Passat b5.5 131 К.с. П.Д. AVF Проблем с запалването.

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Денис.Велев
Мнения: 15
Регистриран на: Пет 25 авг 2017 7:12
Автомобил: Passat
Двигател: TDI 131 AVF 2003

Passat b5.5 131 К.с. П.Д. AVF Проблем с запалването.

Мнениеот Денис.Велев » Пон 06 авг 2018 20:57


Здравейте, колеги! Преди около месец паркирах на място, на което задницата ми бе на високо, имах малко гориво .. въртях въртях и не запали. Спуснах я на равно и след около 30 секунди въртене запали. Отидох, заредих и нямах проблем със запалването. След няколко дни отново същия проблем. Като е топла, пали на 30 секунди въртене. Направи ми го 2 или 3 пъти и си викам, задръстил се е горивния филтър. Смених го. Нямах проблем 1000км., след което мъката започна отново. Сега е всеки път, когато реша да го паля топъл. Има моменти пали на 5 6 секунда, има моменти дето пада акумулатора направо .... Стартера върти нормално (няма проблем с него). След четене по темата с паленето, съм почистил клапана за мекото гасене (признаците като е заял е, че поне припалва, а не все едно няма нафта). Днес смених и клапанчето на горивния филтър. Резултат няма. Не знам първоначалната поява на проблема дали е съвпадение или просто си е дошло времето на нещо. Огледани са вакумите, като дам на контакт подава гориво (чувам помпата и откачах маркуча да видя дали има сила) не останаха много варианти, но моля някой, ако е имал такъв проблем да свирне, ще съм му благодарен. Другото, което не мога да направя, е да вляза в контролния модул на мотора (така го закупих), т.е. софтуерна диагностика отпада. Двигателят работи равномерно, няма никакви пушеци, харчи 0.6 на място и всичко е тип топ до момента на топлото палене ....




Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Re: Passat b5.5 131 К.с. П.Д. AVF Проблем с запалването.

Мнениеот NathaN » Съб 11 авг 2018 20:42


Щом е топлото палене трябва да се пипнат горивните карти да се оправи другият вариант който правят е да направят за автоматична скоростна кутия и ще пали ако си близко до Плевен мога да ти кажа човек който ще ти я оправи :) Иначе ето закакво става на въпрос, но как и с какво се прави нз дали става с VCDS ще те излъжа
https://sites.google.com/site/vagecumap/hot-start-fix


Потребителски аватар
kuban
Мнения: 233
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 13:53
Автомобил: VW
Двигател:
Местоположение: bg

Re: Passat b5.5 131 К.с. П.Д. AVF Проблем с запалването.

Мнениеот kuban » Съб 11 авг 2018 21:20


Този мотор не съм чувал да има проблеми с топлото палене, тоест според мен прекодирането на автомат няма да ти оправи проблема. Аз имах подобен проблем, въпреки че стартера въртеше нормално, го свалих и пълна профилактика. След това се оправи паленето на топло.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7635
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Passat b5.5 131 К.с. П.Д. AVF Проблем с запалването.

Мнениеот goppa » Съб 11 авг 2018 21:33


Какво означава "стартерът върти нормално"?


Потребителски аватар
nikolay_ss
Мнения: 1002
Регистриран на: Чет 02 яну 2014 7:02
Автомобил: [W211] [Touareg 7P6]
Двигател: [OM646 06] [CVWA 16]

Re: Passat b5.5 131 К.с. П.Д. AVF Проблем с запалването.

Мнениеот nikolay_ss » Нед 12 авг 2018 12:53


Щом ти пали на 5-6 секунда, значи имаш предостатъчно време да погледнеш колко оборота ти показва на оборотомера. Та на колко оборота стои докато се опитваш да запалиш?



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: milen_8821 и 52 госта