1.9 TDI 110 ASV - прекъсва странно

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
viper_speed
Мнения: 54
Регистриран на: Пет 04 мар 2016 20:16
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.9 TDI 110 ASV - прекъсва странно

Мнениеот viper_speed » Вто 16 окт 2018 18:05


Като каза реле 109 се разчетох из нет и срещнах няколко теми, които са точно с моите симптоми.
За жалост обаче всичко изглежда наред с въпросното реле. Беше си на място, не беше хлабаво, няма нагар или нещо дефектирало нито по него - нито по буксата.




Потребителски аватар
goppa
VW експерт
VW експерт
Мнения: 7641
Регистриран на: Вто 04 сеп 2012 19:25
Автомобил: Sharan
Двигател: AFN 1997
Местоположение: Горна Оряховица

Re: 1.9 TDI 110 ASV - прекъсва странно

Мнениеот goppa » Вто 16 окт 2018 19:17


Проблемите му са вътре в черната кутийка. Не по буксите.


viper_speed
Мнения: 54
Регистриран на: Пет 04 мар 2016 20:16
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.9 TDI 110 ASV - прекъсва странно

Мнениеот viper_speed » Сря 17 окт 2018 7:49


ААа, демек мога ли да го отворя да го разгледам или директно да купя нов? Колко пари вървят г/д и от къде мога да взема?
Четох че това реле всъщност е адски важно за много работи включително Н75 клапан.
Аз имам напоследък и други странности веднъж колата ускорява добре, веднъж не.
Веднъж колата спокойно прескача 130км/ч - друг път забива на 130км и влиза в авариен режим.
Турбо, геометрия са чистени. Вакумите всички са сменени. Актуатора се движи нормално.
Възможно ли е това реле 109 да ме бъзика?


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: 1.9 TDI 110 ASV - прекъсва странно

Мнениеот vlado_tonev » Сря 17 окт 2018 13:59


Проблема за "нъвървенето"ти е в актуатора.Релето няма общо с N75


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.9 TDI 110 ASV - прекъсва странно

Мнениеот batVenci » Сря 17 окт 2018 14:14


Как са въздушните пътища отдолу, кулера и т.н.? Животното може да е направило повече поразии отдолу...


viper_speed
Мнения: 54
Регистриран на: Пет 04 мар 2016 20:16
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.9 TDI 110 ASV - прекъсва странно

Мнениеот viper_speed » Сря 17 окт 2018 15:18


vlado_tonev написа:Проблема за "нъвървенето"ти е в актуатора.Релето няма общо с N75


Колега, как заключи че проблема е в актуатора. По него всичко си изглежда нормално както винаги се е движело така е и сега. Без да запъва. прави около 12мм ход.
Гайката не е местена и си е на място където винаги е била.

Относно релето, просто бях прочел следното мнение и затова попитах:
"If you're wondering what relay 109 supplies power to.

It supplies power to
- Glow plug relay
- Fuse 32
ECM
Fuel quantity adjuster
- Fuse 34
Cold start injector
Waste gate bypass regulator valve (N75)
Change over valve (N239)
EGR vacuum regulator valve (N18)
Mass air flow sensor (G70)
- Fuse 43
Clutch vacuum vent valve (if equipped)
Brake vacuum vent valve
Relays for preheating coolant (if equipped)
Crankcase ventilation heating element

The ECM supplies power (and sometime ground as well) for:
Fuel cutoff valve
Cruise control switch
Manifold (intake) air pressure/Intake air temperature sensor
Needle lift sensor
Engine speed sensor
Engine coolant sensor
Closed throttle position switch (part of "go" pedal)
Kickdown switch (part of "go" pedal)
Throttle position switch (part of "go" pedal)
Fuel temperature sensor
Modulating piston displacement sensor"

batVenci написа:Как са въздушните пътища отдолу, кулера и т.н.? Животното може да е направило повече поразии отдолу...


Гледахме с майстор уж всичко беше добре (само счупени кори). Сега чакам утре - другиден да ме викне приятелче на неговия канал да я огледаме пак.
В интерес на истината вчера кат я напънах скромно - се появи едно парпорене от предната лява част където ми е кулера иии точно него също ще огледаме.
Обезкуражава ме факта, че съм карал преди години 3-4 дни с пукнат кулер. Колата беше без мощност като обикновен дизел, но не е прекъсвала така и предполагам, че прекъсването няма да е от него дори да е издал багажа..


viper_speed
Мнения: 54
Регистриран на: Пет 04 мар 2016 20:16
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.9 TDI 110 ASV - прекъсва странно

Мнениеот viper_speed » Чет 18 окт 2018 8:25


Вчерна отново се появи проблема докато се прибирах вечерта.
Колата пак прекъсна за миг, светна ми обаче и лампата на Тракшън Контрола (което до сега - не се бе случвало) , придружено със звукова сигнализация от мигаща червена лампа на маслото за около 10 секунди.. След което лампата за маслото изгасна, но тази на тракшъна остана светната. Пробвах от копчето да включа/изкюча Тракшъна, но реакция никаква нямаше.
Реших да продължа така да видя дали лампата ще изгасне, но НЕ. След като пристигнах загасих колата и я запалих отново и нямаше светещ Тракшън и тогава вече си реагираше натискайки копчето за него...


Потребителски аватар
samo_pechka
Мнения: 8352
Регистриран на: Пон 05 дек 2011 22:46
Автомобил: YAMAHA Drag star 1100+XJ 900 58L
Двигател: V-twin 2002 + R4 1989

Re: 1.9 TDI 110 ASV - прекъсва странно

Мнениеот samo_pechka » Чет 18 окт 2018 10:33


Тия работи ти се случват защото поради някаква причина за момент ти се прекъсва тока ( според мен е проблем с маси ) или сериозно моментно окъсяване в място дето е с дебел кабел и няма предпазител :) , тъй като ако причината са клеми на акумулатор, колата ще си работи ( алтернатора си подава ток ) , след това пак се пооправя , до следващият път.
Но ако има проблем с маса на критична точка- тока прекъсва 100 на 100.
За начало поне смени релето да видиш, както те посъветваха колеги . Аз лично много лесно бих елиминирал тоя проблем с елементарна проверка и 50 санта кабел дет се вика :) , за релето говоря нали..
Не искам да съм в тая кола и да предприема изпреварване...може да дойде прекалено късно "тока" примерно...
Оправи я.


viper_speed
Мнения: 54
Регистриран на: Пет 04 мар 2016 20:16
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.9 TDI 110 ASV - прекъсва странно

Мнениеот viper_speed » Чет 18 окт 2018 12:26


samo_pechka написа:Тия работи ти се случват защото поради някаква причина за момент ти се прекъсва тока ( според мен е проблем с маси ) или сериозно моментно окъсяване в място дето е с дебел кабел и няма предпазител :) , тъй като ако причината са клеми на акумулатор, колата ще си работи ( алтернатора си подава ток ) , след това пак се пооправя , до следващият път.
Но ако има проблем с маса на критична точка- тока прекъсва 100 на 100.
За начало поне смени релето да видиш, както те посъветваха колеги . Аз лично много лесно бих елиминирал тоя проблем с елементарна проверка и 50 санта кабел дет се вика :) , за релето говоря нали..
Не искам да съм в тая кола и да предприема изпреварване...може да дойде прекалено късно "тока" примерно...
Оправи я.


Благодаря за мнението и по-скоро за насоката, че проблема според Вас е в тока.
Това реле има ли как да го измеря или направо от къде мога да го купя и стандартни ли са?
Относно масите - некомпетентен съм с тоците и нямам идея къде да гледам. За жалост в познатия сервиз само ме отлагат или е в неподходящо за мен време и се принуждавам да карам така колата временно..


viper_speed
Мнения: 54
Регистриран на: Пет 04 мар 2016 20:16
Автомобил:
Двигател:

Re: 1.9 TDI 110 ASV - прекъсва странно

Мнениеот viper_speed » Съб 20 окт 2018 14:28


Днес смених въпросното реле 109. за сега половин ден и нормално, и агресивно каране колата не е направила прекъсване.
Разбирасе това не ме успокоява напълно защото и друг път съм имал ден-два в които колата да не се обади, макар че в последни дни прекъсва постоянно.
Другото което ми направи впечатление веднага след пъхането на новото реле е че нещо се промени в положителна посока в колата. Колегата по горе ми каза че уж нямало нищо общо това реле с Н75 и т.н ,а аз бях чел друго мнение в друг форум, не знам кой крив и кой прав и какво точно прави това реле, но някак ускорението се върна поне в ниските със сигурност. До днес при опит за бързо ускорение на втора колата всякаш се замисляше леко и нещо я спъваше, а сега не е така.
Само не успях да я опъна някъде над 130км да видя дали пак ще ми влезе в авариен режим, но и това ще се пробва тези дни.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта