Реле 109 влияе ли на вървежа на колата?

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7654
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Реле 109 влияе ли на вървежа на колата?

Мнениеот goppa » Пон 24 сеп 2018 19:43


Ти отдавна се оплакваш, че е муден шарана. Дане би просто да са ти големи очаванията? Все пак е почти 2 тона. Не очаквай да се стрялка лато голф!




Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8382
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: Реле 109 влияе ли на вървежа на колата?

Мнениеот samo_pechka » Вто 25 сеп 2018 9:27


samet_1984 написа:Не знам дали въпроса ми е дали тъп,но откакто чух от един приятел,че след смяната на въпросното реле колата му взела да върви много по добре се развълнувах.
Защото симптомите на колата му били идентични като моите.А моите са:
-колата ми пали винаги от раз топла и студена
-набира,но бавно
-няма записани грешки
Та тъй , въпроса ми е има ли влияние като цяло на мощността на автомобила реле 109??

Абсурд е да има влияние към мощността.
За набирането бавно има няколко фактора ( не съм чел старите ти теми или ако съм , вероятно отдавна съм забравил за какво иде реч ), описвам причините : малки дюзи ( от 90 к.с. примерно ) , задръстен смук.колектор ( нагар ) , неработеща добре геометрия на турбината ( вакуум, маркучета, Н75, клеясала гривна ) , загуба на налягане в надува към смук.колектор ( познава се лесно ако колата кади отзад по-сериозно при стъпка ) , проблем с дебитомер, мг на празен ход , проблем в захранването с горивото. Сигурно изтървам някой проблем..
Щом няма грешки записани, се насочи към механичните проблеми .
И да попитам: при настъпан на място педал на съединителя, мотора реагира ли по-остро на подаването на газ? Това на освободена от скорост кола.


Потребителски аватар
samet_1984
Мнения: 335
Регистриран на: Съб 15 мар 2014 21:11
Автомобил:
Двигател:

Re: Реле 109 влияе ли на вървежа на колата?

Мнениеот samet_1984 » Пет 28 сеп 2018 21:59


Нямам много големи очаквания,но тъй като знам,че колата си беше много по-пъргава поне в ниските обороти,ме насочва за някакъв проблем.На Ваг-Ком се вижда, че турбината не надува достатъчно,но за съжаление не
срещнах кадърен майстор който да ми реши проблема. Последно забелязах,че когато се подаде рязко газ на място в прозрачния маркуч към ГНП-то се появяват мехурчета,иначе на обороти няма.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта