Шум (тракане ) в областта на хидравлична помпа или генератор - Голф 4 ,1.9 тди , 90 коня , мотор ALH

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
aleksandar.aleksandrov3
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 08 дек 2017 12:14
Автомобил:
Двигател:

Шум (тракане ) в областта на хидравлична помпа или генератор - Голф 4 ,1.9 тди , 90 коня , мотор ALH

Мнениеот aleksandar.aleksandrov3 » Пон 23 апр 2018 6:25


Здравейте колеги , надявам се можете да ми помогнете като откриете болката и кое може да е . Значи проблема е следния : в началото имаше шум от виещ лагер и не можех да локализирам шума , после виенето спря и сега има само тракане което е силно (чува се сякаш някои изобретател от 19-ти век е произвел парна машина -по филмите се сещате как трака на желязо ) и се локализира в областта на хидравлична помпа и генератор , като немога да разбера кое е точно. Колата ми е напълно обслужена преди 2000 км , дори и пистовия ремък е сменен . Някой някога имал ли е подобен на моя проблем и ако да - бихте ли споделили къде е разковничето ? Благодаря предварително , защото знам , че форумът е пълен с помагащи любители на Голф и автомобилите от VAG -групата !




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4218
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Шум (тракане ) в областта на хидравлична помпа или генератор - Голф 4 ,1.9 тди , 90 коня , мотор ALH

Мнениеот tdi fen » Пон 23 апр 2018 8:13


обтегача на пистовия ремък и фрайлауфа на алтернатора подменени ли са


Потребителски аватар
aleksandar.aleksandrov3
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 08 дек 2017 12:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Шум (тракане ) в областта на хидравлична помпа или генератор - Голф 4 ,1.9 тди , 90 коня , мотор ALH

Мнениеот aleksandar.aleksandrov3 » Пон 23 апр 2018 13:49


само обтегача на пистовия е сменен


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19547
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Шум (тракане ) в областта на хидравлична помпа или генератор - Голф 4 ,1.9 тди , 90 коня , мотор ALH

Мнениеот radotom » Пон 23 апр 2018 14:46


Необходима е една дълга отвертка или метален прът.
Става и стъклен.
Не стават дървен или пластмасов, защото това са меки, не звукопроводящи материали.Пали се колата и много внимателно, много внимавайки за ремъците и шайбите се допира пръта до леглата на лагерите
Ето така, при червената и после при зелената черта:
HidroPumpG4.jpg
HidroPumpG4.jpg (65.28 KиБ) Видяна 2028 пъти


До свободния край на пръта (отверката) доближаваш ухото
Звука се предава по метала и веднага се чува къде е проблемното място
Още веднъж: МНОГО ВНИМАТЕЛНО с ремъците и шайбите!!!!

А иначе професионалния инструмент е това:
Изображение
Стетоскоп (докторска слушалка), но със споменатия метален удължител отпред.
Гледам тук го има за 18лв, но не си струва ако е само за 1 път
https://markita.net/stetoskop-fors-9g2204.html


niki_k
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 25 окт 2014 6:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Самоков

Re: Шум (тракане ) в областта на хидравлична помпа или генератор - Голф 4 ,1.9 тди , 90 коня , мотор ALH

Мнениеот niki_k » Пон 23 апр 2018 16:09


Разкачете пистовия ремък/аз го рисувам на лист/ за да не се сгреши при качването му и завъртете всички въртящи се детайли,все нещо ще се чуе!


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Шум (тракане ) в областта на хидравлична помпа или генератор - Голф 4 ,1.9 тди , 90 коня , мотор ALH

Мнениеот Водния дух1 » Пон 23 апр 2018 19:06


90% съм сигурен,че е хидр. помпа.


Потребителски аватар
aleksandar.aleksandrov3
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 08 дек 2017 12:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Шум (тракане ) в областта на хидравлична помпа или генератор - Голф 4 ,1.9 тди , 90 коня , мотор ALH

Мнениеот aleksandar.aleksandrov3 » Вто 24 апр 2018 10:35


Благодаря колеги , ще опитам със съветите ви , в началото ще запона със съвета на колегата Radotom - неговия метод за локализиране чрез метална пръчка и евентуално лекарски слушалки е най-безкръвен . Ще пиша какво се е случило , за да може, други колеги да не се лутат като мен във въпроси , а директно да прочетат нашия архив. Благодаря отново !

Чакам да ми доставят докторските слушалки , обаче ремъка ми е закъсан а е нов , може ли да се закъсва заради повреден лагер на хидравлична помпа ?


Потребителски аватар
aleksandar.aleksandrov3
Мнения: 39
Регистриран на: Пет 08 дек 2017 12:14
Автомобил:
Двигател:

Re: Шум (тракане ) в областта на хидравлична помпа или генератор - Голф 4 ,1.9 тди , 90 коня , мотор ALH

Мнениеот aleksandar.aleksandrov3 » Чет 03 май 2018 12:32


Здравейте колеги , проблема ми е решен , в началото си помислих , че е от хидравличната помпа , но се оказа скъсан съединител на компресора на климатроника. Занесох колата на майстор , и той каза , че за да бъде скъсан съединителя , трябва вътре в компресова нещо да е блокирало . Смениха компресора , шумът изчезна , а аз олекнах с 270 лв , които включват : компресор втора ръка + труд + фреон . Надявам се да съм бил полезен с моето нещастие . Благодаря ви !


Потребителски аватар
radi_nrj
Мнения: 9331
Регистриран на: Вто 20 ное 2007 16:06
Автомобил: Audi A6 C4 Quattro Golf 4 TDI
Двигател: AEL ALH
Местоположение: София

Re: Шум (тракане ) в областта на хидравлична помпа или генератор - Голф 4 ,1.9 тди , 90 коня , мотор ALH

Мнениеот radi_nrj » Пон 01 окт 2018 17:23


Интересно, имам същия проблем, а климатика си ми работи отклично. Слушах я на стетоскоп и помпата ми мели стабилно. За всеки случай ще свалим ремъка и ще прегледаме шайбите една по една.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 34 госта