Пасат В6 2006г. 2.0 TDI ВМР мотор претрепва двигателя и да пуши гадно отзад

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
VankoG
Мнения: 11
Регистриран на: Вто 24 окт 2017 5:43
Автомобил: VW Passat Variant B6
Двигател: 2 0 TDI 140 BMP 2006г
Местоположение: Плевен

Пасат В6 2006г. 2.0 TDI ВМР мотор претрепва двигателя и да пуши гадно отзад

Мнениеот VankoG » Пет 15 дек 2017 0:06


Здравейте. Купих си Пасат В6 2006г. 2.0 TDI ВМР мотор. След известно време започна да ми премигва лампата на подгрева в движение. Колата си вървеше обаче без проблем. Закарах колата на диагностика. Казаха ми, че показва грешка с ЕGR задръствания се бил, и ако го почистят всичко, ще се оправи. Съгласих се. Свалят пред мен някаква джаджа одзад мотора,показват ми да видя -цялата е в сажди. Пръскат с някакви спрейове и я почистват. Слагат я обратно и казват пали. И до тука с хубавите неща. Палят и както обикновено пали от раз ама нещо двигателя не работи равномерно и започва от време на време да претрепва и изклопва после пак работи нормално и след малко пак претрепва и започва да пуши от ауспуха сивкав и миризлив дим. Успокояват ме,че е нормално и трябва да покарам малко за да се оправи. Казват, че трябва да се продуха от паднали сажди. Покарай малко извънградско,малко повече газ и всичко ще се оправи. Излизам извън града и пак се връщам в сервиза пак пуши и то само когато започва да претрепва двигателя и да работи на празен ход. Обясняват ми, че след няколко дни каране нещата, ще се оправят. Казвам добре и тръгвам, все пак те са специалисти аз ли да ги уча. От тогава вече седмица и се случва следното. Паля сутрин и докато е студена работи равномерно. След няколко минути започва да претрепва двигателя и да пуши гадно отзад. Прави го само на празен ход на място без газ и особено много на загрят двигател(70-90 градуса). Като е в движение на по високи обороти няма проблем вдига и над 140-150 км. В движение се усеща едно предърпване само когато на която и да е предавка плавно подавам газ и задържа оборотомера на около 1500 оборота. Например на трета с 30 км при 1500 , на четвърта с 50 при около 1500 от. и т.н. Моля дайте съвет. Как със задръстения ЕГР и с ивежданата грешка и мигаща лампа нямаше проблем, а с почистен без показваща се грешка и без мигаща лампа пуши и хълца та ме е срам да я карам градско?




Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Пасат В6 2006г. 2.0 TDI ВМР мотор претрепва двигателя и да пуши гадно отзад

Мнениеот Karaboev » Пет 15 дек 2017 9:23


Трябва една диагностика от човек който знае какво прави и то във движение и тогава да се види къде е проблема.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 180 госта