Golf 4 2001 1.9TDI ALH - придръпване при подаване на газ+решение

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
daromaro
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 23 ное 2017 10:14
Автомобил:
Двигател:

Golf 4 2001 1.9TDI ALH - придръпване при подаване на газ+решение

Мнениеот daromaro » Пон 04 дек 2017 11:23


Здравейте колеги,

Попрочетох тук там из форума относно болежката, която се появи преди около 2 седмици на Голфа но не намерих тема, която да описва точно същият проблем, затова ще опиша подробно какво се случи и какво беше решението, тъй като може и други да са изпатили, или да са в размисли и страсти от какво може да се получава. Става въпрос за следното:
Колата започна при палене да и играят оборотите между 800 и 1000(по-спомен) след което(има няма 2-3 минути) всичко изчезва и двигателят започва да работи нормално. При движение, няма значение дали студен/топъл двигател, на 1ва и 2ра предавка започна леко да придръпва (пак по спомен около 1200-1400 оборота), след което продължава да набира без никакъв проблем. Известно време се чудех, дали не е от "чудесната" нафта, която беше сипана в резервоара, дали заради това, че температурите бяха спаднали и т.н. Карах така 1 седмица и колата започна ужасно да пуши във всякакви багри - сиво, бяло, черно, правеше даже следи от черни сажди зад ауспуха, общо взето грозна гледка. Започна и да се дави изключително много, сякаш нещо я спъва и изведнъж се отпушва и колата започва да набира. След приказки с този, онзи и безсънни нощи в сънуване на сумите за една нова гнп, за дюзи и тем подобни ужасии, реших, че е време за сервиз. При първият оглед ми казха, че това е от позапушена горивна помпа, като съвета бе да си сипя двутактово масло в резервоара и да я карам на гюрунтия докато се изчисти. Нямах двутактово масло, но бях купил БДЦ на Бардал и сложих от него. Ефектът - нулев. Отидох в друг сервиз за второ мнение, защото колата буквално умираше, едвам пали, никаква мощност, пуши, дави се, гадна работа... :banghead
Какво се оказа? В крайна сметка, мисля че минах доста тънко, тъй като беше прецакан дебитомер. Смених го с нов срещу 190лв, 40 лв диагностика и 20лв за смяна и сега голфака си лети, не пуши и да чукна на дърво, всичко му е наред :)
Не знам дали и при други с подобен проблем ще е от това, но поне имайте предвид, че и дебитомера може да се окаже в основата на ядовете. :a045
Надявам, се темата да е полезна и на други колеги!




Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Golf 4 2001 1.9TDI ALH - придръпване при подаване на газ+решение

Мнениеот Spas » Пон 04 дек 2017 14:28


Благодаря ти, че си дописа решението на проблема! :)


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4614
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Golf 4 2001 1.9TDI ALH - придръпване при подаване на газ+решение

Мнениеот hvp800 » Пон 04 дек 2017 17:31


За умирането на колата ясно , ама за другите проблеми едва ли дебитомера има нещо общо.
Може би колегата , трябва по-подробно да обясни какво точно е правено по колата.


Потребителски аватар
venll-vr
Мнения: 466
Регистриран на: Пон 01 май 2006 12:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, Враца

Re: Golf 4 2001 1.9TDI ALH - придръпване при подаване на газ+решение

Мнениеот venll-vr » Вто 05 дек 2017 1:27


При мен 1.9 tdi ahf когато умря дебитомер колата се движеше мудно и не можеше да вдигне повече от 130. На диагностика го хвана веднага. Нов Бош за 165 лв.


daromaro
Мнения: 2
Регистриран на: Чет 23 ное 2017 10:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 2001 1.9TDI ALH - придръпване при подаване на газ+решение

Мнениеот daromaro » Вто 05 дек 2017 10:35


hvp800 написа:За умирането на колата ясно , ама за другите проблеми едва ли дебитомера има нещо общо.
Може би колегата , трябва по-подробно да обясни какво точно е правено по колата.


След появяването на тези проблеми, друго освен въпросният дебитомер не съм сменял. Във вторият сервиз в който закарах колата направиха диагностика и веднага хванаха че той ги прави тези магарии. Сложиха ми един втора ръка за тест и със закачен компютър, направихме няколко кръгчета около сервиза за да замерят стойностите. Колата сякаш никога не и се бяха появявали тези проблеми, ускорява, не пуши, не и играят оборите и т.н. Накрая ми сложиха чисто новият дебитомер, взеха парите и това беше. :rolleyes

Първоначално си мислех, а и в първият сервиз на око и слушайки двигателя ми казаха, че имам задръстена горивна помпа и че като я продухам с малко двутактово масло всичко ще е наред. По спомен в резервоара имах около 1/4 гориво, и отидох на нормална бензиностанция, натъпках колата, като и сложих и бдц с надеждата да изчистя каквото има да се чисти, но пак не стана.
Аз също очаквах, че за да пуши, да се дави, и т.н. ще е нещо много по-сериозно, свързано с дюзи и тем подобни неща, но се оказа(за щастие) само един дебитомер :biggrin


muka77
Мнения: 37
Регистриран на: Пон 13 авг 2012 21:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: shumen

Re: Golf 4 2001 1.9TDI ALH - придръпване при подаване на газ+решение

Мнениеот muka77 » Пон 11 дек 2017 10:20


И аз го имах същият проблем,и се оказа дебитомер.даже когато сдаде напълно багажа,колата така взе да трака и пуши,че чак си помислих че прескочи зъб на ангренажен.от начало започна с придърпване ,така около седмица и накрая както казах с ужасно чукане и бял дим.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: владислав и 78 госта