Passat 1.9 tdi AVF 131hp 6ск 2002 - изпушва леко при палене

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
dika
Мнения: 261
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 9:48
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20tdi
Местоположение: София

Passat 1.9 tdi AVF 131hp 6ск 2002 - изпушва леко при палене

Мнениеот dika » Пон 28 май 2018 10:58


Здравейте колеги,

Знам че доста е обсъждана темата, но предимно в студените месеци. Аз имам малко по-различен проблем и имам нужда от съвет от къде да започна.
При първо палене за деня, колата изпушва леко и мирише на неизгоряла нафта. Това се изчиства много бързо и миризмата и пушенето ги няма до броени секунди.
Всичко според компютъра изглежда нормално - дюзите са много близко в норма при загрял двигател, като само на втори цилиндър леко бяга до към 0.9, всичко останали са 0.1-0.2. Преди две години са обслужени дюзите с пълен ремонтен комплект при Вентоман, така че това го изключвам. Единствено се забелязва е лееееко тръгнала гърбица на вала на втори цилиндър.
Забелязвам при студен двигател "лашкане" на колата и доста вибрации, предполагам маховик е заминал - това има ли връзка със студеното палене?
Колата се обслужва редовно и с хубави консумативи, нафтата е от Еко с добавка на bardahl bdc (при всяко зареждане). Колата върви прекрасно, динамична е, адекватно ускорение ...единствено това изпушване ми е много грозно.

От къде да започна с ремонта?

Благодаря предварително!

П.С. Колата е Passat 1.9 tdi AVF 131hp 6ск 2002




Потребителски аватар
Karaboev
Мнения: 380
Регистриран на: Нед 28 авг 2011 9:47
Автомобил: Mercedes s350L Diplomatic
Двигател: M272
Местоположение: G.Oriyahovitza

Re: Passat AVF 1.9 - изпушва леко при палене

Мнениеот Karaboev » Пон 28 май 2018 11:19


Колега за 2 3 5 10сек не се вманиячавай толкова когато стане 1 мин или докато загрее тогава ще търсиш проблема вал-дюзи щото няма какво друго да е. Имам познати които карат така от 5 години нямат проблем, а смея да трърдя че много малко VW помпа дюза не изпушват при първо палене макар и малко сивкав дим но си го има. Така че карай и си свиркай да не съжаляваш после като разбуташ колата.


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8351
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Passat AVF 1.9 - изпушва леко при палене

Мнениеот samo_pechka » Пон 28 май 2018 20:32


И моето мнение е да не бараш засега нищо.
За маховика: м/у 1600 и 1900 об/мин на лек баир , на последна предавка с малко газ , има ли леко тресене? Като се падне под 1600 или се качи до 2000 и нагоре обороти изчезва това странно трептене.
Маховик с луфт няма начин да не влияе и на паленето разбира се. Луфта се усеща и на място с натиснат съединител и рязко подаване и отнемане на газта .Има едно забавяне при подаване и излашкване при връщане на газта. Просто се усеща ( или поне аз го усещам :biggrin )


Потребителски аватар
dika
Мнения: 261
Регистриран на: Вто 18 авг 2009 9:48
Автомобил: VW Passat B8
Двигател: 20tdi
Местоположение: София

Re: Passat 1.9 tdi AVF 131hp 6ск 2002 - изпушва леко при палене

Мнениеот dika » Пон 28 май 2018 21:37


Благодаря за коментарите ви! Значи тресене и "лашкане" има само на празен ход и при рязко отнемане на газта и при рязко подаване, но когато е на ход колата няма никакви вибрации и проблеми. Май ще отида да си и обслужа масло и филтри и ще си трайкам :)



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: tdi fen и 64 госта