Passat B5.5 2.0 TDI 136 к.с. - има ли течност за DPF-а и къде се налива?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Kalin72
Мнения: 1320
Регистриран на: Пет 03 мар 2006 22:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: България, 2006 VW Touran 1.9 TDI DSG

Re: Passat B5.5 2.0 TDI 136 к.с. - има ли течност за DPF-а и къде се налива?

Мнениеот Kalin72 » Вто 29 май 2018 7:46


muns61 написа:А дали има датчик, който да следи за състава на течността, която се налива?


На камионите (поне американските) има, и ако течността не е качествена, или замърсена, светва индикатор и е нужно да се подмени или смеси с качествена.




ecm
Мнения: 249
Регистриран на: Чет 18 ное 2010 22:10
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Passat B5.5 2.0 TDI 136 к.с. - има ли течност за DPF-а и къде се налива?

Мнениеот ecm » Вто 29 май 2018 9:22


Kalin72 написа:Ако не ти харесва факта да даваш около 300 лева(щото толкова струват 4 литра от уреята, но не в Порше) на 3-4 години, сменяй колата. Но аз не бих го направил, дизела има бъдеще.


Къде се намира на тая цена, и има ли място, където могат да я налеят? Въпросът ми е свързан и с това, че преди година филтърът се беше задръстил яко, и се наложи почистване, след което започна да влиза в режим на почистване всеки ден по няколко пъти (налагаше се да карам често градско, на малки разстояния). За мен това поведение не е нормално, и въпреки, че почистването явно е свършило някаква работа, предполагам, филтърът ми не е особено читав вече, за да се държи така. Колата ми подозирам, че е на над 400к км. и, ако е с оригиналния филтър, му нямам вече никакво доверие, дори и пак да го почистя. Нов струва май колкото колата в момента, та за това са чуденките.

Това за бъдещето на дизела шега ли е, или има някакви основания да е така? :smile



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nikolay_v, stan7 и 80 госта