Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Мнениеот Danny boy » Пет 02 фев 2018 0:03


Че като ви е скъпо, правете като мен и още доста хора във форума.Четете,интересувайте се,закупете си някои инструменти и си правете колите сами.Вече има доста клипове кое как се прави и с какво.Едно време нямаше такава информация,сега бол.Тя е ценна стока,която ви се предоставя безплатно.
Е... трябва и да се понапънеш малко и да я впрегнеш в твоя полза.
Когато нямам време и аз си вкарвам колата в сервиз и си плащам.И ме боли.
Обаче същото е като ида при зъболекаря,при бакалина и при к...та.
Всеки взима различно,твое право е да се информираш колко и къде...
Има кафе за 30ст. и за 2лв.




drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Мнениеот drotomir » Пет 02 фев 2018 7:03


Основната грешка е на колегата който се е съгласил на този ремонт на тази цена , а тоя дето яде баницата добре се е нахранил.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Мнениеот milmar » Пет 02 фев 2018 9:04


К.Одаджийски написа:...

Това няма почти нищо общо с фактите!
Така или иначе, отстъпка 40-50% е безумна! Има си адекватен и прозрачен начин да се калкулират разходите за осветление, отопление и т.н. Това за мен е измама.
Аз части за кола за 5000лв не съм купувал, но компоненти в друга област (електроника) съм поръчвал и то на еднократни суми по-големи от 5000, отстъпката не е повече от 10-20% и то заради количество.


Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19688
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Мнениеот Vlad777 » Пет 02 фев 2018 9:32


milmar написа:Това няма почти нищо общо с фактите!
Така или иначе, отстъпка 40-50% е безумна!
Кое конкретно няма общо с фактите?


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Мнениеот milmar » Пет 02 фев 2018 10:23


Vlad777 написа:
milmar написа:Това няма почти нищо общо с фактите!
Така или иначе, отстъпка 40-50% е безумна!
Кое конкретно няма общо с фактите?

Фактите са свързани с тези 40-50%, правещи идеята да си ремонтираш сам колата безмислена от финансова гледна точка. Купуваш частите на реално двойно по-висока цена от нормалната.
Друг факт е, че много сервизи си калкулират повечето разходи в цената на труда за час. Все пак 30-40 лв/час не е малка сума, нали никой не смята, че тези пари всичките са само за работника в сервиза....
Както и да е, няма значение, всеки вижда нещата от своя гледна точка :th_up


Потребителски аватар
simo7
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 20:15
Автомобил: Джета
Двигател: 2012г
Местоположение: Бургас

Re: Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Мнениеот simo7 » Пет 02 фев 2018 17:29


Наистина имат разходи сервизите,но дерат здраво щото има много таралястници и сами отиваме при тях и си правят каквото искат.Просто да се съобразяват поне с наште заплати.Ама не, хванал те е на тясно и това е дере.Смо пример съединителя ми е на магазинна цена 1000лв ,може и по евтино да се намери .300лв остъпка от магазина веднага взема сервиза ,ако не се разтърсиш да си намериш сам комплекта.120-150лв за труд и за 2-3ч максимум само от мен 420лв.Това е груб пример.30% със сигурност ползват всички.Тези големи сервизи как се правят с малко пари и неплащане на данъци.Нали имам комшия почна с гараж в тях и за няколко години купи празно място направи голям сервиз с всякаква техника и така нататък.Пасати 8-ци нови и за другото да не говорим.Просто реалността ни е такава.10-20годишни кошници за ремонт бол.Дай да имаме пари за нови коли ,нито магазините за части ще са толкова много,нито толкова знайни и незнайни майстори ще се въдят и дерат кожи.Караш си 5г новата и я връщаш и вземаш нова.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Мнениеот К.Одаджийски » Пет 02 фев 2018 19:57


Викаш да вземе да ти даде отстъпката и двама човека 4 часа да си чупят ръцете за 150 лв


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Мнениеот Водния дух1 » Пет 02 фев 2018 20:05


Голямо дъвчене я дъвчим тая тема.Човека се оплака,сервиза му върна някакви пари- ''и вълка сит и овцата цяла''-повече не може да се желае...Темата вече е за друг раздел.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Мнениеот °niksi° » Съб 03 фев 2018 1:06


simo7 написа:Нали имам комшия почна с гараж в тях и за няколко години купи празно място направи голям сервиз с всякаква техника и така нататък.Пасати 8-ци нови и за другото да не говорим.Просто реалността ни е такава.10-20годишни кошници за ремонт бол.Дай да имаме пари за нови коли ,нито магазините за части ще са толкова много,нито толкова знайни и незнайни майстори ще се въдят и дерат кожи.Караш си 5г новата и я връщаш и вземаш нова.

