Vw Bora 1.9TDI 110 - Теч на нафта от ГНП

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Mojebi
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 23 юли 2018 20:03
Автомобил:
Двигател:

Vw Bora 1.9TDI 110 - Теч на нафта от ГНП

Мнениеот Mojebi » Чет 27 сеп 2018 12:51


Здравейте колеги проблемът ми е следния имам теч от ГНП-то автомобилът е VW Bora 1.9TDI 110 прикачвам снимка за да видите мястото от което тече и ако някой е запознат ако може да ми каже на какво се дължи теча оттам
Прикачени файлове
9409061Q.jpg

Последна промяна от Mojebi на Пет 28 сеп 2018 8:34, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
Spas
Модератор
Модератор
Мнения: 3690
Регистриран на: Нед 09 сеп 2007 11:51
Автомобил: VW Golf 2
Двигател: 1800 RP
Местоположение: София

Re: Теч от ГНП

Мнениеот Spas » Чет 27 сеп 2018 13:22


Моля поправете си заглавието, да е както описаните в правилата и качете снимката тук, без линкове.


mshbul
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1054
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Теч от ГНП

Мнениеот mshbul » Чет 27 сеп 2018 18:54


Не знам кое точно тече. Ако е точно при болта може да се смени без да се сваля помпата. Има уплътнител и за по-голямото, в което е завит болта. Обаче малко ме съмнява да е оттам теча, а да е от разпределителя

Ако тече от разпределителя с 4-те тръбички е по-сложно.
Има о-пръстен там.
Трябва да се сваля помпата, за да се смени. Най-добре е да се сменят всички уплътнения, че да не протече скоро пак.
20-25 лв е комплекта. За работа 100-200, обаче трябва да е кадърен и съвестен монтьора, за да направи всичко както трябва.


Потребителски аватар
Mojebi
Мнения: 5
Регистриран на: Пон 23 юли 2018 20:03
Автомобил:
Двигател:

Re: Vw Bora 1.9TDI 110 - Теч на нафта от ГНП

Мнениеот Mojebi » Съб 29 сеп 2018 21:10


Мисля че тече от това като болт където е завит по малкия болт


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Vw Bora 1.9TDI 110 - Теч на нафта от ГНП

Мнениеот goppa » Съб 29 сеп 2018 21:30


Трябва да се сменят уплътненията на помпата. Май не тече от там където си посочил. На снимката цялата глава на помпата изглежда мазна. Навярно тече от големият о-пръстен който уплътнява главата към корпуса на понпата.


Потребителски аватар
drago_tr
Мнения: 2528
Регистриран на: Сря 09 мар 2005 13:28
Автомобил: Passat B5 Audi A4B6
Двигател: AFN AVB
Местоположение: Пловдив, Враца

Re: Vw Bora 1.9TDI 110 - Теч на нафта от ГНП

Мнениеот drago_tr » Нед 30 сеп 2018 8:35


Сваляй помпата и сменяй всичко да ти е мирна главата. И не трябва да си чак такъв специалист за да може да смениш уплътненията. С консултация от тук от там и гледане на клипове от Ютуб нещата се получават. 100- 200 лв за това упражнения е безумна цена.
Търси си комплект на Bosch. Но в него не е включен семеринга който е отпред на вала на помпата. Него ще трябва да го вземеш отделно.
Другото е да имаш малко сръчност в ръцете и подходящия инструмент. :a045


Потребителски аватар
stefarata
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 13 сеп 2009 10:56
Автомобил: Seat Alhambra 7M
Двигател: AFN 1998
Местоположение: Карнобат

Re: Vw Bora 1.9TDI 110 - Теч на нафта от ГНП

Мнениеот stefarata » Нед 30 сеп 2018 9:36


100 лева е нормална цена, защото все пак има демонтаж ангренаж, след това монтаж и центровка и работа по самото гнп. В Карнобат никой няма да се навие за под 250 лева


Потребителски аватар
martom
Мнения: 438
Регистриран на: Сря 08 юни 2011 20:39
Автомобил: Polo
Двигател: 1.4AEX
Местоположение: Sofia

Re: Vw Bora 1.9TDI 110 - Теч на нафта от ГНП

Мнениеот martom » Нед 30 сеп 2018 16:10


https://www.ipo-bg.com/%D0%B7%D0%B0%D1% ... 0%B8%D0%B7
Tук в началото на лятото искаха 250лв.Оставяш колата и си я взимаш на следващия ден.


mshbul
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1054
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vw Bora 1.9TDI 110 - Теч на нафта от ГНП

Мнениеот mshbul » Нед 30 сеп 2018 19:51


Работата не е толкова проста, защото се разглобява помпата. Освен това понякога има усложнения
Лично аз съм присъствал на такива. Налага се второ сваляне и разглобяване.

