Пасат 1,9 тди труден старт

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Пасат 1,9 тди труден старт

Мнениеот Zinoto » Сря 06 дек 2017 11:18


Да добавя и аз, че освен компресията много важно е количеството и момента на впръсканото гориво зависещо от механични причини по горивната система, като износване на помпи, запушване по горивопроводите и др. При комън-рейл е избегната тази пряка зависимост, която я има при роторните помпи и помпа-дюза.




Потребителски аватар
borkata31
Мнения: 94
Регистриран на: Съб 07 фев 2009 19:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sevlievo

Re: Пасат 1,9 тди труден старт

Мнениеот borkata31 » Сря 06 дек 2017 17:49


Много добър мои приятел имаше пасат 6 2000куб. 140коня на 650000км.лично съм му вадил щеката на маслото пушеше като кумин миналата зима на -20° палеше като бензинова кола на четвърт.Щом пуши от там значи няма кои знае каква компресия.За състоянието на един мотор може да се ориентираш по разхода на маслото .


Потребителски аватар
Dimitrovi
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 21 май 2013 19:07
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2006
Местоположение: Sofiq

Re: Пасат 1,9 тди труден старт

Мнениеот Dimitrovi » Сря 06 дек 2017 21:42


За разхода на масло мога да кажа, че за 15000 км не съм долял и 50 мл. Както го налях на същото ниво на пръчката го източих. В порше правиха диагностика на колата и абсолютно всичко и е в норми( компресия, дюзи, налягане от помпата в резервоара) . Единственото което казаха като проблем че им излиза на диагностика е тока на стартера. Стартера е обслужен , сменени шалтер, втулки и странно но майстора каза че четките са ок и не ги смени. Проверихме и напрежението на старета на студен мотор имаше загуби от 2 волта по минусовия кабел и това го отстраних .


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Пасат 1,9 тди труден старт

Мнениеот °niksi° » Сря 06 дек 2017 23:39


megatronS написа:Пак споменавам това е най-важната част за дизела при студено време, а и проверката не представлява кой знае каква трудност.

Тук не мога да се съглася особенно за 16 клапановите мотори.
А за колегата с Пасат 6-цата - в Порше нямат практика да мерят компресия освен ако не си роднина на някой там. Не приемайте всичко което Ви казват от официалните сервизи за чиста монета.


Потребителски аватар
Dimitrovi
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 21 май 2013 19:07
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2006
Местоположение: Sofiq

Re: Пасат 1,9 тди труден старт

Мнениеот Dimitrovi » Чет 07 дек 2017 23:48


Напълно съм съгласен с теб колега. Все пак на мой приятел роднина е механик там и са работили по колата като и помпата в резервоара са гледали. Има налягане има всичко. Последно сега ще сменя датчика на разпределителния вал и темп датчика и ще пиша после.


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: Пасат 1,9 тди труден старт

Мнениеот batmit » Съб 09 дек 2017 5:54


Колега, може да си сложиш и от по-скъпата нафта с добавки, да изключиш и варианта "кофти нафта". Успех!


Потребителски аватар
Dimitrovi
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 21 май 2013 19:07
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2006
Местоположение: Sofiq

Re: Пасат 1,9 тди труден старт

Мнениеот Dimitrovi » Съб 09 дек 2017 7:37


Колега сипвам само на ОМВ максмоушън дизел,на шел V-power diesel и на петрол греен форсе дизел. Евтина нафта не съм слагал никога.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Пасат 1,9 тди труден старт

Мнениеот Водния дух1 » Съб 09 дек 2017 7:44


batmit написа:Колега, може да си сложиш и от по-скъпата нафта с добавки, да изключиш и варианта "кофти нафта". Успех!

Не е от нафтата.Нашите которници нали са и те със същата нафта.


Потребителски аватар
gergeto
Мнения: 3344
Регистриран на: Нед 10 апр 2011 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Шумен

Re: Пасат 1,9 тди труден старт

Мнениеот gergeto » Съб 09 дек 2017 8:20


Вчера бях при Ифидик за ремонт на ГНП , та го попитах и за моя проблем със студения старт . Оказа се че някой , някога е слагал някви релета за да се оправи топлия старт явно. Което ме навежда на мисълта за проблем с компресия. Затова съм решил засега повече да не се занимавам със старта.


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Пасат 1,9 тди труден старт

Мнениеот xxx_man » Съб 09 дек 2017 10:21


Компресията няма нищо общо с топлия старт! Приблема ти на 90% е стартер + въздух в сисгемата!


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4244
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Пасат 1,9 тди труден старт

Мнениеот tdi fen » Съб 09 дек 2017 12:56


мой познат имаше подобен проблем с пд 116 сваля стартер,сменени акумулатор,гумички дюзи,свещи даже и вал май,но проблемът се оказа от тандем помпата това,че не тече не значи,че работи най-добре я замерете дали прави необходимия вакуум


Потребителски аватар
borkata31
Мнения: 94
Регистриран на: Съб 07 фев 2009 19:06
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sevlievo

Re: Пасат 1,9 тди труден старт

Мнениеот borkata31 » Чет 14 дек 2017 6:49


Здравей те на всички.Отностно по темата няма кой знае какво развитие направих необходими те неща.Закачахме я на оригинална диагностика ,студена и топла всички датчици дебитомер ,количеството гриво на празен ход абе всичко ,дюзи показания и четерте показват (0.1) нито една грешка.Само синхронизацията беше 2° но мойте хора казаха че е нормално след 3° тогава не е добре.Казаха ми подгряваш два пъти и си пали идеално и така стана.

Даже този мой приятел който ми я гледа на диагностиката ми предложи да ми я чипоса и ще стане 140коня и ще ми свали разхода до около литър но засега не ми се занимава.


Потребителски аватар
Dimitrovi
Мнения: 74
Регистриран на: Вто 21 май 2013 19:07
Автомобил: Passat B6
Двигател: 2006
Местоположение: Sofiq

Re: Пасат 1,9 тди труден старт

Мнениеот Dimitrovi » Чет 14 дек 2017 7:07


Аз мисля по моя въпрос да отида да премахна ДПФ филтъра. Може да е от него цялата работа. Ауспусите ми са чисти все едно никога не са работили и нещото което ми направи впечатление е честата регенерация на дпф както и сажди в нафтата в резервоара.от ауспуха при работещ двигател почти никакво налягане не изхвърла като си подложа ръкатс. Дори и при откачване на двете гърнетс колата не ск промени работата и звука....



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: aphala, kukata_pasat и 154 госта