Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
Барон Мюнхаузен
Мнения: 156
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 18:17
Автомобил: Golf 3
Двигател: ADB
Местоположение: Svishtov

Re: Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Мнениеот Барон Мюнхаузен » Вто 25 дек 2018 16:04


Налягане до дюзите мерил ли си?

Ако искаш си направи следния експеримент - запали я сега като засичаш за колко време ти гаснат лампите за подгрев. После я запали и я форсирай 1 минута през 10 секунди до 3000 оборота,после я угаси. Пробвай да запалиш като пак засичаш времето за изгасване на подгрева на дюзите и пиши резултата за времето за изгасване на подгрева и дали има разлика в форсирането.




Severide
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 18 юни 2017 11:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Мнениеот Severide » Сря 26 дек 2018 18:52


Барон Мюнхаузен написа:Налягане до дюзите мерил ли си?

Ако искаш си направи следния експеримент - запали я сега като засичаш за колко време ти гаснат лампите за подгрев. После я запали и я форсирай 1 минута през 10 секунди до 3000 оборота,после я угаси. Пробвай да запалиш като пак засичаш времето за изгасване на подгрева на дюзите и пиши резултата за времето за изгасване на подгрева и дали има разлика в форсирането.

Добре, утре ще опитам и ще пиша. Да отбележа, имам чувството, че като запаля студения старт, преди да позагрее малко колата работи по-мудно от обичайното, като, че ли няма много сила.


petiop
Мнения: 199
Регистриран на: Сря 17 юни 2009 13:12
Автомобил: Пасат
Двигател: AVF 2003г
Местоположение: софия

Re: Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Мнениеот petiop » Чет 27 дек 2018 9:34


/Да отбележа, имам чувството, че като запаля студения старт, преди да позагрее малко колата работи по-мудно от обичайното, като, че ли няма много сила./

Нормално е да е така според мен. И при мен няма много сила веднага след студен старт, то не е добре да я назорваш студена и без това, нека загрее и тогава газ.


Severide
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 18 юни 2017 11:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Мнениеот Severide » Пет 28 дек 2018 14:58


Направих водородното почистване и сега чакам да е около 0 градуса, ако и така не стане, на 03 ще я закарам в друг сервиз.


Потребителски аватар
Барон Мюнхаузен
Мнения: 156
Регистриран на: Пон 11 дек 2017 18:17
Автомобил: Golf 3
Двигател: ADB
Местоположение: Svishtov

Re: Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Мнениеот Барон Мюнхаузен » Съб 29 дек 2018 4:01


Желая успех,дано всичко е наред вече.


Severide
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 18 юни 2017 11:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Мнениеот Severide » Съб 29 дек 2018 11:42


Барон Мюнхаузен написа:Желая успех,дано всичко е наред вече.

благодаря колега, весели празници!


Severide
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 18 юни 2017 11:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Мнениеот Severide » Пет 11 яну 2019 20:35


Все още няма разлика, след сменяване на реле на подгрев, беше в сервиз, не успяха да намерят проблема. Някой идеи? Интересно, че след поливане с гореща вода върху клапаните на изпускателната система, успява да запали, дали е случайност или не, все още не може да се каже. Бих добавил, че лятото сменявах софтуера, защото палеше по-бавно, тогава се оправи, дали има връзка?


Потребителски аватар
Danny boy
Мнения: 1933
Регистриран на: Сря 10 яну 2007 18:28
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Пловдив

Re: Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Мнениеот Danny boy » Пет 11 яну 2019 23:07


температутен датчик G62,този дето казва на комютъра колко ти е студен антифриза.
Провери като е студено преди са си запалил с вагком колко градуса показва.При мене при -3 външна покзваше +29 и подгряване нанай,палеше от 3път сутрин в студовете и едва нареждаше цилиндрите.Може и само да го разкачиш от буксата за проба.Запали ли ли,ясна е работата


Severide
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 18 юни 2017 11:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Мнениеот Severide » Съб 12 яну 2019 11:17


Danny boy написа:температутен датчик G62,този дето казва на комютъра колко ти е студен антифриза.
Провери като е студено преди са си запалил с вагком колко градуса показва.При мене при -3 външна покзваше +29 и подгряване нанай,палеше от 3път сутрин в студовете и едва нареждаше цилиндрите.Може и само да го разкачиш от буксата за проба.Запали ли ли,ясна е работата

колега, може ли да ми кажеш, къде се намира този датчик?


