голф 3 1.9тд ААЗ високи обороти

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Gonata94
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 11 юли 2018 20:24
Автомобил:
Двигател:

голф 3 1.9тд ААЗ високи обороти

Мнениеот Gonata94 » Чет 12 юли 2018 10:11


Здравейте колеги ,тъй като не намерих тема с дадения си въпрос искам да попитам някой дали се е сблъсквал и как го е птстранил. Проблема е че колата по някой път държи 1800 оборота на празен ход ,намалят след много време или чрез намаляне с спирачка ,а ако включа просто на скорост колата сама си върви в обороти без да и подавам. Колата е голф 3 1.9тд ААЗ мотора . Ще съм много благодарен на помоща ви .
Поздрави !




Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: голф 3 1.9тд ААЗ високи обороти

Мнениеот georgebonev » Чет 12 юли 2018 11:49


Какво означава "понякога" държи 1800 оборота - в кои ситуации - след подаване на газ? ...

Зависи с какво "управление" си на празен ход...
Може да имаш амортисьорче, отпред на помпата (ГНП), което връща газта при отпускане на педала на газта.
Може да имаш и вакуумно клапанче, което прави същото (доколкото съм чел).
Може и да нямаш нито едното, а жилото на газта се връща от пружинката на ГНП-то.

Снимки от нет-а
Амортисьорче - отпред на ГНП
Изображение

Вакуумното клапанче - горе на ГНП-то, с тръбичка след възд.филтър към него.
Изображение

Във всички случаи, явно нещо пречи да се върне жилото на минимални обороти на празен ход.
Отзад на ГНП-то има ограничител за минимални обороти на ПХ. Близо до него минава жилото на ръчката за аванс - огледай и там да не се трият нещо...
Ако имаш и изолация на капака - кече, провиснало, може и то да пречи...
Пробвай и на ръка - като местиш лостчето на газта, в ляво горе на ГНП-то - какво се случва...


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: голф 3 1.9тд ААЗ високи обороти

Мнениеот samo_pechka » Чет 12 юли 2018 12:35


Щом намалят със спирачка...значи някой преди теб малко се е олял с цикловата порция. Според мен там е заровено кучето. С какво караш? Нафта или с нещо друго мазно?


Потребителски аватар
Gonata94
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 11 юли 2018 20:24
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 3 1.9тд ААЗ високи обороти

Мнениеот Gonata94 » Чет 12 юли 2018 15:47


Карам на нафта,гнп-то е само с жило и си работи добре ,подавам си с лостчето и си се връща при пускане точно до ограничителната шпилка,проблема се случва след като загрее двигателя . Интересното е че се случва по 2 , 3 пъти седмично . Чудя се дали не е прецакано зъбното колело на коляновия вал и от там да бърка центровката, от както се появи проблема колата на моменти не пали веднага мога да въртя 30 сек без дори и да припука , друг път пали от четвърт...за това не запали ли от първия път връщам ключа и пак паля държа по 2 сек макс и до 3ти 4ти път пали , без да задържам. Според вас има ли шанс да е от зъбното колело ,не ми се сваля на празно защото ако го сваля ще сменя направо и ангренажа и ролката


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: голф 3 1.9тд ААЗ високи обороти

Мнениеот Водния дух1 » Чет 12 юли 2018 17:11


А как върви?


Потребителски аватар
Gonata94
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 11 юли 2018 20:24
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 3 1.9тд ААЗ високи обороти

Мнениеот Gonata94 » Чет 12 юли 2018 17:14


Върви напълно нормално ,даже е доста пъргава и за първи път карам дизел който и прия яко каране не пуши вобще а няма катализатор


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8375
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: голф 3 1.9тд ААЗ високи обороти

Мнениеот samo_pechka » Чет 12 юли 2018 17:58


Ако има проблем със зъбното колело, трябва на ниски да ти играе шайбата. Но това непалене понякога...има много причини. Едното наистина е зъбното колело, другата масова причина е засмукване на въздух . Това се проявява след около 2 часа минимум непалене и в повечето случи когато муцуната на колата е малко нависочко. Както и ако престои цяла вечер ( дори и на равно) . Ако предницата на колата е надолу по байр ( но не лек ) се подобрява драстично паленето, ако това е проблема де. Огледай за начало при палене имаш ли много мехурчета/въздух по тръбичката и те не изчезват в рамките на 10сек. Малки мехурчета не са проблем. Сподели, да те насочат колегите какво да правиш след това.


Потребителски аватар
Gonata94
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 11 юли 2018 20:24
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 3 1.9тд ААЗ високи обороти

Мнениеот Gonata94 » Чет 12 юли 2018 18:58


Има малки мехурчета на двата маркуча към помпата но мисля че е нормално


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: голф 3 1.9тд ААЗ високи обороти

Мнениеот Водния дух1 » Чет 12 юли 2018 19:34


Като не иска да запали,пусни един плюс от акумулатора към ел. клапана на помпата.Ако запали ,то тогава е клемореда. И не забравяй да махнеш кабела за да я угасиш. За високите обороти,колегата'' печка '' е обяснил- навита цикл. порция и от там по-голямата пъргавина( и по-голям разход). Виж дали е пломбиран болта. Все пак погледни и зъбчатката долу- ако играе демпф.шайба е ясно. Може да си направиш опит преди ровенето на цикл. порция- да махнеш амортисьорчето защото понякога то заяжда и не ще да върне жилото докрай.


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: голф 3 1.9тд ААЗ високи обороти

Мнениеот georgebonev » Чет 12 юли 2018 20:50


За да е пъргава, без да пуши и с нисък разход, ГНП-то е в предварение и цикловата не е много...
Нещо друго засича повечето гориво при загрял мотор.
Проблема с трудното палене е по-скоро електрически...
Хм... ако от време на време се включва стартера... - има ли някакви шумове при високите обороти?

Последна промяна от georgebonev на Чет 12 юли 2018 20:55, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Gonata94
Мнения: 5
Регистриран на: Сря 11 юли 2018 20:24
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 3 1.9тд ААЗ високи обороти

Мнениеот Gonata94 » Чет 12 юли 2018 20:53


Аз съм само с жило , един от колегите в форума ми даде доста точна информация какво да погледна за което много благодаря и утре ще се занимавам. И ще напиша какво е било и как сам отстранил повредата за да помогна и на останалите ако имат някога такъв проблем


Потребителски аватар
G_G
Мнения: 150
Регистриран на: Вто 29 яну 2008 19:37
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: голф 3 1.9тд ААЗ високи обороти

Мнениеот G_G » Пет 13 юли 2018 9:13


Колега аз съм със същия мотор ААЗ и при мен беше така но до по ниски обороти 1300/1500 дойде време за смяна на нафтовия ф-р смених го и нещата се оправиха не знам дали е от ф-ра, а също смених и пластмасовия щуцер на ф-ра.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 48 госта