Golf 4 1.9 tdi 131hp PD - бял дим от щеката, скобата на интеркулера изтърва масло

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Красимир.Вълков
Мнения: 0
Регистриран на: Пон 11 юни 2018 23:26
Автомобил:
Двигател:

Golf 4 1.9 tdi 131hp PD - бял дим от щеката, скобата на интеркулера изтърва масло

Мнениеот Красимир.Вълков » Пон 11 юни 2018 23:29


Здравейте , обръщам се с последна надежда към вас ако можете да ми помогнете става въпрос за голф 1.9 ТДИ 131к.с закупих колата преди месец . Наскоро забелязах че като извадя щеката на двигателя за маслото излиза бял дим не е съвсем прозрачен доста видим е същото е и от капачката на двигателя .На загрят двигател имам в предвид не пръска масло , но си подухва въздух. Също така интеркулера ми около скобата изтърва масло като капчици около скобата споменавам го понеже не знам да не би да е свързано . Колата от ауспуха не изкарва никакъв дим . Не е чипосвана ако има значение.Обиколих всички сервизи възможни и резултата е следния: повечето от сервизите ми казаха карай си колата не се занимавай с глупости ! Другата част ми казаха : Колата има голям проблем по-добре я продавай .Питам ги да ми обяснят причина но не ми дадоха повечето.Имаше мнения от рода на : семеринги , маслен филтър , гумички и много такива но не се наемали да я правят понеже била помпа дюза. Казаха ми че турбото си заминавало и затова се събирало масло в кулера и капело нормално било . Та моля да ми дадете съвет мнение и как да постъпя с проблема. Погледнах на приятели със същия двигател имат подухване но не е с такъв голям дим.Не тресе не трака и мисля че мощността на колата не е загубена.Благодаря за вниманието!




Потребителски аватар
toraborat
Мнения: 934
Регистриран на: Пет 19 апр 2013 22:09
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.9 tdi 131hp PD - бял дим от щеката, скобата на интеркулера изтърва масло

Мнениеот toraborat » Вто 12 юни 2018 8:47


Чел съм, че и като нови тези двигатели подухват (но не съм виждал). И моя е същия - подухва, за това не вадя щеката на запаен двигател и си карам 6-та година и към 100к км. За маслото в кулера може да не е турбо, а картерна вентилация. При мен е така. На 2-3 смени на маслото свалям кулера и изсипвам едни 300 грама масло. Свали кулера и го изсипи и после виж колко масло ти изчезва от смяна до смяна. Ако си мераклия сложи си oil catch can на вентилацията или нов капак на клапаните.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Golf 4 1.9 tdi 131hp PD - бял дим от щеката, скобата на интеркулера изтърва масло

Мнениеот goppa » Вто 12 юни 2018 9:49


Мaслото мирише ли нa дизел?


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 4 1.9 tdi 131hp PD - бял дим от щеката, скобата на интеркулера изтърва масло

Мнениеот radotom » Вто 12 юни 2018 10:56


Краси, я първо кажи с какво масло е тая кола?
Вискозитет, марката много-много не ме интересува.


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: Golf 4 1.9 tdi 131hp PD - бял дим от щеката, скобата на интеркулера изтърва масло

Мнениеот vinixxx » Вто 12 юни 2018 19:28


Освен това пушене и духане от щеката,имаш ли други проблеми,защото ако нямаш,няма място за притеснения.

Да се събира масло в кулера е напълно нормално,всичко зависи от това,какво е
количеството.Изкарай единия маркуч и виж колко ще изтече.Някои препоръчват на всяка смяна на масло да се "точи" и кулера.

Ако не си сменял все още маслото го направи и следи да ли седи на едно ниво на щеката след известен пробег.

Следи си и нивото на антифриза и да ли надува маркучите,като загрее.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 69 госта