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Мнениеот milmar » Съб 12 яну 2019 11:57


Мисля си, че е грешка да се луташ в областта на свещи за подрев и въобще подгрева като цяло. TDI мотор не би трябвало да има проблем при паленето около 0-та или малко под. Дори и без подргрев пали, може би с мъничко повече въртене на стартера, но 1-2 сек примерно, а не 4-5 сек. Но да тръгне на 600 оборота и 20 сек да си търси нормалния режим, това е някакъв друг проблем, не е от подгрева, 99.99%.


Severide
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 18 юни 2017 11:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Мнениеот Severide » Съб 12 яну 2019 12:06


Разбирам, мисля, да проверя уплътненията на дюзите, и евентуално да бъдат закачени на стенд за проверка или може само с диагностика. Вече след 3-4 различни майстори с диагностики, всичко изглежда перфектно, какво мислиш?


Severide
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 18 юни 2017 11:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Мнениеот Severide » Съб 12 яну 2019 12:26


Факт е, че като се полее с гореща вода двигателя около тези клапани запалва, това е около -1, -2.


Потребителски аватар
milmar
Мнения: 4933
Регистриран на: Съб 22 мар 2008 2:57
Автомобил: Passat B4 and B6 Variant
Двигател: 1Z and CBDC
Местоположение: Русе

Re: Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Мнениеот milmar » Съб 12 яну 2019 12:26


Severide написа:.....Вече след 3-4 различни майстори с диагностики, всичко изглежда перфектно, какво мислиш?

Не съм имал кола с помпа-дюза и не мога да помогна по друг начин, просто се опитвам да отхвърля част от областите, в които търсиш проблема. Според мен, като е изключена и компресията, останах с впечатление че е мерена, остава гориво, горивна система и синхронизация на газоразпределението. А и на диагностика не показва проблем ....., но който прави диагностиката дали е знаел къде да гледа? То и аз имам кабел за диагностика и гледам, но не е същото :smile .
С една дума, аз мисля, че трябва да потърсиш и друго мнение от друг сервиз.


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4245
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Мнениеот tdi fen » Съб 12 яну 2019 12:44


добре напиши от къде си пък може да предложим читав майстор или сервиз където да я оправят


Severide
Мнения: 30
Регистриран на: Нед 18 юни 2017 11:58
Автомобил:
Двигател:

Re: Ауди А3 1.9 105 к.с. Студен старт палене проблем

Мнениеот Severide » Съб 12 яну 2019 12:51


milmar написа:
Severide написа:.....Вече след 3-4 различни майстори с диагностики, всичко изглежда перфектно, какво мислиш?

Не съм имал кола с помпа-дюза и не мога да помогна по друг начин, просто се опитвам да отхвърля част от областите, в които търсиш проблема. Според мен, като е изключена и компресията, останах с впечатление че е мерена, остава гориво, горивна система и синхронизация на газоразпределението. А и на диагностика не показва проблем ....., но който прави диагностиката дали е знаел къде да гледа? То и аз имам кабел за диагностика и гледам, но не е същото :smile .
С една дума, аз мисля, че трябва да потърсиш и друго мнение от друг сервиз.

Ами предполагам, все един от 3-4 човека е знаел къде да гледа, утре сутринта ще бъде гледана пак от друг диагностик. Ще споделя мнение след това. Иначе, да, мисля да се насоча към дюзите, въпреки, че не разбирам, как след обливане с гореща вода запалва.

tdi fen написа:добре напиши от къде си пък може да предложим читав майстор или сервиз където да я оправят

Може да предложите сервиз във Видин и в София.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: deqnak__ и 82 госта