Golf 4 1.9 TDI ASV 110 к.с. 2001 год. Охладителна система

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
kriskata9110
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 11 окт 2017 21:21
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASV 2001

Golf 4 1.9 TDI ASV 110 к.с. 2001 год. Охладителна система

Мнениеот kriskata9110 » Сря 28 ное 2018 15:17


Привет на всички
Преди време бях се обърнал към вас за съвет относно охладителната система тогава случая ми излезе гарнитура на глава пилене и всичките други неща като напасване и т.н.
Мислех че проблема се реши със загубата на антифриз
Случая в момента е следния преди месец на таблото ми изписа да проверя охлаждането
Спирам антифриза намалял
Добре доливам след известно време отново , реших да видя какво става но бяха дъждовни дни.
Преди 2 дена започнах огледа и установих че капе и или си тече от единия фланец който влиза в радиатора на парното
Преди да правя гарнитурата преди време имах същия проблем но смених само гумените уплътнения вътре в самия фланец нещата се опрсвиха
След това изби през водната помпа смених е пак се оправиха нещата и накрая се оказа гарнитура на глава както споменах по горе
След днешната смяна на този фланец отново си протече от там викам не може да бъде нов е но си капе особено като размърда леко маркучите
Свалих го огледах го реших пак да го сложа оправисе но другия си сълзи десния нямаха в магазина 2 взех само един защото той си течеше
Сложих пак фланцоте парното изчезна климатика и той духа студено
Форсирах колата и се оправиха нещата
Но проблема си остава намаля си антифриза и пак ще протече от там ...
Дали е възможно да има проблем със радиатора на парното и да избива там ?
Мина един зевзек покрай мене вика капачката може да е , по преди да правя гарнитура на глава взех и друга да проверя тогава беше същия филм ...
От няколко месеца в купето си летят дунапрени като пускам парното или климатика
Напраов не знам какво да правя страх ме да не е отново гарнитура правена е февруари или март
Просто си мисля дали не почва да избива по някви слаби места
Пак цяло лято си нямах никви проблеми жеги едно друго нищо и нямаше на колата и дойде студа и отново
Това са основните неща антифриза също тряба да ми е червен ама ми бяха сложили син в сервиза след ремонта на главата казаха че няма проблеми
Огледах всичките тройници фланци и връзки няма признаци за течове само тези който влизат в парното

Благодаря за отделеното време
Поздрави




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19554
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 4 1.9 TDI ASV 110 к.с. 2001 год. Охладителна система

Мнениеот radotom » Сря 28 ное 2018 16:16


Първото 'намаляване' на антифриза след манипулациите по фланеца не бива да те притеснява.
Ти сам си посочил 'нямах парно. Изфорсирах колата и си дойде. '
По този начин си избутал въздушната възглавница, дето е била в радиаторчето. За това и след изстиване на мотора антифриза е бил под нивото - излезнал е въздуха.
Долей антифриз до максимум, разходи колата да загрее хубаво на 90*С, изфорсирай рязко 2-3 пъти, ако има още малко въздух да излезе и остави мотора да изстине добре
Най-хубаво утре сутринта провери нивото на антифриза, долей при нужда (вероятно няма да има) и тогава почвай да се притесняваш, ако вземе да губи пак.
А това за летящите дунапренчета... почвай да си се притесняваш от сега!
Голямо зънзъникъне те чака зимата и голямо разглабяне напролет за облепяне на клапи... :no
Това разглабяне сега не го планирай - прави се на топло, иначе се трошат пластмаси по таблото.


kriskata9110
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 11 окт 2017 21:21
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASV 2001

Re: Golf 4 1.9 TDI ASV 110 к.с. 2001 год. Охладителна система

Мнениеот kriskata9110 » Сря 28 ное 2018 17:25


https://www.youtube.com/watch?v=2wbQGGapqVM

Даже клип намерих в интернет от това място ми капе и на мен
смених фланеца левия продължи след това го свалих и пак го сложих и спря
утре ще сменя и десния


kriskata9110
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 11 окт 2017 21:21
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASV 2001

Re: Golf 4 1.9 TDI ASV 110 к.с. 2001 год. Охладителна система

Мнениеот kriskata9110 » Сря 28 ное 2018 17:32


radotom написа:Първото 'намаляване' на антифриза след манипулациите по фланеца не бива да те притеснява.
Ти сам си посочил 'нямах парно. Изфорсирах колата и си дойде. '
По този начин си избутал въздушната възглавница, дето е била в радиаторчето. За това и след изстиване на мотора антифриза е бил под нивото - излезнал е въздуха.
Долей антифриз до максимум, разходи колата да загрее хубаво на 90*С, изфорсирай рязко 2-3 пъти, ако има още малко въздух да излезе и остави мотора да изстине добре
Най-хубаво утре сутринта провери нивото на антифриза, долей при нужда (вероятно няма да има) и тогава почвай да се притесняваш, ако вземе да губи пак.
А това за летящите дунапренчета... почвай да си се притесняваш от сега!
Голямо зънзъникъне те чака зимата и голямо разглабяне напролет за облепяне на клапи... :no
Това разглабяне сега не го планирай - прави се на топло, иначе се трошат пластмаси по таблото.


Благодаря за вниманието
Въпроса ми е че първия път си продължи да тече , свалих го фланеца сложих го пак и сега уж няма нищо десния си е леко мокър но утре ще го сменя
Просто така започна в началото на миналата есен всичко фланците , след това помпата и накрая :(
Имам и оригинална капачка намерих взема нея да сложа тая е уж скъпа ама не е оригинална

Утре ще пиша да видим какво е станало ако не ще е карам някъде да я гледат и евентуално да и баят


kriskata9110
Мнения: 12
Регистриран на: Сря 11 окт 2017 21:21
Автомобил: Golf 4
Двигател: ASV 2001

Re: Golf 4 1.9 TDI ASV 110 к.с. 2001 год. Охладителна система

Мнениеот kriskata9110 » Чет 29 ное 2018 20:18


Здравейте
Днес смених и другия фланец десния карах я няколко пъти колата засега няма проблем и двата не сълзят нито са влажни което е добре
Ще е наблюдавам и ще се моля да няма повече проблеми по охладителната система
Благодаря
Приятна вечер


Потребителски аватар
Milanski
Мнения: 422
Регистриран на: Пон 25 фев 2008 15:20
Автомобил: VW Golf 4 110
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.9 TDI ASV 110 к.с. 2001 год. Охладителна система

Мнениеот Milanski » Чет 29 ное 2018 22:12


Това с дунапрените дето хвърчат и аз се бях видял в чудо , 4.5 години карам колата и все си излизат дунапрени през духалките, но лятото климатроника прави як студ а зимата парното жега та не пипам нищо за сега ... А колко дунапред излезе през тия духалки само аз си знам ;)



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 74 госта