Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Мнениеот goppa » Пет 02 фев 2018 16:40


От голф 3/Венто AFN.




niki_kovachki
Мнения: 5
Регистриран на: Нед 09 апр 2017 14:23
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Мнениеот niki_kovachki » Пет 02 фев 2018 18:20


Колега,свали дюзите и ги дай на стенд,сигурен съм,че ще пикаят и ще отворят още на 150-160 бара.С една дума ще си за нови разпръскващи.


vasil_top
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 06 юни 2008 10:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Мнениеот vasil_top » Пет 02 фев 2018 19:06


Карах до като свърши нафтата сега сипах 20 литра нафта и 2 литра бензин след малко каране за да изчисти водата после сипах 400 млитра двутактово масло и мисля че има леко подобрение но сега почна да забива дебитомер нов маркучи нови турбина чистена колектор чистенето показаха ми как се движи лоста като беше свалена съвсем свободно колектора беше много зле соленоида беше изгорял на егр и изолирах с пластина за да не цапа но не даваше че изгорял N75 имам нов но ще трябва да взема от новите букси че купих от по новите доста по евтини са


vasil_top
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 06 юни 2008 10:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Мнениеот vasil_top » Пет 02 фев 2018 19:14


Като купих вентото преди 8 години също имах подобни драми само че без помпата там съм сменял трите гарнитури на главата и на високото налягане сам без да свалям помпата нов дебитомер и нов клапан n75 от тогава само газ 100000 и навъртях ама заради ръждата взех пасата сега и с него нещата са ми ясни само с помпата не съм на ти наистина има ръжда но след толкова майстори парите секнаха А и преди вентото сам всичко си правих и беше супер само че пострадаха с мотор паднах лошо и закъсахме д коляното и се принудиха да я дам на майсторите и сега им сърбам попарата всичко е супер взимай е тя не може да запали и сега май сам ще трябва да се спасявам ще търся и помпа но ще се опитам да се пробвам с тази много Ви благодаря на всички ще си пишем дано се оправя


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Мнениеот goppa » Пет 02 фев 2018 19:37


Има доста клипчета в тубата с разглобяване и сглобяване на такива помпи. Пиши VP37 в търсачката и гледай. Не е китайско писмо. По същество е развиване и навиване на болтчета. Единственото важно нещо е хигиената. Преди сглобяване всичко да е измито и омаслено. Да няма прах полепнал по детайлите.


vasil_top
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 06 юни 2008 10:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Мнениеот vasil_top » Пет 02 фев 2018 20:11


Някой от София ако има желание и разбира може да се обади и да се видим на по бира и да поговорим малко за кошницата мисля че с общи усилия ще има развитие по темата .ако някой има и знае за помпа също съм насреща ноттябва да чета май не става директно да се сложи има имобилайзер също afn i ahu имат различни дюзи значи трябва от 110 да е друго в момента е 3.8 млграма много ли е малката каза че за напречен мотор е така аз вентото съм на 2.8 не знам ще трябва четене по въпроса и компетентно мнение.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Мнениеот Водния дух1 » Пет 02 фев 2018 20:12


vasil_top написа:Като купих вентото преди 8 години също имах подобни драми само че без помпата там съм сменял трите гарнитури на главата и на високото налягане сам без да свалям помпата нов дебитомер и нов клапан n75 от тогава само газ 100000 и навъртях ама заради ръждата взех пасата сега и с него нещата са ми ясни само с помпата не съм на ти наистина има ръжда но след толкова майстори парите секнаха А и преди вентото сам всичко си правих и беше супер само че пострадаха с мотор паднах лошо и закъсахме д коляното и се принудиха да я дам на майсторите и сега им сърбам попарата всичко е супер взимай е тя не може да запали и сега май сам ще трябва да се спасявам ще търся и помпа но ще се опитам да се пробвам с тази много Ви благодаря на всички ще си пишем дано се оправя

Колега,как го събра тоя текст в едно изречение??? :eek Иначе,естествено,че AHU и 1Z са си по безпроблемни мотори от AFN,но пък по-бавно набират и мааалко по-малко бягат.


Потребителски аватар
nasko1978
Мнения: 2183
Регистриран на: Сря 25 юли 2007 9:47
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Nürnberg ,Перник

Re: Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Мнениеот nasko1978 » Пет 02 фев 2018 23:57


Ужас, сопри се бре!!!
Нищонетисеразбира....


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Мнениеот samo_pechka » Съб 03 фев 2018 11:26


vasil_top написа:От каква става от ASV или само от пасат AFN

Ще стане и от AHU / 1Z


vasil_top
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 06 юни 2008 10:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Мнениеот vasil_top » Съб 03 фев 2018 17:55


Да попитам,ако има проблем с топлия старт винаги ли ще го прави като е топла.


vasil_top
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 06 юни 2008 10:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Мнениеот vasil_top » Съб 03 фев 2018 17:57


Днес сутринта запали по трудно после е карах беше загряла доста въртях и запали, после до вечерта три пъти палих без проблем. Явно има някакво запушване или боклуци,но кеде?


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Мнениеот samo_pechka » Съб 03 фев 2018 18:04


vasil_top написа:Да попитам,ако има проблем с топлия старт винаги ли ще го прави като е топла.

Коя година е колата? При мен две коли с АФН , но от последните години производство са, при тях този проблем е ревизиран , т.е. при мен и по-слабо да върти поради някаква причина топла, пак си пали. При по-старите е зор. Доколкото съм запознат, има решение, но трябва който е наясно да пипне софта, при чипнати коли е "оправено" това.
П.п. гледам писал си друг пост под твоя , това запушване е много вероятно да е натрупани стружки и стоп-клапана се блокирва ( ел.магнит е там )
П.п. 2 направо се чудя как още върви тая кола с ръждивата помпа...


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Мнениеот goppa » Съб 03 фев 2018 18:12


vasil_top написа:Днес сутринта запали по трудно после е карах беше загряла доста въртях и запали, после до вечерта три пъти палих без проблем. Явно има някакво запушване или боклуци,но кеде?

Може да смуче въздух от някъде, и от това да ти е трудното първо палене и невървежа.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Мнениеот samo_pechka » Съб 03 фев 2018 18:17


Аз останах с впечатление, че тя си е палела, само тази сутрин нещо ... но всичко е възможно , с тая ръжда всичко си отива скоростно .
Ако беше моя тази кола , търся немедлено друго ГНП от работеща кола, или поне от сигурен човек.
Сега се замислих дали не става и ГНП от АЛХ и другите с раздвижното колело, като изключим буксата ( тя не е проблем )


vasil_top
Мнения: 13
Регистриран на: Пет 06 юни 2008 10:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Проблем пасат AFN прекъсва при ускорение и после гасне,трудно пали

Мнениеот vasil_top » Съб 03 фев 2018 22:12


Колата 11 месец 98 вчера сипах двутактово масло и има доста подобрение за помпата ще търся но май само от 110 другата ще трябва да се калиброва за 110 кс но първо ще пробвам с тази до кеде ще мога.На колко мг трябва да е 4.0 много ли да така ми казаха че трябва да е за пасат надлъжен мотор.На вентото AHU съм 2.8 мг.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 42 госта