Golf MK4 АJM 115 ps 2000 имобилайзер проблем

Печките са на мода. Дори и дизела да е по-скъп феновете му са много...
tyhrh
Мнения: 48
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 14:45
Автомобил: VW Golf 7 Business Edition R
Двигател: CRLB 2016
Местоположение: Пловдив

Golf MK4 АJM 115 ps 2000 имобилайзер проблем

Мнениеот tyhrh » Пон 11 фев 2019 10:59


Здравейте, моля за съдействие и насоки за следните грешки... Колата е Golf 4 AJM 115 ps. В момента не може да запали и свети лампата на имобилайзера.В същото време премигва и лампата на подгревните свещи, АBS , ASR и АIR Bag и някакво жужене на реле под волана за кратко. Пробвано и с резервен ключ, същата работа.Последно преди месец е сменян клемореда на колата, понеже една сутрин без никакви предишни симптоми, стартера въобще не искаше да завърти.
Прикачени файлове
Screenshot_20190211-104532_Word.jpg
Screenshot_20190211-104642_Word.jpg




krisst
Мнения: 24
Регистриран на: Сря 02 май 2018 9:04
Автомобил: Golf MK4 TDI
Двигател: AJM

Re: Golf MK4 АJM 115 ps 2000 имобилайзер проблем

Мнениеот krisst » Пон 11 фев 2019 18:07


Преди да правиш каквото и да е, изчисти грешките и виж коя ще се появи отново..
Доколкото четох из нета проблема е възможно да идва от реле "109", провери въпросното "жужащо" реле и пробвай с друго, намира се под таблото (волана), а и е препоръчително след смяната му да се изчистят грешките.


tyhrh
Мнения: 48
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 14:45
Автомобил: VW Golf 7 Business Edition R
Двигател: CRLB 2016
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 АJM 115 ps 2000 имобилайзер проблем

Мнениеот tyhrh » Пон 11 фев 2019 20:37


Мерси, колега ще пробвам!


tyhrh
Мнения: 48
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 14:45
Автомобил: VW Golf 7 Business Edition R
Двигател: CRLB 2016
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 АJM 115 ps 2000 имобилайзер проблем

