Пасат б5 афн 110 прекъсва

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
raindow
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 23 апр 2014 18:09
Автомобил:
Двигател:

Пасат б5 афн 110 прекъсва

Мнениеот raindow » Сря 03 окт 2018 20:57


Здравейте колеги намерих много стара тема със същия проблем обаче никъде нямаше решение на проблема, писах и там обаче никой не отговаря. За това реших да пусна нова. Колата е пасат б5 афн 110кс 99г 4x4 ръчка, проблема е колата като е студена прекъсва само когато е в движение на празен ход, спра ли на място работата се нормализира. Опитах с извадена букса на километража от кутията и проблема изчезва даже колата върви доста по добре като километража не отчита. На ваг ком нама грешки всичко е нормално или аз не знам каде да гледам. Опитах с цяла друга помпа работеща само ел управление друго, моито старото го чистех от стружки, температурен датчик г62, стоп машинки на прдалите, датчик километраж и още много дивотии без резултат. Проблема се появи след смяна на съединител. Другия вариант който го има като отстраняване на проблема е да се прекъсне кабела за километрите да не вижда скоростта еку-то. Ако може някой да ми даде схема на буксата за да знам кой пин да премахна.

Последна промяна от raindow на Сря 03 окт 2018 21:44, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19550
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Прекъсва на празен ход

Мнениеот radotom » Сря 03 окт 2018 21:34




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7640
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Пасат б5 афн 110 прекъсва

Мнениеот goppa » Сря 03 окт 2018 21:50


raindow написа: Проблема се появи след смяна на съединител. .

Навярно там е заровено кучето.
Провери буксата на датчика за скорост за окосления! И кабелите към тая букса за прекъсвания или за протрита изолация и опрял на маса кабел.
А може да пробваш и с друг датчик.


Потребителски аватар
raindow
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 23 апр 2014 18:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5 афн 110 прекъсва

Мнениеот raindow » Сря 03 окт 2018 21:58


goppa написа:
raindow написа: Проблема се появи след смяна на съединител. .

Навярно там е заровено кучето.
Провери буксата на датчика за скорост за окосления! И кабелите към тая букса за прекъсвания.
А може да пробваш и с друг датчик.

Проверени многократно пръсках ги и с контактен спрей, писъл съм че датчика за километража е сменем с друг. Просто не виждам къде може да е проблема, може и да е съвпадение точно след смяна на съединителя да се е появил проблема.


Потребителски аватар
raindow
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 23 апр 2014 18:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5 афн 110 прекъсва

Мнениеот raindow » Сря 03 окт 2018 22:06


Прави го на студен мотор само давам пример колата работи на място само е забутвам да тръгне и започва да прекъсва, като спра да бутам прекъсването спира. Прави го най силно с 2км в час по ваг ком, по табло около 8-9км в час


Потребителски аватар
raindow
Мнения: 13
Регистриран на: Сря 23 апр 2014 18:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Пасат б5 афн 110 прекъсва

Мнениеот raindow » Съб 06 окт 2018 9:32


Проблема е решен като прекъснах кабела на 51пин vehicle speed signal на буксата за екуто. По този начин екуто не вижда километрите, този кабел се ползва за темпомата.
Прикачени файлове
Screenshot_2018-10-06-10-26-02.png



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 35 госта