Passat B6 2.0 TDI BMR мотор - вкарва нафта в маслото

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
valichev
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 25 окт 2016 9:47
Автомобил:
Двигател:

Passat B6 2.0 TDI BMR мотор - вкарва нафта в маслото

Мнениеот valichev » Пет 23 ное 2018 16:35


Здравейте колеги,

В следната тегава ситуация съм..: Преди 6 000 километра при смяна на горивен филтър, забелях че имам масло в нафтата... Съответно бяхме посъветвани да сменим о-пръстените на дюзите и да купим ремонтен комплект и да ремонтираме тандем помпата.. Добре, направихме го и проблема изчезна.. за момента.. Преди 1 000 км сменях масло и нямаше никакви индикации да има проблем масло в нафтата или обратното. Преди 3 седмици колата ме остави на пътя, като мотора просто се изфорсира и аз го изгасих да не направя по-голяма беля (помислих си, че е турбината). При източване на маслото се оказа че имам 10 кила масло и нафта в мотора...(при положение, че събира 4,5 литра масло). Та отново - о-пръстени на дюзи (най-скъпите, на elring), средна част на турбината (имаше луфт и аксиален, и радиален) и лагери на буталата. Събрахме колата, запали, всичко работи идеално. И след 40 мин работа и 10км каране в картера отново имаше нафта.. 3 пръста над максимума.. Нямаме идея какво може да бъде.. Казаха ми, че може главата да е износена в леглата на дюзите и от там да влиза нафта (няма логика, защото сега проблема се прояви много по-бързо. преди отне 6 хил км от смяна на о-пръстените до аварията) или другото, което си мисля е, че тамдем помпата е дала фира..

Някой патил от такова нещо или някаква идея какво може да се направи?
Благодаря ви много, предварително!




strong
Мнения: 132
Регистриран на: Сря 24 авг 2011 21:58
Автомобил: ШКОДА ОКТАВИЯ
Двигател: BLS 2008
Местоположение: първомайци

Re: Passat B6 2.0 TDI BMR мотор - вкарва нафта в маслото

Мнениеот strong » Пет 23 ное 2018 18:57




bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Passat B6 2.0 TDI BMR мотор - вкарва нафта в маслото

Мнениеот bayspiro » Пет 23 ное 2018 20:04


Една от причините може да е ДПФ-а. На моята( Хюндай 140 ешека ЦРДИ) тъй ми пълнеше. оказа се,че е ДПФ-а е почти непрекъснато в регенерация и Екуто подава нафта към инжекторите за изгаряне на саждите във филтъра и тази излишна нафта отива в маслото. Скопих ДПФ- а хадуерно и софтуерно и край! Великите майстори на дюзи,тандеми, и т.н. ми бяха бонус около 2к...
Не препоръчвам да махаш ДПФ- а, а да му обърнеш внимание. Аз го махнах защото по това време друго лечение не се предлагаше :mhihi


Потребителски аватар
°niksi°
Бай Брадър
Мнения: 5088
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 11:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 2.0 TDI BMR мотор - вкарва нафта в маслото

Мнениеот °niksi° » Пет 23 ное 2018 23:13


За да вкарва толкова много нафта единствения вариант остава тандем помпата. За 40 мин от ДПФ няма теоретична възможност да се случи. От о-пръстени също не бих повярвал за толкова кратко време да вкара.
А защо реши, че елринг като са най-склъпи трябва д аса най-добри. Най-добри са оригиналните. Аз лично слагам БОШ и нямам проблем с тях.


bayspiro
Мнения: 905
Регистриран на: Чет 12 мар 2009 17:21
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: varna

Re: Passat B6 2.0 TDI BMR мотор - вкарва нафта в маслото

Мнениеот bayspiro » Съб 24 ное 2018 7:03


M... да това за 40- те минути не съм го отразил. ДПФ-а отпада!


valichev
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 25 окт 2016 9:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI BMR мотор - вкарва нафта в маслото

Мнениеот valichev » Съб 24 ное 2018 8:13


Elring излизат като оригинални като ги потърсим в каталога.по-скъпи имах предвид спрямо предните дето бяха някви полски.


valichev
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 25 окт 2016 9:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI BMR мотор - вкарва нафта в маслото

Мнениеот valichev » Съб 24 ное 2018 9:16


А линка, който си ми пуснал strong, съм го гледал и там проблема е в о-пръстените. Мерси все пак.


batVenci
Мнения: 919
Регистриран на: Пет 09 дек 2011 19:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI BMR мотор - вкарва нафта в маслото

Мнениеот batVenci » Съб 24 ное 2018 12:09


valichev написа:Здравейте колеги,

Казаха ми, че може главата да е износена в леглата на дюзите и от там да влиза нафта (няма логика, защото сега проблема се прояви много по-бързо. преди отне 6 хил км от смяна на о-пръстените до аварията) или другото, което си мисля е, че тамдем помпата е дала фира..

Някой патил от такова нещо или някаква идея какво може да се направи?
Благодаря ви много, предварително!

Няма логика, но практиката показва, че разбитите легла на дюзите са най-големия проблем на тия двигатели. Все пак имаше колега във форума, май бе Радо Шопа, ако не се лъжа, който уплътняваше до известна степен въпросните легла по нестандартен начин...


valichev
Мнения: 4
Регистриран на: Вто 25 окт 2016 9:47
Автомобил:
Двигател:

Re: Passat B6 2.0 TDI BMR мотор - вкарва нафта в маслото

Мнениеот valichev » Пон 01 апр 2019 14:30


Здравейте отново колеги! Поради невъзможност, не писах за решението на проблема. Оказа се, че тандем помпата е издала багажа. Вече около 7000-8000км карам без проблем (да чукам на дърво :D).
Заради прекараното масло+гориво през изпускателната система, се затлачи ДПФ-а и сега и той е премахнат.
Този проблем се реши за мен! Друг е въпросът, че сега ми гори по 200гр. масло (видимо си пуши) на 4-5к км.


Потребителски аватар
Pichaga
Антиспамър №1
Антиспамър №1
Мнения: 16285
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:57
Автомобил: Opel Zafira B
Двигател: Z19DT
Местоположение: София
Контакти:

Re: Passat B6 2.0 TDI BMR мотор - вкарва нафта в маслото

Мнениеот Pichaga » Пон 01 апр 2019 17:55


благодаря че сподели за решението


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Passat B6 2.0 TDI BMR мотор - вкарва нафта в маслото

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 01 апр 2019 18:20


200мл масло за 4-5000км си е нищожен разход за този двигател.
Пуши от друго, но не и от изгорено масло.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 123 госта