В момента е Пон 19 ное 2018 23:55
Фолксваген България - Volkswagen Bulgaria

Всички времена са UTC+02:00

Правила на форума

Натисни тук за да прочетеш Правилата на форума

:arrow Масла Мотул на преференциални цени :arrow Добавки Bardahl за дизел

Създай нова тема  Отговори  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
Мнение Заглавие: Двигател помпа дюза и въпрос относно" твърда" и "мека "работа на двигателя? Публикувано: Съб 09 юни 2018 18:25 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Здравейте.Имам VW PASSAT 5.5 с двигател AVB на около 300000 км.Двигателя работи доста така да го кажа твърдо с остър звук -досега не ми беше правило много впечатление,докато приятел не си закупи същия VW PASSAT със същия двигател на същите км ,обаче при него двигателя работи много по тихо и меко.Според вас от какво зависи тази работа на двигателя от дюзи ли,от повдигачи, от разпределителен вал ,центровка и т.н. ?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Двигател помпа дюза и въпрос относно" твърда" и "мека "работа на двигателя? Публикувано: Съб 09 юни 2018 18:35 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: VW Touran
Двигател: BKC
Защо не пробваш да добавиш двутактово масло в дизела.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Двигател помпа дюза и въпрос относно" твърда" и "мека "работа на двигателя? Публикувано: Съб 09 юни 2018 18:53 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: Passat Variant 2001
Двигател: AWT
За мен малко по-твърдата работа, ама да трака като часовник, е по-добрият мотор.

Ама без видео, което да ни даде база за сравнение, е доста трудно да се оценява.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Двигател помпа дюза и въпрос относно" твърда" и "мека "работа на двигателя? Публикувано: Съб 09 юни 2018 20:32 
Извън линия
Потребителски аватар

Курт Деликуртев написа:
За мен малко по-твърдата работа, ама да трака като часовник, е по-добрият мотор.

Ама без видео, което да ни даде база за сравнение, е доста трудно да се оценява.

И за мен така.Затова добавям масло през няколко зареждания.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Двигател помпа дюза и въпрос относно" твърда" и "мека "работа на двигателя? Публикувано: Съб 09 юни 2018 20:44 
Извън линия

Автомобил:
Двигател:
Досега не съм слагал масло.Ще пробвам ,иначе нямам оплаквания за двигателя върви доста добре - колко масло слагате един резервоар?

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Двигател помпа дюза и въпрос относно" твърда" и "мека "работа на двигателя? Публикувано: Съб 09 юни 2018 20:48 
Извън линия
Потребителски аватар

5 мл.на литър.Пробвай зареди 20 литра примерно.Може да не ти хареса.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Двигател помпа дюза и въпрос относно" твърда" и "мека "работа на двигателя? Публикувано: Съб 09 юни 2018 21:01 
Извън линия

Автомобил: ШКОДА ОКТАВИЯ
Двигател: BLS 2008
Относно добавянето на 2тактово масло,продавач на авточасти се помъчи да ме убеди че на помпа-дюза е забранено слагането на добавки и 2тактово масло.Можело да се повредят дюзите...?Иначе аз сипвах по 200мл на 50лт нафта,и като че ли мотора работеше по-тихо.

Нагоре

Мнение Заглавие: Re: Двигател помпа дюза и въпрос относно" твърда" и "мека "работа на двигателя? Публикувано: Съб 09 юни 2018 21:07 
Извън линия
Потребителски аватар

Автомобил: yamaha dragstar 1100
Двигател: V-twin 2002
То ако става въпрос са забранени доста неща в живота ни....
А за добавянето на масло двутактово към нафтата- няма проблеми ( има само ползи), няма значение какъв дизел е . 5 до 10мл на литър гориво.

Нагоре

Покажи мненията от преди:  Сортирай по  
Създай нова тема  Отговори  [ 8 мнения ] 

Всички времена са UTC+02:00