Мнениеот tyhrh » Пет 15 фев 2019 20:59


Не е от релето, колега. Взех чисто ново, не става. Оказа се, че проблема идва от клемореда. Предишният майстор се оказа мошенник, каза че е сменено, но ме е заблудил.ПРЕДУПРЕЖДАВАМ ВСИЧКИ КОЛЕГИ ОТ ПЛОВДИВ, НЕ ХОДЕТЕ ПО НИКАКЪВ ПОВОД В ЕЛ. СЕРВИЗ НА МЕНДЕЛЕЕВ - ДВАМА БРАТЯ АРМЕНЦИ.ПО МАЛКИЯТ БРАТ, НЕЗНАМ КАК СЕ КАЗВА Е ВЪПРОСНИЯТ МАЙСТОР. ВЗЕ МИ 50ЛВ ЗА " СМЯНА " НА КЛЕМОРЕДА. ПОСЛЕ СЛЕД КАТО СЕ ВЪРНАХ ПРИ НЕГО ДА МУ ОБЯСНЯ В КАКЪВ ФИЛМ МЕ ВКАРА, МИ ВЪРНА 20ЛВ. СЪЩО ПО НИКАКЪВ, АМА НИКАКЪВ ПОВОД НЕ ХОДЕТЕ ПРИ КЛЮЧАРЯ В МАГАЗИН ХОУМ МАX. ОСТАВИХ МУ КОЛАТА ЗА ЦЯЛ ДЕН, ДА НАМЕРИ ПРОБЛЕМА ОТ КЪДЕ ИДВА С ПРОКЛЕТИЯТ ИМОБИЛАЙЗЕР. КАКТО И ДА Е НИЩО НЕ РАЗБРАХА, КОНСТАТИРАХА, ЧЕ ТАБЛОТО СИ ОТИВА И МЕ ПОСЪВЕТВАХА, ДА ИЗКЛЮЧАТ ИМОБИЛАЙЗЕРА СРЕЩУ 120 ЛВ. ПРЕДИШНИЯТ СЕРВИЗ МИ ОБЯВИ ЦЕНА ОТ 150-200 ЛВ ЗА ЦЯЛАТА ПРОЦЕДУРА И 1-2 ДЕНА РАБОТА МАЙКООО-МИЛААА. КАКТО СЕ СЕЩАТЕ НЕ СЕ СЪГЛАСИХ И ПРИ ДВАМАТА. ВИКАМ СИ ЩЕ ОПИТАМ ПРИ ДРУГ КЛЮЧАР, НА АКСЕНТИЙ ВЕЛЕШКИ СТАВА ВЪПРОС.ОСТАВЯМ КОЛАТА ЗА 2-3 ЧАСА ЗА ПРЕГЛЕД НА ВСИЧКИ БУКСИ И ДИАГНОСТИКА, ДА СЕ ВИДИ АДЖЕБА ОТ КЪДЕ ИДВА ПРОБЛЕМА. БЯХ СВАЛИЛ ВСИЧКИ ПЛАСМАСИ ПОД, ОКОЛО ВОЛАНА. РАЗГЛОБЕНО ВСИЧКО. ОБАЖДА МИ СЕ МАЙСТОРА СЛЕД 30 МИНУТИ, НАМЕРИЛ ИЗКРИВЕНО ПИНЧЕ НА ЗЕЛЕНАТА БУКСА ОТЗАД НА ТАБЛОТО, ОТ НЕПРАВИЛНО ПОСТАВЯНЕ,. ИЗПРАВИЛ ГО, НО НЕ СЕ Е ОПРАВИЛ ИМОБИЛАЙЗЕРА.НЕЗНАМ КОЙ ГО Е ИЗКРИВИЛ, МОЖЕ И ТОЯ ОТ ХОУМ МАКСА. ОТНОВО ГРЕШКА И КОЛАТА НЕ ПАЛИ.КАЗА,ЧЕ ОТ КРИВОТО ПИНЧЕ, МОЖЕ ДА СЕ Е ДОПРЯЛО ДО НЯКОЕ ОТ ДРУГИТЕ. ПЪЛНИ ИЗМИШЛЮТИНИ И ГЛУПОСТИ. КАЗА МИ ПО ТЕЛЕФОНА,ЧЕ ЩЕ ПРОБВА ДА РАЗГЛОБИ И ПРОВЕРИ ВРЪЗКАТА ДО МОДУЛА ЗА УПРАВЛЕНИЕ(КОМПЮТЪРА) . ВИКАМ ОК, ТРЯБВА ДА СЕ ПРАВИ НЕЩО И ДА СЕ ОПРАВИ КОЛАТА. 30-40 МИНУТИ ЩЯЛ ДА СЕ ОПРАВИ. ОБАДИ СЕ СЛЕД ЧАС, НИЩО НЕ Е СТАНАЛО. СЪЩИЯТ СЪВЕТ КАТО ДРУГИТЕ ДА ИЗКЛЮЧВАМ ИМОБИЛАЙЗЕРА, ПРИ НЕГО ЦЕНАТА, КОЯТО МИ ОБЯВИ, БЕШЕ 30ЛВ ЗА ИЗВЛИЧАНЕ НА ПИН КОД, НО ПОНЕЖЕ МУ КАЗАХ ЧЕ ИМАМ КОДА, ТОГАВА. ЦЕНАТА ЩЯЛА ДА Е 60-70ЛВ.МОЖЕ БИ ТОЗИ НАМАЛИ ЦЕНАТА, ПОНЕЖЕ ОЩЕ КАТО ОТИДОХ И МУ ОБЯСНЯВАХ ЗА ПРОБЛЕМА, МУ СПОМЕНАХ, ЧЕ СЪМ НАМЕРИЛ ЧОВЕК ОТ АСЕНОВГРАД. КОЙТО МИ ОБЯВИ ЦЕНА ОТ 70ЛВ ЗА СПИРАНЕТО НА ИМОТО.ОТИВАМ ДА ВЗИМАМ КОЛАТА, ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ПЛАЩАМ 20ЛВ И ГО ПИТАМ ПРОВЕРИ ЛИ ВРЪЗКИТЕ ДО МОДУЛА, КАЗА МИ ЧЕ ГИ Е ПРОВЕРИЛ. ПОНЕЖЕ ЗНАМ. ЧЕ МОДУЛА Е ПОД ПЛАСТМАСАТА-КОРАТА НА ЧИСТАЧКИТЕ, А ТЯ ЛЕСНО СЕ ЧУПИ ПРИ СВАЛЯНЕ Е ПОГЛЕДНАХ ПРЕДИ ДА СИ ТРЪГНА И МИ СТАНА ЛОШО КАТО Я ВИДЯХ. ОТ ДЯСНАТА ЧАСТ ОТ СТРАНАТА НА ШОФЙОРА, СЧУПЕНА ОТ ВСЯКЪДЕ. ВРЪЩАМ СЕ И ГО ВИКАМ ДА ВИДИ КАКВО Е НАПРАВИЛ. ВЗЕ ДА МИ СЕ КЪЛНЕ, ЧЕ НЕ БИЛ СВАЛЯЛ ТАЯ КОРА И НЕ ГО Е НАПРАВИЛ ТОЙ. ХВАНЕ МЕ ЯД И СЕ ЯДОСАХ, ПЛАЩАМ ЗА НИЩО,ДЕФАКТО ТОЯ ПИЧ, БЕШЕ ОТКАЧИЛ БУКСИТЕ НА ТАБЛОТО И ВИДЯЛ КРИВИЯ ПИН,НО КОЛАТА НЕ РАБОТИ, КАКТО ТРЯБВА,ПАЛИ КОГАТО СИ ИСКА. ВАДЯ, ВЪРТЯ КЛЮЧА И КОГАТО ИСКА ПАЛИ. СКАРАХМЕ СЕ, ИСКАШЕ ДА МИ ПУСКА КАМЕРИ, ОТ СЪСЕДЕН МАГАЗИН. ВИКАМ АЙДЕ МОЖЕ ПЪК НАИСТИНА ДА НЕ Е ТОЙ, КАЗАХ МУ ЧЕ ОТИВАМ ДО ТЕЗИ В ХОУМ МАКС И ЩЕ МУ СЕ ОБАДЯ.ОТИВАМ ПРИ ТИЯ, ВИКАМ ГО ТОЯ ЛОЛЮ ДЕТО ВЗЕ КОЛАТА, СЕГА ЩЯЛ ДА СЕ ОБАДИ НА КОЛЕГАТА ДА ГО ПИТА, ЧЕ ДРУГ Е ПРАВИЛ. ОКАЗА СЕ, ЧЕ ТЕ СА Я СЧУПИЛИ, НО БЕЗ ДА ИСКАТ СА ЗАБРАВИЛИ ДА МИ КАЖАТ. ПЪЛЕН СМЯХ, ТАКИВА НЕКАДЪРНИЦИ НЕ СЪМ СРЕЩАЛ НИКЪДЕ.ВИКАМ МУ,ТРЯБЕАШЕ ДА МИ СЕ ОБАДИТЕ, ПОНЕ ДА ЗНАМ И ДА НЕ ОБВИНЯВАМ ПРЕДИШНИЯТ МАЙСТОР. ОБАДИХ МУ СЕ ВЕДНАГА ДА МУ СЕ ИЗВИНЯ.МАКАР,ЧЕ НИЩО НЕ НАПРАВИ ВСЕ ПАК, НО КАКТО И ДА Е. СЪЩЕВРЕМЕННО МИНАХ ПРЕЗ ЕДНА МОРГА И СИ КУПИХ КОРА. 20ЛВ НЕ Е НИЩО, НЕРВИРАХ СЕ ЧЕ, КАТО МЪЖЕ НЯМА ДА СЕ ОБАДЯТ И ДА КАЖАТ, СЧУПИ СЕ И ТОЛКОВА, СЛУЧВА СЕ. ПРИ ТЕЗИ НЕ БИХ ОТИШЪЛ ЗА СМЯНА НА БАТЕРИЙ НА ДИСТАНЦИОННО, НЕ ЧЕ НЕ МОГА ДА СИ ГИ СМЕНЯ САМ.НАКРАЯ ОТ ПОЗНАТИ НАУЧАВАМ ЗА ЕДНО МОМЧЕ В АСЕНОВГРАД, АПОСТОЛ СЕ КАЗВА.ОБАДИХ МУ СЕ ЧЕТВЪРТЪК СЛЕДОБЕД, ОБЯСНИХ МУ ЗА КАКВО СТАВА ВЪПРОС И СЕ РАЗБРАХМЕ ДНЕС СУТРИНТА ДА ОТИДЕ ДА Я ВИДИ. МОМЧЕТО Я ЗАКАЧИ НА ДИАГНОСТИКА, ВИДЯ ЗАПИСАНИТЕ ГРЕШКИ. ПЪРВО СВАЛИ ТАБЛОТО,ПРЕЗАПОИ ВСИЧКИТЕ СПОЙКИ НА САМАТА ПЛАТКА. ОТ ПРЕДИШНИТЕ МАЙСТОРИ НЕ ЗНАМ КОЙ ВЕЧЕ, БЯХА ПРЪСКАЛИ С НЯКАКЪВ СПРЕЙ, КОНТАКТЕН ЛИ Е НЕЗНАМ, НО БЯХА МАЗНИ МИРИШЕШЕ НА ВД 40.