1. Като е толкова лесно колега защо не отвориш едно сервизче и не го разработиш след като има толкова много пари в това.
Като сеобственик на сервизче с няколко раб. мога да ти кажа, че нещата не са баш така както ги представяш.
А за данъците и т.н. не ми се говори, до ден днешен има хора които с половин уста ме питат дали даваме фактури, защото в повечето сервизи не давали или им искали допълнително за ДДС-то.
А относно разходите - един тъп, прост пример - в началото ми взимаха за СОТ такса като за гараж. В момента в който сложих подемника таксата стана 3-на или 4-на защото вече не можело като гараж а като сервиз. Отделно ток, вода, консумативи, осигуровки и т.н. Винаги работниците ми са били назначавани на пълен работен ден с осигуровки за моя сметка. А за колегите които са под наем не ми се коментира изобщо.
2. Новите коли създават повече разходи от страите /просто така е заложено, или такива са наставленията на шефовете на лиц. сервизи/. Когато вкараш за ТО кола на година се прави оглед и се намират скъпоструващи неща който не се покриват от гаранцията и неотстраняването на същите води до прекратяване на последната. Щеш не щеш си плащаш измислените ремонти - печели лиц. сервиз, печели концерна заради ориг. части които влагат. На 3-тата година си казваш - тя тази кола щом за 3 години ми глътна толкова какво ли следва и я заменяш за друга нова.


Потребителски аватар
simo7
Мнения: 225
Регистриран на: Сря 11 авг 2010 20:15
Автомобил: Джета
Двигател: 2012г
Местоположение: Бургас

Re: Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Мнениеот simo7 » Съб 03 фев 2018 7:41


Аз не завиждам на никого ,просто констатирам нещо което е видимо с просто око.Ако Всички ставаха за майстори и доктори и така нататък нямаше да има нито болници нито сервизи.Всеки си намира попрището.Коментари ми беше свързан с това ,че се вземат големи пари за ремонтите ,а нашта заплата не е европейска.Ако беше европейска нямаше да карам 15г кола ,а нова и това е.Спирам да коментирам, нямам нищо против хората намерили са лесното и таралясници бол здраве да е.Хубав ден.


Потребителски аватар
К.Одаджийски
VW експерт
VW експерт
Мнения: 11917
Регистриран на: Пон 11 сеп 2006 20:11
Автомобил: Saab 9-3 SS ARC+ VW Passat 35i
Двигател: B207L + PF 1989
Местоположение: София / Берковица

Re: Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Мнениеот К.Одаджийски » Съб 03 фев 2018 12:20


simo7 написа:нямам нищо против хората намерили са лесното

Не никак лесно, първите поне 2 години като почнеш си винаги на загуба. Разходите ги има и се увеличават, приходите не ги покриват.
Прави се оглед, казва се колко ще струва и ако на клиента му изнася се прави ремонта, ако не му изнася, да си взима колата и да търси друго място


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8376
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Мнениеот samo_pechka » Съб 03 фев 2018 12:38


Аз не се занимавам с ремонти ( повече ) , нямам сервиз , но съм имал фирми и знам какво е, пари за това , пари за онова и накрая като тегля чертата, се чудя за какво и за кого работя .
Правя си от време на време, някои неща по колите в семейство, в собствения ни гараж . Може би ако нямах инструментите, условията или малко техническа грамотност, ще е кошмар и няма се захващам. Налагало ми се е разбира се да ходя и аз в сервизи ( по една или друга причина ), рядко, но ми се е налагало , плащам си защото знам за какво иде реч, като липса на подходяща техника/инструмент, обем работа или трудност. Но и ходя на определени места , където знам, че няма претупат работата , няма да почупят доп.неща и ще е за коректна цена.


svetli76
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 17 мар 2011 23:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Мнениеот svetli76 » Сря 13 фев 2019 9:32


Аз познавам Вальо от доста време,мога само хубави работи да кажа за него.Работи качествено,обяснява ти,всичко е точно.И предпочитам по скъпо да взима но да работи качествено отколкото обратното.И си дава гаранция.Българина е свикнал все по тънката лайсна да минава.Не му харесва да му бъркат в джоба а в същото време иска всичко да е качествено.Няма да се научим българите да си ценим труда.


svetli76
Мнения: 5
Регистриран на: Чет 17 мар 2011 23:48
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Мнениеот svetli76 » Сря 13 фев 2019 9:33


"Основната грешка е на колегата който се е съгласил на този ремонт на тази цена , а тоя дето яде баницата добре се е нахранил."

И какво,станал е милионер ли? Ей все в чуждият двор гледаме


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Passat 1.9 TDI AVF 131 2004 г. - Смяна на разпределителен вал + повдигачи на помпа дюза

Мнениеот drotomir » Сря 13 фев 2019 16:30


Може и милионер да стане ако всеки ден за 2-3 часа вади по 600-700 лева.

Последна промяна от hooligans на Сря 06 мар 2019 14:01, променено общо 1 път.
Причина: Получаваш официално предупреждение.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: kamaza11 и 171 госта