Ако някой го прави 100лв лошо няма, но се съмнявам. Аз не бих се хванал да я правя сам, а съм гледал и знам за какво става дума, а и после с центровката няма да имам проблем. Разглобявал съм и повредена за упражнение и въпреки това не бих се хванал.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Vw Bora 1.9TDI 110 - Теч на нафта от ГНП

Мнениеот goppa » Нед 30 сеп 2018 21:21


Помпата VE37 е изключително просто устроена. Разглобяване и сглобяване не е никакъв проблем. По-важното е спазването на хигиена. Не трябва да попадат боклуци и стружки в нея. Останалото е развиване и завиване на болтчета.


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Vw Bora 1.9TDI 110 - Теч на нафта от ГНП

Мнениеот °niksi° » Нед 30 сеп 2018 21:30


mshbul написа:Работата не е толкова проста, защото се разглобява помпата. Освен това понякога има усложнения
Лично аз съм присъствал на такива. Налага се второ сваляне и разглобяване.

Ако някой го прави 100лв лошо няма, но се съмнявам. .


Така е колега, прав си.
Работата хич не е проста, понякога превъртат болтове, понякога ако не се уцели колелцето със отвора при сглобяваме на горната част към корпуса се налага второ отваряне, тече нафта навсякъде, за някои помпи няма уплътнения за двата странични капаци и т.н. и т.н. Плюс това ВИНАГИ имаш риска някой колега преди теб да е сглобил ангренажа не какво трябва и да се окаже, че контрата на ролката е изкривена. Наличе е и риска да не успее да се качи нафтата и да се налижи да въртим много, което е доста изнервящо.
Правил съм много помпи, но не го обичам това упражнение и винаги когато имам възможност го отказвам, има много по-интересни ремонти от този.
Да ме извиняват хората които го правят, но за мен този ремонт ако го правиш както трябва и го приключиш успешно с правилно регулирана центровка и правилно регулирано количетво и го правиш за 100 лв значи не цениш труда и уменията си. Друг е въпроса ако се метне помпата само колкото да запали колата, защото съм имал много такива случаи след "смяна на гарнитури на ГНП", бай Иван не ползвал диагностика и ги правел на слух или бил си белязал и т.н. и т.н. Е след това правим центровка и количество и е ок ама клиента дава пари втори път.


mshbul
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1054
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vw Bora 1.9TDI 110 - Теч на нафта от ГНП

Мнениеот mshbul » Пон 01 окт 2018 20:52


goppa написа:Помпата VE37 е изключително просто устроена. Разглобяване и сглобяване не е никакъв проблем. По-важното е спазването на хигиена. Не трябва да попадат боклуци и стружки в нея. Останалото е развиване и завиване на болтчета.


Като е толкова проста ти за 100лв правиш ли ремонта със сваляне и качване?

Ако си севрвиз и плащаш наем, данъци, купуваш оборудване и инструменти, отделяш време да се учиш, защото се налага понякога, за 100лв на ден или почти цял ден как ще го направиш.
Това са малко пари и без да имаш каквито и било разходи. А с разходи минимум 200. Иначе не можеш да се развиваш и след известно време няма да си в час с технологиите и няма да имаш нужните инструменти.
И това съм го виждал. И трябва да затвориш.


Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7651
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Vw Bora 1.9TDI 110 - Теч на нафта от ГНП

Мнениеот goppa » Пон 01 окт 2018 20:59


Правя го за 100 лв. Пред блока :biggrin . В сервиз с удобствата и всички необходими инструменти не би отнело повече от 3 часа. Какъв цял ден какви 200 лв . :screwy


mshbul
VW експерт
VW експерт
Мнения: 1054
Регистриран на: Сря 01 окт 2008 21:56
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vw Bora 1.9TDI 110 - Теч на нафта от ГНП

Мнениеот mshbul » Вто 02 окт 2018 19:31


Мога само да те поздравя и то съвсем сериозно, защото това за хората с нужда от ремонт е много добре.
Аз бих се радвал да ми излезе наполовина ремонта.

Това не значи, че аз и други хора ще го приемем за реално или бихме го правили за такива пари, не че аз правя ремонти за пари, но имам познати.


Zinoto
Мнения: 1873
Регистриран на: Чет 07 фев 2008 0:20
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Велико Търново

Re: Vw Bora 1.9TDI 110 - Теч на нафта от ГНП

Мнениеот Zinoto » Пон 22 окт 2018 17:45


За 160 лева аз и мой колега правим услугата в сервизни условия с всичко необходимо и допълнителни настройки, с които гарантирам по-добър вървеж, разход и палене.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 147 госта