VW Golf MK4 ASZ 4motion със чип няколко проблема

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
MethFallen
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 31 окт 2018 17:06
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: ASZ 4motion

VW Golf MK4 ASZ 4motion със чип няколко проблема

Мнениеот MethFallen » Сря 31 окт 2018 18:11


Здравейте колеги

Наскоро станах притежател на посочения голф, но като шофьор карал само бензинови и газови коли (и пак голфчета но 3ки) има доста неща който не са ми ясни.
Така колата е 2002 внос е от един познат от Италия преди 9 месеца за сина му, който преди месец се спомина, която е и причината за продажба на колата. Този мой познат твърди че сина му я чипосал, но не разбира от чипове и какъв е точно само ми спомена че синът му е ходил до София за чипа. Колата е пазена, гледана с любов и внимание личи си че синът му не е бил палачор или състезател. Колата е 4х4 131 коня със този чип незнам колко е станала, но дърпа страшно много, на моменти чак се плаша на това брутално ускорение подкрепено със 4motiona със сигурност е поне 150 коня след чипа, но няма как да съм сигурен колко точно е. Пали лесно много безшумна и работи като часовник. Няколко неща ме притесняват обаче при тръгване се чува кратко като че ли скърцане..но не е при всяко тръгване на моменти е... същият звук се чува когато върна рязко газта когато съм на 1ва скорост тук вече се чува постоянно при всяко по рязко отнемане на газта на 1ва (и само на 1ва). Второто което е когато застана отзад до ауспуха след като съм запалил колата се усеща много гаден мирис на изгорелите газове.... Бях прочел някаде че това е показател за премахнат катализатор и ме интересува дали е така? Третото което е отпред на десния калник или по точно малко пред него в долната част пипайки виждам ръката си омазнена, но за мен това не е масло а прилича по скоро на овлажнени сажди или нещо от тоя сорт, мой приятел ми каза че и неговата е така и кара вече години така без проблем и неговата е помпа дюза като моята, но нямам представа защо е така и силно ме притеснява........ там точно кулера ли се намира, някакви турбо пътища ли са... много съм зелен и неузрял още към тези теми все още и ще съм благодарен да разбера вашето мнението и всякакъв вид съвет. ПОЗДРАВИ!!!




Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: VW Golf MK4 ASZ 4motion със чип няколко проблема

Мнениеот vinixxx » Сря 31 окт 2018 19:54


първа кола ли ти е това?
доста си се филмирал,а реално колата няма ядове никакви,така както го обесняваш.


Потребителски аватар
MethFallen
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 31 окт 2018 17:06
Автомобил: VW Golf MK4
Двигател: ASZ 4motion

Re: VW Golf MK4 ASZ 4motion със чип няколко проблема

Мнениеот MethFallen » Сря 31 окт 2018 22:16


Първа дизел ми е и първа над 2000г. И като няма ядове колата какви са тея сажди набодобяващи на засъхнало масло под вътрешността на десния калник да разбирам че е нещо нормално ли? И няма как това скърцане да е нормално със сигурност е признак че има нещо за смяна, но нз кво със сиг не е рейка или карета нещо друго е.


Потребителски аватар
vinixxx
Мнения: 1813
Регистриран на: Пет 31 юли 2009 11:52
Автомобил: Seat Altea
Двигател: BJB
Местоположение: Смолян

Re: VW Golf MK4 ASZ 4motion със чип няколко проблема

Мнениеот vinixxx » Чет 01 ное 2018 19:23


през компътъра никой не може да ти помогне,трябва оглед на колата


valiosport
Мнения: 2145
Регистриран на: Нед 20 юни 2010 21:58
Автомобил: Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: България

Re: VW Golf MK4 ASZ 4motion със чип няколко проблема

Мнениеот valiosport » Пет 02 ное 2018 11:56


Интеркулера е там и няма сажди там.


Потребителски аватар
Vasseto
Мнения: 2637
Регистриран на: Вто 06 сеп 2005 17:09
Автомобил: Passat B7 Passat B5_5 Jetta V
Двигател: CFFB AVF BXE
Местоположение: Пловдив

Re: VW Golf MK4 ASZ 4motion със чип няколко проблема

Мнениеот Vasseto » Пет 02 ное 2018 12:00


Ето тук обсъждат това с капането на масло от кулера.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 176 госта