Ibiza 6L 1.9TDI PD 131 к.с. BLT - Трудно пали като престои PD 131 коня?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Ibiza 6L 1.9TDI PD 131 к.с. BLT - Трудно пали като престои PD 131 коня?

Мнениеот NathaN » Нед 29 юли 2018 20:28


Здравейте ако не е за тук темата я преместете доста изчетох и тук и къде ли не гледах и все още няма решение на проблема. Колата като престой повече часове и сутрин първото палене е голяма мъка запали ли няма проблеми след това.Горивен филтър съм сменил опръстени на дюзите сменихме тандем помпата няма течове и такива неща суха е. Помпата в резервоара се чува грешки няма ето клип как пали:

https://www.youtube.com/watch?v=jEKVbvsFh84


Другото което е, че това не го прави всеки път когато тя си иска сега 3-4 дена си пали без проблем не всеки път го прави това. Сякаш ей тъй като остане с по - малко нафта както е на клипа и започва да го прави утре мисля да отворя сондата да видим данеби там да има проблем. И се чуда дали да взема един ремонтен комплект на тандем помпата ? Сякаш някъде дърпа въздух като я спра с муцуната надоло няма проблеми другият вариант който обмислям един клапан преди помпата...
Едит: Колата е ибиза 6л BLT мотор
Ето 4-ти канал, и снимка на дюзите но не пипано нищо изведнъж почна да го прави.

https://youtu.be/rEdm2XkNYf4

Изображение




valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: Трудно пали като престои PD 131 коня

Мнениеот valiosport » Нед 29 юли 2018 22:15


Помпата в резервара се затлачва напълно, извади я и почисти цедката ако не си го правил най-малкото ще върви повече.
Тандем помпата също има едно филтърче в нея което представлява една цедка. След горивния филтър има едно клапанче, аз съм го махнал на моята помпа-дюза и паля без проблем и след 10 дена престой.
Другото което е виж тройника на горивния филтър да не смуче въздух от там и не та последно място са маркучите около помпата. При мен имаше един разложен за обратната нафта и от там смучеше въздух.


Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Re: Трудно пали като престои PD 131 коня

Мнениеот NathaN » Нед 29 юли 2018 22:49


Ами утре това ще направя не съм го чистил никога понеже сякаш не нормално на празен ход да ми държи 0.3 разход иначе върви никакви признаци за нищо ами около помпата гледах няма нищо пак ще гледаме. Къде точно е този маркуч за обратната афта отдоло од самата помпа има ли маркуч освен щуцера защото там днес го трихме и е сухо за сега. A това клапанче в тандем помпата трябва да се отвори тандем помпата ? Кое е това клапанче след филтъра(ако може снимка ако не ти е проблем.) ? На самия филтър е клапанчето(как да го проверя дали смучи от там ?) Предполагам си видял първият клип все едно и пада нафтата и докато подкачи... Пробвах онзи ден 3-4 пъти само давам на контакт и връщам и после като врътнах ключа запали от четвърт не даде да завъртя. А относно това трябва да оправям гарнитурата на колекторите на всмукатела и изпускатела че са заминали и от там яко пуши отзад всичко е черно нали като и дам малко повече зор и така.

Eдит: Отворихме помпата всичко е точно там няма проблеми смених клапанчето на филтъра понеже моят играеше целият не знам защо сега новият уплатнява като хората пак оглеждахме около помпата сухо е на барут няма скъсано няма нищо сега ще следим какво става с новият клапан, друго вече не знам какво да гледам


Потребителски аватар
hobsy
Мнения: 142
Регистриран на: Пет 16 яну 2009 23:23
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Монтана

Re: Трудно пали като престои PD 131 коня

Мнениеот hobsy » Сря 01 авг 2018 11:11


Аз имах същия проблем , по-долу имам тема даже , след какви ли не тестове и експерименти установих , че при разбити легла на помпа дюзите дори и с нови гумички пак дърпа въздух след дълъг престой но не винаги се случваше.Аз реших проблема като си купих нафто,масло и термо устойчиви О пръстени с 0.5мм по-дебели от оригиналните , намазах яко с грес и боднах дюзите обратно като влезнаха значително по-трудно.До момента колата няма ядове с паленето дори след едноседмичен престой пак пали с пипането вече колко ще изкарат тия О пръстени никой не може да каже , аз за себе си съм решил никога повече ВАГ.Та не твърдя , че и при теб е това проблема но ако всичко друго си проверил и подменил маркучи и клапанчета го имай напредвид като възможен проблем не разчитай , че като са сменени О-пръстените при дюзите всичко е точно и това , че ВАГ КОМ показва некви нули.


Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Re: Ibiza 6L 1.9TDI PD 131 к.с. BLT - Трудно пали като престои PD 131 коня?

Мнениеот NathaN » Съб 11 авг 2018 20:39


Значи смених клапанчето на горивният филтър че играеше доста с новото уплатни и за сега не ми е правила проблем ще следа и ще видим


Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Re: Ibiza 6L 1.9TDI PD 131 к.с. BLT - Трудно пали като престои PD 131 коня?

Мнениеот NathaN » Сря 15 авг 2018 15:50


Днес отново направи проблем освен тандем помпата да е друго май не остана...


Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Re: Ibiza 6L 1.9TDI PD 131 к.с. BLT - Трудно пали като престои PD 131 коня?

Мнениеот NathaN » Чет 16 авг 2018 22:17


Здравейте пак и като ъп на темата четох за някакво зъбно колело на вала ? Другото което ми казват вече 4-5 човека да сваля и да си оправя стартера от него било няма логика в това, но някой казват че играел роля и за дюзите ? Та да пробвам със стартер ?


Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Re: Ibiza 6L 1.9TDI PD 131 к.с. BLT - Трудно пали като престои PD 131 коня?

Мнениеот NathaN » Чет 23 авг 2018 18:31


Мисля че проблема е решен не съм много сигурен, но стартера се оказа с разбити втулки и са опирали в статора + никакви четки на кабели съм палил, момчето вика не знам как си палил въобще не е въртял като хората. Сега беше престояла 3 дена без да се пали заради стартера сложихме го и запали от ряз не даде да и пипна ключа ще я наблюдавам и ще видим какво ще стане!


Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Re: Ibiza 6L 1.9TDI PD 131 к.с. BLT - Трудно пали като престои PD 131 коня?

Мнениеот NathaN » Нед 09 сеп 2018 20:29


Здравейте проблема си остава остана само тандем помпата, но как да съм сигурен другото което е прави го само и единствено когато нафтата намалее ето снимка падне ли до това ниво и започва... ако е тандем помпата къде е логиката да е тя ? Ако има да речем половин резервоар и повече никога не ми го е правила е тая сутрин с това ниво и го направи запали и угасна и пак се започна въртенето... нещо подобно от клипа https://www.youtube.com/watch?v=VuvjpoN ... BVsA&t=92s но както написах къде е логиката да е помпата ? И най интересното при 14-15 градуса при по - хладно време го прави днес е седяла 13 часа на вън без да я запаля вечерта въртя и пали... дайте някакви идея помпа ли да правя смисъл ремонтният комплект да и взема както на клипа човека я прави.

Eдит: Ако е температурен датчик ще го покаже ли като грешка ?

Изображение


Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Re: Ibiza 6L 1.9TDI PD 131 к.с. BLT - Трудно пали като престои PD 131 коня?

Мнениеот NathaN » Съб 08 дек 2018 19:00


Проблема е решен след смяна на гарнитура на тандем помпата



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 44 госта