Гръмнало турбо Golf 4 1.9TDI

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Van_kata
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 11 яну 2017 19:11
Автомобил:
Двигател:

Гръмнало турбо Golf 4 1.9TDI

Мнениеот Van_kata » Съб 12 май 2018 16:35


Здравейте ! Преди няколко дни ми се случи възможно най-лошото нещо с моята кола . По време на движение , колата започна сама да ускорява скоростта си чух гръм и колата изгасна и не запали повече. Пътна помощ я закара в сервиз от там ми казаха , че турбото е гръмнало и частици от него са засмукани от двигатела и съответно и той е прецакан . В сервиза казаха , че трябва смяна на целия двигател , аз не пожелах , прибрах си колата вкъщи , махнах си сам турбото за да се уверя и наистина перката на турбото е раздробена на парчета . Моя въпрос е дали тези парчета има ветоятност да са попаднали в двигатела и да е съсипан и той или да взема ново турбо и да се опитам да оправя колата ?!




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7635
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Гръмнало турбо Golf 4 1.9TDI

Мнениеот goppa » Съб 12 май 2018 20:35


Двигателя би следвало да бачка и без турбо. Вярно тракайки повече и без тяга, но липсата на турбо не му пречи да работи. Щом е угаснал и не ще да пали явно е станала беля и с него. Дали може да се отстрани ефтино -само аутопсията ще покаже.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8339
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Гръмнало турбо Golf 4 1.9TDI

Мнениеот samo_pechka » Съб 12 май 2018 21:45


Откачи всички турбопътища и кулера. Върти ли въобще мотора на стартер? Може да не е засмукал парчета, но ако е направил маслен удар...последствията са много кофти.
А за да се пробва работа без турбината задължително трябва се затапи извода за мазането.


xxx_man
Мнения: 538
Регистриран на: Пет 29 ное 2013 10:38
Автомобил: GOLF IV
Двигател: AHF
Местоположение: Варна

Re: Гръмнало турбо Golf 4 1.9TDI

Мнениеот xxx_man » Пон 14 май 2018 10:19


Коя перка е на сол топлата или студената?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта