Golf 5 1.9 105 hp Проблем с паленето

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
aleksandrabb
Мнения: 3
Регистриран на: Нед 14 окт 2018 16:31
Автомобил:
Двигател:

Golf 5 1.9 105 hp Проблем с паленето

Мнениеот aleksandrabb » Нед 14 окт 2018 16:43


Здравейте, колеги,

От известно време имам проблем с паленето на Golf 5 1.9, 105 hp. Когато колата е престояла една нощ, при сутрешното палене, са и необходими около 15-20 секунди въртене, за да запали. Сменени са помпата в резервоара и гарнитурата между главата и тандем помпата. Проблемът си остава същия.
Интересен факт е, че когато е била спряна на баир (предницата е под наклон надолу) винаги пали от първия път. Като една недостатъчно запозната представителка на нежния пол, се извинявам много, ако тази тема я има същата някъде във форума, както и за създаденото неудобство от евентуално неправилно обяснение или погрешно използвана терминология :rolleyes
Въпросният майстор, който работи по автомобила отбеляза, че не смята, че проблемът може да е в тандем помпата, та затова замени само гарнитурата. Това беше първата манипулация. След това, проблемът остана и решихме да извадим захранващия маркуч, който идва от резервоара към горивния филтър и се оказа, че помпата не подава гориво, няма налягане. Сменихме помпата в резервоара. Колата пак не пали. :banghead Моля, за съвети и помощ. Благодаря!




Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 5 1.9 105 hp Проблем с паленето

Мнениеот °niksi° » Нед 14 окт 2018 23:16


О-пръстените на дюзите - 99%.


Потребителски аватар
NathaN
Мнения: 247
Регистриран на: Съб 02 юли 2011 9:17
Автомобил: Seat Ibiza 6L
Двигател: PD 131кс BLT 2006
Местоположение: Плевен

Re: Golf 5 1.9 105 hp Проблем с паленето

Мнениеот NathaN » Вто 16 окт 2018 22:12


И аз съм за опръстени на дюзите аз имах същият проблем, но първо започнах от опръстените на дюзите проблема не се реши, след това купих цял комплект за тандем помпата и смених само гарнитурата към блока където прилепва моята беше наранена на 2 места за сега не е имало проблеми, но я следя



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: w_smith и 60 госта