава ли, или да търся друг? ;)


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Passat B5 1.9 tdi AFN 1999 г. - Центровка на ГНП?

Мнениеот radi_nrj » Вто 28 ное 2017 12:06


Аз клипчето го дадох да видиш как ти е центровката, колегите вече са обяснили, че при тен се върти самата помпа, но виж с Vag-Com дали изобщо има нужда



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 172 госта