Passat 2.0tdi BKP прекъсва при равномерна скорост

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Passat 2.0tdi BKP прекъсва при равномерна скорост

Мнениеот bmwww » Нед 04 мар 2018 21:09


Един приятел си купи Пасат 2008 2.0тди 140 коня и без значение с каква скорост се движи само и само да е равномерна и колата като че ли прекъсва ! Получава се едно равномерно тресене все едно се движиш по път със ситни камъчета ! При първо палене на колата пуши доста като неизгоряла нафта ! След като загрее се пооправя ! Гледахме дебитомера с ваг ком и ми направи впечатление ,че на празен ход дава стойност около 420mg/str при норма от 180-320mg/str ,но като подаде газ и я отпусне стойноста става 280mg/str ,също така като загрее колата пак се оправя ! При подаване на газ със 100% натиснат педал нормата за дебитомера е минимум 900mg.str - неговия дава 1300-1400 което пак мисля е добре - пробвахме със дълго ускоряване от около 10-15 секунди и тия 1300-1400mg/str не падат т.е. пак е добре ! Налягането на турбото при 100% натиснат педал на газта го дава да е в рамките на 2000-2500мбар - неговото е 2300-2400 което пак мисля ,че е перфектно ! Има само малка разлика от Специфично т.е. това което търси компа и актуално т.е. това което е например при спец.2400 актуалното е 2200 и без значение колко е натиснат педала на газта винаги има разлика от около 100/150/200мбар като специфичното е винаги по високо . Аз мисля ,че това е нормално ,но някой по запознат да каже ! На 13 канал дюзите честно да кажа не знам какво трябва да показват - знам ,че требва да са около 0 ама всичките ли ? Защото при него постоянно се менят стойностите ,но са в нормата -1.90 - +1.90 ? От какво може да е това придърпване при равномерна скорост ? Аз си мисля ,че е крива гума или не балансирана джанта ама той си залага на проблемни дюзи ! Колата е на 190 000 км бих казал 99.9% ,че са реални ! Също така и двигателя му се клатушка леко мисля ,че е тампон ! Става на въпрос ,че малко ме съмнява да е проблем с двигателя ! Някой ако е имал сходен проблем ще е хубаво да сподели !




ponko
Мнения: 45
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 13:46
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 06 2.0 TDI BKP
Местоположение: Ямбол
Контакти:

Re: Passat 2.0tdi BKP прекъсва при равномерна скорост

Мнениеот ponko » Нед 11 мар 2018 21:42


Колега и аз имам подобен проблем само в топло време, при не загрял мотор м/у 1600 и 1800 оборота при поддържане на равномерна скорост прекъсва. При ускорение няма проблем... Втора година не мога да го реша... Ако локализирате проблема, пишете два реда... Успех!


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Passat 2.0tdi BKP прекъсва при равномерна скорост

Мнениеот bmwww » Съб 17 мар 2018 0:03


Проблема не го локализирахме ама биелата локализира извън двигателя ! Сега някой разбиращ да каже от какво може да се получи това ? Масло с имаше колата , двигателя работеше хубаво (на ухо) , всички датчици даваха перфектни стойности , газ анализатор без проблеми си мина и тая вечер на един светофар моя приятел 1ва , 2ра и биелата на пътя ? От какво може да е ? Не видяхме от къде е излязла защото е тъмно ама ако е през картера дали е надрала цилиндъра (видимо е крива) . Даже все още не знаем и от кой цилиндър е ! Заслужава ли си да се прави тоя двигател(ако е излезнала през картера) или по-добре нов втора ръка ?

Забравих да кажа ,че двигателя е на реални 220 00км със подменени от VW дюзи на 60 000км защото фабрично монтираните били калпави !


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Passat 2.0tdi BKP прекъсва при равномерна скорост

Мнениеот bmwww » Сря 28 мар 2018 12:03


Може ли тоя строшен двигател ВКР да се смени с друг или пак да се търси точно същия ?


Потребителски аватар
megatronS
VW експерт
VW експерт
Мнения: 933
Регистриран на: Съб 14 юни 2014 9:08
Автомобил: Space Shuttle
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Passat 2.0tdi BKP прекъсва при равномерна скорост

Мнениеот megatronS » Сря 28 мар 2018 15:53


Най-често пътят на биелата е през блока. Тоест друг блок или друг двигател, трети вариант няма. Самият автомобил е подсказвал , чрез прекъсването си за неизправна работа на този цилиндър. Причините за скъсване на биелата може да са много /най-вече заводска шупла на метала; замяна на бутало или биела, които не са за този модел, което е довело до дисбаланс - разглобявали сме няколко такива автомобила, производство на умели автотърговци, които изминаха много малко километри, преди същата авария; откъснат клапан, който при срещата си с буталото е направил всичко на сол, проблемна дюза на цилиндър също би допринесла за подобна авария и т.н./. Проблемът още от началото си е бил механичен и тук намирисва на доста умела прикрита повреда преди продажбата. След, като се разглоби двигателя, може да стане ясно, какво точно е причинило повредата.


bmwww
Мнения: 909
Регистриран на: Сря 05 сеп 2012 10:02
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Passat 2.0tdi BKP прекъсва при равномерна скорост

Мнениеот bmwww » Сря 28 мар 2018 23:30


А дали може да се смени с друг код имам впредвид ще си паснат ли сензорите после с новия двитгател или задължително да се търси ВКР ?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: simo7 и 56 госта