Сеат Ибиза 6л 2006г BLT мотор странно пищене след чистене на турбо

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Сеат Ибиза 6л 2006г BLT мотор странно пищене след чистене на турбо

Мнениеот NathaN » Пет 28 сеп 2018 16:17


Здравейте появи се някакво странно пищене което така и не можем да разберем откъде идва. Та да започна първото сваляне на турбото беше отгоре махане на колектори а-у всичко точно свалихме турбото оказа се че има луфт доста изчистихме го сложих го и от тогава започна едно пищене от 2-ра нагоре над 2000 оборота викам си това турбо си еба мамата.Карах 1 седмица купих си друго турбо вече без луфт без нищо всичко точно изчистихме го, но този път сваляхме отдоло турбото отгоре нищо не пипано сложихме затапихме егр имам и егр охладител отгоре не го затапихме тоест на егр охладителя където влиза в егра не го затапихме само сложихме клингеритова гарнитура отва беше първият път нали когато я сложихме, а вторият не е барано нищо отгоре. Та всичко точно колата я пробвахме върви си не влиза вече в авариен режим като цяло абсолютно нищо освен пищенето което си остана и така и си карма до момента, понеже не можем да разберем откъде идва ето закакво иде реч.

Линк за сваляне: https://ndox.abv.bg/download?id=e4564112b1

За моето си турбо бях съгласеn че може да е от него пак казвам това стана след като сваляхме отгоре първият път и се чуваше и при моето турбо, но и това да е от него не ми се вярва в купето се чува доло на канал не го чувам от към турбото. Въпроса ми е възможно ли е нещо от самият всмукател да не е стегнат или нещо гарнитурата да се е прецакала или тази клингеритова гарнитура която сложихме на егр да е заминала и от там да пищи като смуче защото за друго не се сещам откъде може да е прегледам съм маркучи доло турбо пътища да няма нещо дупчица малко, но нищо нито духа отнякъде. Сега не гори масло колата пуши си черно всичко е точно върви си, но ме дразни това пищене и това е когато и дам зор само ако плавено и подавам газ не се чува, но малко по - рязко да и дам и почва и примерно на 4-та -5-та ако държа педала на газта натиснат постоянно се чува. Та единственото което мен ме съмнява и остава е всмукателя и това за егр вие какво мислите.

Последна промяна от NathaN на Съб 06 окт 2018 19:34, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Re: Странно пищене след чистене на турбо

Мнениеот NathaN » Съб 06 окт 2018 17:29


Може да заключвате проблема е решен 3 превъртяли болта на всмукателя + незатегнати другите 3 сега всичко е точно!


Потребителски аватар
IvanMan
джедай
джедай
Мнения: 10401
Регистриран на: Пон 23 май 2005 15:12
Автомобил: Golf 7 TDI Estate BlueMotion
Двигател: CRLB
Местоположение: София

Re: Странно пищене след чистене на турбо

Мнениеот IvanMan » Съб 06 окт 2018 17:57


Коригирай заглавието според шаблона:
viewtopic.php?f=24&t=352518


Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Re: Сеат Ибиза 6л 2006г BLT мотор странно пищене след чистене на турбо

Мнениеот NathaN » Съб 06 окт 2018 19:35


Готово



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 40 госта