Golf 3 - 1z страшни вибрации на тихи обороти.

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
Потребителски аватар
the_fast_r1
Мнения: 70
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 23:44
Автомобил: Golf III 1.9 TDI
Двигател: 1z - 1996
Местоположение: Варна

Golf 3 - 1z страшни вибрации на тихи обороти.

Мнениеот the_fast_r1 » Вто 08 яну 2019 15:47


Здравейте колеги. Преди да пусна тази тема изчетох всички други теми свързани с този проблем, но да обясня и при мен каква е ситуацията.

При запалване само на тихи обороти има много силни вибрации в купето /волан и скоростен лост, чак таблото се тресе/.
По автомобила са сменени и трите тампона на двигателя със автърмаркет такива SWAG. Преди смяната си имаше абсолютно същото тресене със старите тампони. Видимо самия двигател си се тресе доста и това тресене се предава на предната греда от към радиатора /поне според мен/, гледах я на канал под другите 2 тампона не се усещат такива вибрации. Пробвах със стягане на меката връзка /ефекта е нулев/. При загряване малко на двигателя вибрациите леко утихват, но съвсем леко спрямо студения старт. Автомобила си пали от раз - студен, топъл и при -10 си е ОК. Има мощност - вдига си максималната скорост от 185км. по GPS. Проблема са само вибрациите на пръв поглед. Не виждам да има въздух по маркучите от горивния филтър към помпата. Милиграмите на тихи обороти ги бях нагласил на 3.2 мг. пробвах да ги повиша до 5, но разлика няма. Гледах и центровката на помпата - графиката стои между синята и червената линия. Няма придърпвания в движение, а тихите обороти са си 903. При увеличаване на оборотите до към 1000 - вибрациите почти напълно изчезват. Някакъв страшен резонанс се получава...

Съмненията са ми за меката връзка или разпръсквачи. Ще се радвам да чуя и вашите мнения колеги. Благодаря Ви предварително.




bread1978
Мнения: 343
Регистриран на: Пон 16 фев 2009 9:13
Автомобил: VW Polo
Двигател: AEF 1997
Местоположение: София

Re: Golf 3 - 1z страшни вибрации на тихи обороти.

Мнениеот bread1978 » Вто 08 яну 2019 15:57


Привет! :beer
Преди имах едно Поло 1.9D със същия проблем - големи вибрации на свободен ход при 900 оборота, над 1000 напълно изчезваха... Ролките и ремъка на алтенатора виж, а после (ако не е от тях) и маховика. Успех!


Потребителски аватар
vlado_tonev
Мнения: 5497
Регистриран на: Нед 18 ное 2007 1:54
Автомобил: GOLF MK4 1.9TDI
Двигател: ALH 2000
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf 3 - 1z страшни вибрации на тихи обороти.

Мнениеот vlado_tonev » Вто 08 яну 2019 16:07


Той е с едномасов маховик.
Чукни малко "плочката" на помпата, ако си ги променял мг само софтуерно... :eek


Потребителски аватар
the_fast_r1
Мнения: 70
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 23:44
Автомобил: Golf III 1.9 TDI
Двигател: 1z - 1996
Местоположение: Варна

Re: Golf 3 - 1z страшни вибрации на тихи обороти.

Мнениеот the_fast_r1 » Вто 08 яну 2019 16:10


Софтуерно много малко може да се променят. Точно от плочката ги чукнах от 3,2 да станат 5,4. Никаква разлика... Сега мисля да си ги върна пак на 3.2, че почна повечко да пуши студена.

Последна промяна от IvanMan на Вто 08 яну 2019 17:39, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение. Използвай бутон "нов отговор".



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 46 госта