пасат 6 2.0 тди 140 к.с. - загуба на мощност

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Passat6_
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 07 фев 2018 1:58
Автомобил:
Двигател:

пасат 6 2.0 тди 140 к.с. - загуба на мощност

Мнениеот Passat6_ » Пет 02 мар 2018 20:25


Здравейте, след покупката на пасат 6 2.0 тди 140хп
турбината свиреше и я дадох за рециклаж. Рециклираха я, майстора я сложи и си тръгнах. Нямах проблем този ден, но на другия светна дпф-а (мисля че няма връзка с турбото), но точно тогава колата влезе в авариен режим и нямаше мощност. Премахнах дпф-а физически и софтуерно, но колата когато нали вече излезе от авариен режим, няма мощност в турбо режим, все едно е без турбина. На диагностика нищо няма. Майстора от сервиза свали турбината и ходих до турбо майстора да я провери, духа с нещо като вентилатор каза уш че и нямало нищо, но ще я разглоби да я види. Та ако проблема не е от турбината (което най-вероятно е така) от какво ноже да е ? Майстора каза че може да е от някъв вакуум елемент, гарнитура на двигателя или в краен случай запушен катализатор. Да уточня че майстора провери турбо пътищата които са си ок. Моля за мнения, всяко ще бъде от полза !




Потребителски аватар
Курт Деликуртев
предупреждение за БАН
Мнения: 2116
Регистриран на: Нед 17 сеп 2017 12:40
Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
Местоположение: Филибето майна/ Щурград

Re: пасат 6 2.0 тди 140 к.с. - загуба на мощност

Мнениеот Курт Деликуртев » Съб 03 мар 2018 1:27


Твоят мотор да не е от тези, при които маслената помпа се задвижва от един шестограм?
При тях се заобля шестограма и двигателя спира да получава масло, първо си заминава турбото.

Дано не е този проблем при теб!


Passat6_
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 07 фев 2018 1:58
Автомобил:
Двигател:

Re: пасат 6 2.0 тди 140 к.с. - загуба на мощност

Мнениеот Passat6_ » Съб 03 мар 2018 14:45


Със шестостена е да, само че не мисля че е от това щото не ми свети лампата за маслото, колата може да се движи все пак, проблема е другаде.

Последна промяна от IvanMan на Съб 03 мар 2018 14:58, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение. Използвай бутон "нов отговор".



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 85 госта