Маховик или нещо друго? 1.9 TDI BKC

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Gesha15
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 27 апр 2017 17:43
Автомобил:
Двигател:

Маховик или нещо друго? 1.9 TDI BKC

Мнениеот Gesha15 » Вто 28 ное 2017 20:57


Здравейте, след доста търсене реших да постна собствена тема тъй като не мисля че открих същия симптом като моя. Имам типичното притрисане при потегляне, но предимно на студен двигател. На топъл също се случва, но по-рядко. При каране с ниски обороти нямам вибрации. На празен ход, когато натисна съединителя няма разлика в работата на двигателя, но ако го задържа на полусъединител точно на точката на зацепване, се променя звука. Чува се по-шумно. Та въпросът ми е: маховика ли е заминал или има шанс да се размина с нещо друго?




Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Маховик или нещо друго? 1.9 TDI BKC

Мнениеот gergeto » Вто 28 ное 2017 21:18


Въпроса ти се отнася към " теорията на относителността " , или - тука има - тука нема.
Имам го подобен проблем след смяна на демфперен комплект с твърд. До последно нямах ядове с демпфера докато не превъртя и не остана грам шлица . Сега съм с твърдо Валео и откак съм го сложил ( вече 40 к км ) в един определен момент при потегляне ,ако не му се подадат точните обороти - тресе та се не трае в купето. Свикнах му на пинизите и си го карам ,докато пак не се окоти.
Така че колега , ако не ти буксува съединитела- каркай си колата и не се отиквай с излишни пари.Всяко нещо си му идва времето - рано или късно. :th_up


Gesha15
Мнения: 8
Регистриран на: Чет 27 апр 2017 17:43
Автомобил:
Двигател:

Re: Маховик или нещо друго? 1.9 TDI BKC

Мнениеот Gesha15 » Вто 28 ное 2017 21:51


И реално няма шанс да се разбере дали е разбит демпфер или вече съм с твърд маховик докато не се разглоби, така ли?


Потребителски аватар
bkunev
Мнения: 397
Регистриран на: Пет 09 май 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Маховик или нещо друго? 1.9 TDI BKC

Мнениеот bkunev » Вто 28 ное 2017 22:02


И аз имам такова по скоро насичане при отпускане на съединитяля от време на време сутрин. И след 2 светофара изчезва. Не го мисли, карай и си свиркай. Каквото има да става ще става...


Потребителски аватар
alpinab
Мнения: 559
Регистриран на: Сря 26 юни 2013 20:22
Автомобил: VW Passat
Двигател: CRL
Местоположение: София

Re: Маховик или нещо друго? 1.9 TDI BKC

Мнениеот alpinab » Чет 30 ное 2017 8:26


Здрасти колега,

Аз имах да кажем същият проблем на бившият ми Пасат Б6 с 1.9 БЛС мотор. На студено имаше претрисане при потегляне(особено и пък ако е лек баир), не беше толко дразнещо но се усещаше. Карах я така повече от 2 години. Накрая се реших и я заведох в един от форумните сервизи.Диагноза както и очаквах, съединителя. Смениха го с комплект на Лук(реп сет). Колата заспа. Обясниха ми, че маховика е тръгнал и съм го сменил в точният момент преди да направи беля по някой друг здрав възел от задвижването. Дали е така или не, не мога да коментрирам, не съм компетентен.


Потребителски аватар
inspektora
Мнения: 362
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:22
Автомобил: Honda CR-V
Двигател: i_ctdi N22A2 2008
Местоположение: Варна

Re: Маховик или нещо друго? 1.9 TDI BKC

Мнениеот inspektora » Чет 30 ное 2017 10:53


И аз имам подобен проблем - претриса при тръгване и толкова. В движение няма никакъв проблем. Явно е тръгнал маховика, но има още много хляб в него. И в сервиз са ми казвали същото. Колата е на 162 000 км., реални. Не знам как се разбира момента, в който трябва да се сменя съединител и маховик.


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Маховик или нещо друго? 1.9 TDI BKC

Мнениеот Karaboev » Чет 30 ное 2017 11:09


Демферен маховик винаги си проявява първите симптоми при студено време, запалете двигателя направете 500 - 600 метра и спирате, давате газ с отпуснат съединител до около 2500 оборота и пускате газта и слушате започва да се чува едно чаткане и много леко тресене на мотора, но това са начални симптоми както каза колегата по горе карайте и си свиркайте може да изкара 50к км и повече. Един клип който вече маховика е за смяна вече.

https://youtu.be/e4O6HQv_7_E


Потребителски аватар
Sonny_89
Мнения: 806
Регистриран на: Сря 25 мар 2015 17:48
Автомобил: VW Passat B7 + Opel Astra H
Двигател: CFFB + Z19DTH
Местоположение: Пловдив

Re: Маховик или нещо друго? 1.9 TDI BKC

Мнениеот Sonny_89 » Чет 30 ное 2017 13:16


И при мен го има това нещо. И лекото притрисане сутрин, както и "чукането" при отпускането на педала (не винаги). Така е от покупката на колата, без никаква промяна. Изминатите километри до момента са близо 50 000 :dontknow Миналата година се бях засилил да сменям целият комплект, но майсторът ме разубеди, отбелязвайки, че нямам тресене при палене и гасене на мотора, дори и с премахнат ЕГР - клапан. Така, че...продължавам да карам, като съм предвидил и сумичката за евентуална смяна. :mrgreen

П.С. при тези звуци от клипа хич няма и да я паля тази кола... :screwy


Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Маховик или нещо друго? 1.9 TDI BKC

Мнениеот Karaboev » Чет 30 ное 2017 15:02


И аз съм така та затова и давам мнение и подкрепям всички останали да се кара до износване на съединителя и като се свали тогава ще се мисли. Иначе ако отидеш в сервиз веднага ще те наплашат че е много сериозно как ще останеш на пътя и какви ли не глупости да ти земат парите


Потребителски аватар
bkunev
Мнения: 397
Регистриран на: Пет 09 май 2008 22:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Габрово

Re: Маховик или нещо друго? 1.9 TDI BKC

Мнениеот bkunev » Пет 01 дек 2017 15:45


Къде каза колегата по отгоре, при туй "рупане" из вътре хич няма и да я паля...



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта