Golf III 1.9 TD проблемен мотор?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Taunusa
Мнения: 16
Регистриран на: Пон 02 апр 2018 8:01
Автомобил: Passat B3 GL
Двигател:
Контакти:

Golf III 1.9 TD проблемен мотор?

Мнениеот Taunusa » Пет 10 авг 2018 19:03


Здравейте имаме голфче със 75 коня мотор, които преди години скъса болта държащ шайбата на ангренажния ремък към коляновия вал. Колата сега я карат на страх, но аз не си поплювам, като я карам :mhihi
Някой имал ли е подобен проблем и на какво според вас може да се скъсването. Какви са впечатленията от подобни мотори?




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf III 1.9 TD проблемен мотор?

Мнениеот Водния дух1 » Пет 10 авг 2018 19:23


Колега,въпроса ти е повече за ''диз.агрегати''. Мога да ти кава,че ако е направен мотора както трябва- няма от какво да се притесняваш. Карах венто с такъв мотор около 5 години и не съм имал АБСОЛЮТНО никакви проблеми - само нафта ,смяна на масла и филтри и само газ,газ. За 100 000км приблизително съм сменил само подгр.свещи и маркучи за излишната нафта по мотора. Карал съм го със всякаква нафта,даже и бай-тошовска на 30г, със олио,с хубава нафта,с крим. нафта ,абе със всичко що е мазно- абсолютно непретенциозен двигател.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7635
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Golf III 1.9 TD проблемен мотор?

Мнениеот goppa » Пет 10 авг 2018 20:23


Аз имах подобен проблем. viewtopic.php?f=11&t=466237
Моят мотор е tdi и положението е малко подобрено спrямо td. Вместо шпонка има една засечка, която се разбива до степен да не пали мотора без същият да накриви клапаните.
Разхлабването на болта се дължи на това, че конструкцията на този възел е останала непроменена десетилетия, а автомобилите са се променили доста през това време. На тоя болт са накичили в последствие и хидравликата на волана, и компресора на климатика и по-мощните генератори, заради всичките нови екстри. Та хич не му е лесно на това боктче да удържа целия тоя напън години наред.
За да нямаш проблеми за напред, просто сменяй болта с нов при всяка смяна на ангренажа. И го стягай по предписание! 90Nm и 1/4 оборот. Само така ще си изкара гарантирано срока на експлоатация на ремъка без да се разхлаби.


Потребителски аватар
Taunusa
Мнения: 16
Регистриран на: Пон 02 апр 2018 8:01
Автомобил: Passat B3 GL
Двигател:
Контакти:

Re: Golf III 1.9 TD проблемен мотор?

Мнениеот Taunusa » Пет 10 авг 2018 21:26


Голфа е най-постния вариант от '94-та. Набор ми е :biggrin Иначе на самата шайба при работа на мотора се вижда, че не правилно във вертикална величина. Сякаш не е стегната до край, но е почти незабележимо ако не се загледаш. Правиха му някакво фрезоване, но знаете ги майсторите в днешно време :confused Иначе до сега са минали години и не е имал такова заболяване. Но и колата прави не повече от 5 хил. на година. За заводските около 150 хил. надали ще ми повярвате :biggrin Така ще се кара, ако има нещо проблемно с мотора ще го споделя. :beer


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf III 1.9 TD проблемен мотор?

Мнениеот Водния дух1 » Съб 11 авг 2018 17:00


Ако фрезоването е както трябва и болта и зъбчатката са сменени и стегнати както ти е посочил ''гопата ''-няма да имаш проблеми.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 66 госта