ПО САМАТА ПЛАТКА БЕШЕ ИМАШЕ МАЗНО, ДЕТО СЕ Е СТИЧАЛО. ПОЧИСТИ Я С НЯКАКЪВ РАЗТВОР, МИНА СПОЙКИТЕ ,ПРЕГЛЕДА ПОД МИКРОСКОП НАВСЯКЪДЕ, СГЛОБИ ГО И ОТИВАМЕ ДА ПРОБВАМЕ. КАТО МИ КАЗА, ЧЕ ИЗГЛЕЖДАТ ДОБРЕ, НО ЗА ВСЕКИ СЛУЧАЙ ГИ МИНАВА. СЛАГА ТАБЛОТО ОПИТВАМЕ, СЪЩАТА РАБОТА, IMOBILAIZER ACTIVE. ПОМИСЛИ МАЛКО, КАЗАХ МУ, ЧЕ НАСКОРО ПРЕДИ 2-3 СЕДМИЦИ СЪМ СМЕНЯЛ КЛЕМОРЕДА И МИ ПОДХВЪРЛИ, ЧЕ ТОВА МОЖЕ ДА СТАВА ОТ КЛЕМОРЕДА. АЗ СИ МИСЛЯ, ЧЕ Е СМЕНЕН ОТ ПРЕДИШНИЯТ МАЙСТОР. СВАЛИ ВОЛАНА , СВАЛИ КЛЕМОРЕДА И КАТО ГО ВИДЯХМЕ, ЧЕ Е ОРИГИНАЛНИЯТ С ЩАМПИТЕ VW AUDI И ВЕДНАГА СЕ УСЕТИХ, ЧЕ ВЪОБЩЕ НЕ Е СМЕНЯН. СЛОЖИХМЕ НОВИЯ, ЗАВЪРТЯХМЕ КЛЮЧА И ВЕЧЕ ИМОБИЛАЙЗЕР НЕ СВЕТИ,КОЛАТА СЕ ОПРАВИ.ВСИЧКО ТОВА СЕ СЛУЧВА ЗА ЧАС И ПОЛОВИНА.ЦЕНАТА БЕШЕ 50 ЛВ. ЗА ВСИЧКО, КОЕТО МИСЛЯ ЧЕ Е МНОГО ДОБРЕ,СЛЕД ПРЕМЕЖДИЯТА, КОИТО ИМАХ С ПРЕДИШНИТЕ "МАЙСТОРИ" И 100ЛВ ДА МИ БЕШЕ КАЗАЛ, ЩЯХ ДА МУ ГИ ДАМ ОТ СЪРЦЕ. РАВНОСМЕТКАТА ОТ ЦЯЛАТА ГАЛИМАЦИЯ. НА МЕНДЕЛЕЕВ - 50ЛВ,ВЪРНАТИ 20 КИНТА, НА ХОУМ МАКСА 0ЛВ,ТИЯ СИГУРНО КАТО СА ЗНАЕЛИ, ЧЕ СА МИ ЧУПИЛИ КОРАТА ИМ Е БИЛО НЕУДОБНО ДА МИ ИСКАТ И ПАРИ, НА АКСЕНТИЙ ВЕЛЕШКИ 20ЛВ, ЗАГУБА НА ВРЕМЕ И НИЩО НА КРАЯ. В АСЕНОВГРАД ПРИ АПОСТОЛ 50ЛВ И РЕШЕНИЕ НА ПРОБЛЕМА. НЯМА ДА ОСТАВЯМ ТЕЛЕФОН, ДА НЕ СИ ПОМИСЛИ НЯКОЙ,ЧЕ ГО РЕКЛАМИРАМ, ГАРАНЦИЯ, КОЙТО И ДА ПИТАТЕ В АСЕНОВГРАД, ЩЕ ВИ КАЖЕ.ЧОВЕКА РАЗБИРА МНОГО. АМИ ТОВА Е ОБЩО ВЗЕТО,МАЛКО ДЪЛГО СТАНА,НО ТРЯБВАШЕ ДА РАЗКАЖА.


strong
Мнения: 132
Регистриран на: Сря 24 авг 2011 21:58
Автомобил: ШКОДА ОКТАВИЯ
Двигател: BLS 2008
Местоположение: първомайци

Re: Golf MK4 АJM 115 ps 2000 имобилайзер проблем

Мнениеот strong » Съб 16 фев 2019 18:36


Колега,важното е че всичко е завършило с хепиенд.Трудно се намира кадърен майстор.Дано проблемите ти са приключили,и само гориво и радост от шофирането....


tyhrh
Мнения: 48
Регистриран на: Чет 10 фев 2011 14:45
Автомобил: VW Golf 7 Business Edition R
Двигател: CRLB 2016
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK4 АJM 115 ps 2000 имобилайзер проблем

Мнениеот tyhrh » Съб 16 фев 2019 19:07


Да, така е.Благодаря,подобно колега! Много трудно се намират в Пловдив и не само. Повечето гледат само как да ти вземат парите.Имам още няколко премеждия с така наречени "майстори", но не ми се пише, че като се сещам и започвам да се ядосвам. Важното е да сме живи и здрави,всичко друго се оправя.



Върни се в “Дизелови агрегати”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 207 госта