TDI AHF изгорели газове без катализатор

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: TDI AHF изгорели газове без катализатор

Мнениеот valiosport » Пон 08 яну 2018 19:01


nikolay_ss написа:Въпросът е какво става, ако паля си колата зимата и на втората пресечка ме чака г-н полицай с палка и газ анализатор?
Едва ли ще ме чака да ми загрее дизела.

За толкова години белким не си ги научил къде се залагат из града :Mr Green Fun




atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: TDI AHF изгорели газове без катализатор

Мнениеот atrt » Пон 08 яну 2018 19:41


shmaker както минеш и те засекат с тия газ анализатори така са те спрели момче. И след тебе половината София също ще спрат. Така генерално ще се реши проблема със изгорелите газове от МПС. Абе ще стане като в Чернобил - коли които стоят и не се карат.

nikolay_ss то полицая няма да те чака да ти загрее колата, но дори и да го направи ефекта ще е същият. Обаче пък ще те изчака да си намериш парите. Така че спокойно. :biggrin

Като гледам действително тия теми се роят като гъби. Скоро ще трябва и отделен раздел да се направи за тях.
Истината е че щом тия таратайки са стигнали до нашият пазар като коли на втора употреба то те отдавна не покриват никакви еко норми. И дори да са с наличен катализатор то той вече е запушен и не работи изобщо. Особено пък за дизелите.
Новите дизели както вече виждаме имат и допълнителни ДПФ филтри работещи със специални флуиди които се наливат както се зарежда гориво. Така изгорелите газове от дизеловите мотори действително се пречистват както трябва.

Така че и всеки потребител с ТДИ да пусне по една тема със същият въпрос- отговора е еднозначен и води към спиране от движение.

shmaker аз да те питам също един въпрос- имам газов пистолет, ако му махна предпазителя дали ще стреля ?
Нещо като твоя въпрос........ въпрос за теория на вероятностите..........или пък каква е вероятността летящ самолет да падне.
Съществена грешка в твоите разсъждения също е това, че приравняваш меренето на изгорелите газове в ТП и това на улицата. Едното се мери директно в ауспуха и е много по точно, а другото вероятно ще засича дизелово чипнатите бегачки тип пчка - "циганска мечта" и "бензиновите масларки".

Така че в ТП може и да те спрат от движение, а на улицата вероятно няма и да разберат че минаваш ако не спадаш към горните два вида бегачки.


shmaker
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 18 апр 2010 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: samokov

Re: TDI AHF изгорели газове без катализатор

Мнениеот shmaker » Пон 08 яну 2018 22:10


atrt не даваш отговор на въпроса, и излишно бълваш провокации. Благодаря за сарказма все пак, и аз го ползвам доста често.


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: TDI AHF изгорели газове без катализатор

Мнениеот atrt » Вто 09 яну 2018 9:48


Е как да не давам отговор на въпроса. Не само че съм дал отговор на въпрос който е с двузначен отговор, но и давам примери защо.
Отговора на въпроса ти може да бъде и еднозначен, но само ако караш колата си в държави от западна Европа като Франция и Германия. Мисля че се досещаш какъв ще е тогава.


shmaker
Мнения: 12
Регистриран на: Нед 18 апр 2010 20:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: samokov

Re: TDI AHF изгорели газове без катализатор

Мнениеот shmaker » Вто 09 яну 2018 10:05


Въпросът беше дали показанията за нивата на изгорели газове ще бъдат еднакви от тест в ТП и от проверка с един от двата мобилни газанализатора, предоставени за ползване на КАТ, а не дали ще мина мобилна проверка с газ анализатор.


atrt
Дублиран kossis
Мнения: 135
Регистриран на: Нед 08 яну 2017 16:51
Автомобил:
Двигател:

Re: TDI AHF изгорели газове без катализатор

Мнениеот atrt » Вто 09 яну 2018 10:11


Едва ли някой може да ти отговори на този въпрос. Но вероятно няма да бъдат еднакви показанията.
Отговора на въпроса ти може само ти да го дадеш. Както сам си решил- отвиаш в ТП и тестваш, после като видиш патрул с газ-анализатор спираш и пак тестваш.


Потребителски аватар
Благовест
Мнения: 2117
Регистриран на: Нед 02 яну 2011 22:38
Автомобил: Passat B5
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: TDI AHF изгорели газове без катализатор

Мнениеот Благовест » Вто 09 яну 2018 10:47


atrt написа:shmaker както минеш и те засекат с тия газ анализатори така са те спрели момче. И след тебе половината София също ще спрат. Така генерално ще се реши проблема със изгорелите газове от МПС.

Аз предлагам да се 'закарфичат' тия теми за екологията и качеството на въздуха,за да може пак да си поговорим на тая тема след 2 месеца!
Въздуха ще влезе в някакви норми не защото има 5 ТДИ-та спрени на трупчета!Всяка зима дъвчем едно и също!Искат да затягат контрола-ОК!Но не може на 2 метра от патрулката с газ анализатора да има 10 димящи комина от печки и камини и да се водим борци за чист въздух!


Потребителски аватар
xakera33
Мнения: 52
Регистриран на: Съб 02 яну 2010 23:31
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: TDI AHF изгорели газове без катализатор

Мнениеот xakera33 » Вто 09 яну 2018 20:43


Lupender написа:Стойностите на отработените газове следва да са в съответствие с евростандарта на автомобила (Евро 3, 4 и пр.), т.е. това трябва да покрие автомобила на теста. При мен дизел, с махнат катализатор досега не е надвишавал нормите, особено при загрял двигател. В този случай е добре да се намерят отнякъде, макар и ІІ-ра употреба елементите от генерацията (в зависимост от годината) и малко преди прегледа да се качват на колата. Понеже, така или иначе, ако установят липсата им, вероятно е въобще да не мерят газове, а направо да не допуснат автомобила до преглед.


Колега, моя голф 4 1.9 тди 110 к.с. в КАТ го объркаха и ми дадоха ЕВРО 4, вместо ЕВРО 3 и в талона са ми написали някакви милиграми вредни емисий.Дали ще ми мерят по талон или по данни от завода?Инъче предния собственик е махнал катлизатора и е затапил ЕГР-а...Надали съм в нормите, като гледам облаците в огледалото :biggrin



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 65 госта